Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvegyük a kapcsolatot az...

Felvegyük a kapcsolatot az apánkkal és a nagyszüleinkkel? Lent

Figyelt kérdés

Hatan vagyunk testvérek, az apánk elmebeteg, ivott, henyélt, vert minket, csinálta a kuplerájt, és rabszolgaként tartott minket. Anyánk elment otthonról és nem érdekelte mi van velünk, őt is verte apánk és gyilkossággal is próbálkozott. A nagyszülők (apai ágról)sosem segítettek rajtunk, papa papucs volt, mama irányított, és mikor hívtuk h segítsenek mindig talált valami hülye kifogást.

Most már a szüleink elváltak, januárban volt 3éve, hogy nem találkoztunk az apánkkal és a nagyszüleinkkel.

De anyánk még mindig nem törődik velünk, iszik, k*rvázik, és egy ugyan olyan élettársat is magával hozott, a nagyszüleink (anyai ágról )falujába költöztünk. És itt is ez van, a nagyszülők nem törődnek velünk, nekik minden meg kell bocsájtani bármit csinálnak, és anyánknak is. Mi úgy látjuk, hogy anyánk a leg vétkesebb, mert hagyta hogy ez történjen és igazságtalannak gondoljuk hogy a másik nagyszüleinkkel miért nem találkozhatunk, ha az anyai nagyszüleinkkel muszáj találkoznunk és megbocsájtani, pedig mind a négy nagyszülő megérdemelné hogy ne találkozzunk velük. Oké, még nem dolgoztuk fel a történteket, először lehet hogy csak a nagyszüleinkkel találkoznánk, de nem úgy h egyből a nyakukba ugrunk, csak beszélgetni. (személy szerint engem a nagymamám jogtalanul felpofozott a szülinapomon és ezt nem tudom elfelejteni)

Ti mit tennétek?


2012. márc. 1. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem akarnám egyikőjüket sem látni. Se a szülőket, se a nagyszülőket. Amilyen gyorsan csak lehet elmennék onnan és soha többé nem gondolnék rájuk. Alapíts saját családot, és add meg a gyerekeidnek mindazt, amit te nem kaptál meg.
2012. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudod én mit tettem?

Az én anyám alkoholista.Agresszív ráadásul.A gyerekkorom csak verésből,megalázásból,és sok-sok ökölütésből állt.18 évesen elegem lett,és elköltöztem.Azóta sem voltam hajlandó anyámmal találkozni,pedig már eltel 20 év.

Nekem a nagyszüleim(anyai) áldott jó emberek voltak,csak sajnos még tizenéves koromban meghaltak.Ahogy apám is.(az ő szüleit nem ismertem,mert azok még apám gyerekkorában haltak meg)

De ha a szüleim így bántak volna velem ahogy veled,én hozzájuk sem mennék soha.Minek? Egy újabb megaláztatásért??Inkább nem.

38/N

2012. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azok után amiket csináltak miért is akarod velük tartani a kapcsolatot? Hogy ugyanezeket megcsinálják megint? Mert nem hiszem, hogy megváltoznának.

Én hagynám őket a francba, élném a saját életem.

2012. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hatan vagytok testvérek. Hány évesek vagytok?

Nem azt írod, hogy a nagyszüleidnél laktok, hanem, hogy "a nagyszüleink falujába költöztünk".

Akkor most valójában kivel laktok együtt, dolgoztok, vagy még iskolába jártok?

2012. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Először a nagyszüleinknél laktunk, most csak egy utcában. A nővérem 23éves, neki már van családja, és ő vissza ment apához, de már megbánta. A bátyám 21 éves őt inkább hagyjuk...még otthon van anyánk mellett. A két hugom közül a nagyobbik, olyan mint anya, őt is hagyjuk, a kisebb hugom és az ikertesóm meg én vagyunk akikkel ugy semmi gond nincs. A két hugom 16és 18 évesek. Én 19 vagyok és külön költöztem de még igy is irányitani akarnak, és nem tudok ellene mit tenni, mert már rég itt hagytam volna mindent de nincs pénzem. A nővéremen kívül mindannyian tanulunk.


Azért akarjuk felvenni a kapcsolatot velük, mert ezen az alapon h mindenki hülye ebbe a családba akkor ők is azok ugye és velük is beszélhetnénk, csak anyám azt mondja h neki az apánk senkije és az apánk szülei is senkik nekik, ezért mi nem találkozhatunk.

Az apánkkal mondjuk nem akarok találkozni, amiket csinált velünk borzasztó, de hiányzik a nagyszüleim testvérei és rokonai, meg a papám, velük tök jó volt, nagy volt az össze tartás, itt anyám rokonai még csak nem is beszélnek egymással, kétszínűek, stb.

2012. márc. 1. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:
az én apám alkoholista,skizofrén és miegymás nagy volt a lelki terror és az apai nagyszülők sosem segítettek rajtunk, bár hiányzik a nagyszülői szeretet de semmiképp nem mennék át hozzájuk.Itt írod hogy az apai naygszülők a nagy bajban is tojtak rátok, hát egy igazi nagyszülő nem ilyen , mert az én anyaim alig tudott járni mégis fölment hozzánk a lépcsőn amikor hallotta hogy baj van:)!minek mennél vissza egy olyanhoz aki jó-jó beszélgetett veled de a nagy bajban elbújdokolt. Tanulj szorgalmasan találd meg az életcélod és életed párját és türelmesen várd ki a szabadulásod napját, mert ha most kapcsolatba lépsz velük akkor lehet hogy tőlük sem szabadulsz. Én is sokszor álmodoztam nagyszülőkről meg jó rokoni kapcsolatról,de rájöttem, hogy ezek sosem változnak meg és csak ki akartak használni mint mindig. Nem éri meg hidd el. inkább alapíts idővel saját családot minthogy belépj egy meglévő de rossz családba.
2012. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem és elismerésem a tiétek! Korán kellett felnőtté válnotok! Ti tesók tartsatok össze, segítsétek egymást. Én is azt mondom, hogy ne keresd a szülőkkel-nagyszülőkkel a kapcsolatot, különösen hogy még mindig irányítani, nevelni próbálnak benneteket és nem segíteni! Persze ezt könnyebb mondani, tanácsolni, mint átérezni és érzelmileg-gondolatilag feldolgozni.

Tanuljatok, dolgozzatok, osszátok meg egymás között a házimunkát, és keressetek korban hozzátok illő, igaz barátokat. Az ő szeretetük, megbecsülésük többet fog érni mindennél.

2012. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Akkor minden erőfeszítéssel azon leszek, hogy egy normális boldog életem legyen, egy saját családdal. Ebbe fektetem az összes energiám.

Bár nagyon nehéz, sok negatív dolgot kaptunk, mégis nehéz elszakadni, mert azt az egyet hogy CSALÁD/CSALÁDI ÖSSZETARTÁS nagyon belénk nevelték, és nagyon fáj hogy ez történt:(

2012. márc. 1. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok erőt, kitartást kívánok nektek, és persze jó egészséget hozzá. Próbáljátok meg a hétköznapok szürkeségében is meglátni a szépet és a jót, abból lehet a másnapra erőt gyűjteni.

Ha bármiben megakadtok, vagy döntés előtt bizonytalanná váltok, nyugodtan írjatok ide. Mindig lesz minimum egy "ember", aki legjobb tudásával, és megszerzett tapasztalatával, jó szándékkal fog nektek segíteni.

2012. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!