Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti veszekedtetek párotokkal...

Ti veszekedtetek párotokkal az ügyben hogy hol lakjatok? Nem tudunk megegyezni, félek, hogy rámegy a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés
Férjem örökölt egy házat egy faluban és én nem szeretnék ott lakni rossz környezet, viszont ahol most lakunk a szüleimnél egy másik faluban már megszoktunk mindenkivel jóba vagyunk szüleim segítenek a gyerekek körül is mindent. eddig azt beszéltük itt veszünk házat, de most hallani sem akar róla, pedig van rá pénz, minimális hitel kellene.
2012. márc. 4. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Amikor az egyik albérletből egy másikba költöztünk, nehezen egyeztünk meg hogy hol lakjunk.


Én leginkább azt nézném a ti helyzetetekben, hogy a gyerekeknek mi a legjobb. Közel legyen a bölcsi, ovi esetleg általános iskola, orvosi rendelő stb.

2012. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen én is ezzel érvelek de akkor meg azt mondja, hogy a gyerekkel akarom zsarolni.
2012. márc. 4. 16:20
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
És mit súg a munkahely?! Mert ha az nem lesz, vagy a másik helyre költözés miatt veszik el a jelenlegi, vége a világnak!
2012. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes a párod felfogása. Miért ragaszkodik ahhoz a faluhoz, ahol az örökölt ház van?
2012. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is hasonló a helyzet de még fiatalok vagyunk szinte. A lényeg az hogy a barátnőm mindenképpen ragaszkodik ahhoz hogy lakjunk közel a szüleihez meg a munkahelyéhez igaz, albérletbe lennénk de az nekem nem lenne jó, mert van lehetőség egy kisebb lakásra is a szüleimnél egy telken ami szinte üres és csak egy apró felújítás lenne az egész amit könnyen megtudunk oldani. Egy kis városba lakok még a szüleimnél közelebb van itt a munkahelyem kb félóra út még annyi se szinte, itt van orvosi rendelő rengeteg üzlet meg ha a gyerek is jönne akkor 3 általános iskola 2 óvoda meg egy bölcsi ami csak 5 háznyira lenne. Ez még messze van szinte. De a barátnőm mindig azzal jön hogy a szüleihez közel akar lenni, pedig már felnőtt ember 23 éves lassan aa munkahelye innen közelebb lenne mert ebbe a városba van a szüleihez meg bármikor 15 perc alatt odalehet érni autóval de még busszal is csak 5-8 perccel lenne több idő. Én albérletbe nem megyek ha egyszer van biztosabb lakás igaz kicsi de praktikusabb rezsi nem lenne sok spórolni tudnánk. Albérletnél meg kitudja mennyire lennénk rosszul anyagilag. A barátnőm már ki is nézte a helyet de mondom ha ő akar felőlem mehet oda de én albérletbe nem megyek. Elég nagy veszekedések vannak ezzel kapcsolatba és nem jutunk 1-ről sosem a 2 re. Pedig ha még most hajlandó lenne idejönni akkor akár már nyáron beköltözhetünk a felújítás nem túl sok idő haverom tud segíteni sőt még apám is, villanyt meg a vizet simán betudnánk abból a pénzből köttetni ami 3 hónap albérletre menne el. A barátnőm nagyon jóba van a szüleimmel mivel külön álló két épületről van szó nem is találkozna a szüleimmel egy fedél alatt ha ettől félne maximum az udvaron a kapuig futna velük össze. A lényeg az hogy ti próbáljatok úgy egyezkedni hogy mindkettőtöknek jó legyen az örökölt házat esetleg eladni vagy bérbe adni kellene hogy valami pénz jöjjön be belőle és akkor a két út között szerezni egy lakást ahol élhetnétek.
2012. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
akkor nincs más megoldás, találjatok ki egy harmadik helyet és kössetek abban kompromisszumot!
2012. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Mi is sokat vitázunk.

Olyan munkám van, hogy 12 órát dolgozom, de mindennel együtt így is 13 órát töltök a munkahelyemen.

Én szeretnék közel költözni a munkahelyemhez (neki mindegy lenne, mobilis a munkája), mert nem akarok csak aludni hazajárni. De ez így Budapest közepén van, ő meg undorodik a városoktól.

Oda akar költözni, ahol ő lakik, de az nekem 3 óra utazás lenne... Arról nem beszélve, hogy ha gyerekeink lesznek, nem akarom, hogy mindentől el legyenek vágva, és rohadt sokat kelljen még egy moziba is utazniuk, nem beszélve ezt mindennap eljátszani az iskolával...

2012. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Miért ragaszkodik? Lehet, hogy el sem tudná adni, akkor meg inkább lakjanak benne ők, minthogy szülőkkel. Megértem a férjedet is, de persze téged is, ha valami lepukkadt faluról van szó, ahol max egy kis bolt van, ahol totál alapvető dolgokon kívül egyebet sem kapni, azt is borsos áron, plusz talán napi kétszer jár arra busz, se ovi, se iskola, se orvos, hát oda én sem mennék.

Csak sajna az ilyen örökölt házat eladni is nehéz manapság, mert épeszű ember nem költözik ilyen helyekre, hacsak nem nyugdíjas mamika és papi.

2012. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek szempontját kell elsődlegesen nézni, gondolom a szüleidnél sem akar megöregedni. Adjátok el az örökölt házat és akkor hitel sem kell aztán vesztek egy házat a szüleidtől külön.
2012. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Oppá! Ilyenkor nem a gyerek az első hanem a munkahely Mert ha az nincs, a gyerek és az asszony nem eszik, összeomlik a család!
2012. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!