Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az az ember, aki...

Milyen az az ember, aki betegesen féltékeny? Mi számít annak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális.
2012. febr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen illető vagy betegesen önbizalom hiányos, vagy okkal féltékeny. Ha viszont okkal féltékeny, azaz tudja, hogy megcsalják, akkor csak egyszer verje ki a hisztit és lépjen ki a kapcsolatból, ne károgja a felszarvazását mindenhol és közben poshadjon a kihűlt kapcsolatban, mint valami mártír...
2012. febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az aki rendszeresen meggyanúsít, hogy megcsalod és nem hiszi el amikor fogadkozol, hogy rosszul gondolja. És te 1000* bizonygatod, hogy nem csalod meg, de ő csak ezen tud lovagolni. De bizonyítani nem tudja, csak retteg, hogy elveszít és csak ez a téma.
2012. febr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan olyan,mint az exférjem... Ki sem léptem a házból nélküle SOHA,mégis azzal jött,hogy én megcsalom őt... Csak mert kisebbségi komplexusa van. Ez ölte meg a házasságunkat! Konkrétan elüldözött.... (végül kiderült,hogy ő csalt meg engem,nem is 1x,de ez már csak részlet kérdés)
2012. febr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki lenyomoz, tesztel hogy kivel kezdenél ki, kérdőre von hol voltál, mit csináltál, óránként felhív, hogy kivel vagy? mit csinálsz? mikor jösz? önbizalom hiányos, nem hiszi el hogy szeretik és hogy szerethető.

Általában az ilyen emberek saját maguk teszik tönkre a kapcsolatukat, mert egyszer a másik fél besokall attól, hogy mindig bizonygatnia kell a szeretetét

2012. febr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A féltékenység az egyik leggyakoribb emberi játszma – fogalmazza meg Csernus Imre - amelyet a bizonytalanságból fakadó félelem szül. A bizonytalan ember életében mindig vannak játszmák, a játszmázó ember pedig mindig győzelemre törekszik. Arra törekszik, hogy kisajátítsa, birtokolja a másikat. Ha azonban valaki tárgyként próbálja birtokolni a partnerét, akkor vajon hogyan képes egyenrangú emberként megbecsülni őt?


A féltékeny embert önbizalomhiány és birtoklási vágy jellemzi. Működőképes kapcsolat azonban csak olyanok között alakulhat ki, akik önmagukban, egyedül is stabilan jól vannak. Alá-fölérendeltségi viszony. Erről van szó, ha folyamatosan féltékenység gyötör!


A játszma során csak magára figyel az illető, és attól retteg, hogy el fogják hagyni. Aztán el is hagyják. És a féltékenységgel küzdő, csalódott fél összeroppan. Arra vezeti vissza – még ha nem is fogalmazza meg önmaga előtt sem - hogy ő nem volt elég jó a másiknak. Persze át is lehet hárítani a másikra a felelősséget, mondván, hogy csak kihasználta őt a párja, és szemét módon otthagyta. De ez nem így van.


Miért? Mert nem ő volt az igazi, ennek így kellett lennie. Egy érett személyiség úgy zár le egy ilyen szakítást, hogyha ő mindent beletett abba a kapcsolatba, de mégsem működött, attól még nem dől össze a világ. Ez is egy újabb tapasztalat, de ennyi."


[link]

2012. febr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mesélek, mert sajnos rövid ideig volt ilyen emberrel dolgom. Amikor dologztam óránként felhívott, ha esetleg nem vettem fel, mert nem tudtam üvöltött és vádaskodott biztos azért nem vettem fel, mert pasizom. Már reggel Ő ébresztett és órákig kellett ecsetelnem a hazafelé utamat melobol, hogy nem pasiztam. Ja ha 10 perccel később értem haza az is gond volt.

Rettenetes volt 3 hétig birtam elég is volt belőle. Az ilyen emberek betegek, kezeltetni kéne magukat.

2012. febr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem van olyan ismerősöm, aki betegesen féltékeny. de vmi iszonyatos módon, már engem kikészít. sehova nem engedi el a párját egyedül mindenhová elkíséri, boltba nem mehet el egyedül szerencsétlen srác, nemhogy neadjisten havi 1 este a haverokkal. volt olyan h a srác el akart menni egy koncertre, mondta a csajnak h menjen el ő is, de a csajt nem érdekelte, inkább otthon maradt, és nagynehezen elengedte a srácot. na a koncert kezdete előtt 10 perccel felhívta h otthon sír menjen haza. :o a csávó meg hazament. nagyon gáz. lánnyal egyáltalán nem kommunikálhat, semmilyen formában, ha mégis, akkor megy a hiszti h mit kell beszélgetni más lánnyal, mi mondanivalója van neki, mondjon el mindent stb. áh, nem értem h bírja a srác. bocs h hosszú lett :) amúgy ez a csaj durván önbizalomhiányos.
2012. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!