Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a családommal?...

Mit kezdjek a családommal? Valami megoldás? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Beteg vagyok,és napok óta azt hallgatom hogy takarodjak iskolába,vegyek be lázcsillapítót és ne legyek itthon, holott a 14 éves húgom kitalálta hogy hányt, anyám elhitte neki, tegnap pedig ahogy haza jöttem ültek a nappaliban és amikor anyám meglátott, gúnyosan és röhögve mondta,hogy:"Na, haza jött az XY". A tesóm is röhögött, az ajtóm előtt pedig egy olyan lap volt, amire a tesóm tamponokat rajzolt, mindennek elhordott, anyám tudott róla és nem szólt neki, vele együtt röhögött. Holott a tesóm lóg a suliból minden nap, a családi pótlék nem jár miatta, lop mindenkitől, rengetegen megszakították velünk végleg a kapcsolatot miatta, rokonok is, vizsgálatokra jár hogy miért csinál ilyeneket. Ellopja a cuccaimat,neki nem szólnak,de ha a tesóm kinyögi hogy "eltűnt" valamije, hetekig hallgatom hogy mekkora r*banc vagyok, stb. 8 hónapja van barátom, őt csak hétvégén láthatom, de néha még azt is el akarják venni tőlünk. :/ Én nem mehetek be a szobájába, de ő gond nélkül bejárkál, és mindig zárom a szobámat,de a szüleimnek van kulcsa, és mikor fürödtem bezártam, erre anyám és a tesóm bejöttek és elvette a cipőmet is. Anyám nem szólt neki, apa se mindig. Sehova nem tudok elköltözni, a tesóm miatt nincs kapcsolat. Nagyszülők se élnek, senki. Barátomhoz se akarok, nem akarok a nyakukon lógni.

17L


2012. febr. 29. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyád és a hugod nem kicsit beteg.Állj a sarkadra, ne hagyd magad!Előbb-utóbb el fogsz tudni költözni, addig kitartás.A rokonokkal te magad is tarthatnád a kapcsolatot, téged biztos szeretnek.Nem muszáj arról anyádéknak tudni, hogy te rokonlátogatóba mész!
2012. febr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám magam.Ami sok az sok.Zárat cserélnék és senkinek nem adnék kulcsot!!Ha beteg vagy menny dokihoz majd ő megmondja meddig kell pihened.Ha komolyan nagyon rossz a helyzet szólj védőnőnek vagy gyermek védelmisseknek.Max.Nevelő szülőkhöz kerülsz.
2012. febr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már voltam dokinál, ezen a héten itthon vagyok. Áhh, kereszt szüleim azt mondták velem se akarják tartani, de nem tudom miért. :/
2012. febr. 29. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a nevelő szülő sem biztos, hogy jobb lenne.

Kereszt szüleid lehet, hogy azért nem akarják veled tartani a kapcsolatot, mert esetleg anyukádék valami rosszat mondtak rólad nekik?Vagy lehet, hogy csak félnek, hogy ha te elkezdenél járni hozzájuk, akkor előbb-utóbb a többiek is mennének.De őszintén szólva teljesen megértem, hogy hugodat és anyádat nem szívlelik.

2012. febr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A húgodról és anyádról inkább nem írok kommentet,mert nem biztos,hogy meg tudnám szalonképesen fogalmazni...

Szegény Te,sok lelkierőt kívánok Neked!

Gondolom a tesód dolgai miatt járt már nálatok családgondozó.Ha tudod a nevét,őt megkereshetnéd "privátba" és beszélgethetnél vele.Szerintem ő is szívesen segítene.

Neked az lenne a legjobb,ha kikerülnél abból a környezetből.Szerintem ennyi idősen nem kerülnél már nevelőszülőkhöz,így maradna a gyerekotthon.Én azt javasolnám,hogy próbálj meg beszélni a keresztszüleiddel,vagy esetleg a barátod szüleivel,(bár nem tudom,milyen viszonyban vagytok) hogy segítsenek Neked az elköltözésben,kérd meg őket,hogy fogadjanak oda,a gyámügyön papírt is írnátok róla,a Te családi pótlékodat (tudom,nem nagy összeg) átkérnétek oda.Te pedig megígérhetnéd nekik,hogy segítesz a házi munkában,jól fogsz tanulni és ha akadna valami diákmunka azt is elvállalnád.Szerintem így nem lenne ellenvetésük.

Persze,tudom,hogy nem lenne könnyű,mert a családod Rád beszélne mindent és ujjal mutogatnának.De csak így van esélyed kitörnöd onnan!Döntened kell,megteszed ezeket a lépéseket,vagy marad minden a régi.

2012. febr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mikor lettek ilyenek veled?? Csinalhattal valamit amiert ilyenek? Apukad kinek az oldalan all? Ha jol kijottok , probald neki elmagyarazni, hogy miattuk pokol az eleted! Lehet hogy valamilyen szinten a szarnyai ala venne! Nem???

En megkernem a keresztszuleimet bogy mondjak meg oszinten, miert nem tarthatod a kapcsolatot veluk! Mar csak 1 ev es nagykoru leszel, de az a baj ha nincs hova menned es nincs penzed nem valtoztat a dolkokon!

Ha nagyon el vagy keseredve, beszelj az osztalzfonokodnek ezekrol a dolgokrol, neki kotelessege segiteni vagy legalabb olyan valakit ajanlani , aki tudna segiteni!!!! Kitartas!!

2012. febr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá hogy felhívom a kereszt szüleimet,de nem tudom hogy reagálnának,és hétköznap dolgoznak, meg ugye a suliba bejárás kicsit necces lenne. Diákmunkát amúgy is keresek, hétköznap nem láthatom a barátom valamivel le kell foglalni magam, addig se vagyok itthon és még pénzem is lesz. Hát apámnak volt egy olyan mondata a pasim anyjához, hogy ne menjek haza, és mondta a barátom anyukája, hogy akkor inkább oda költözzek, ne a barátnőmhöz. De nem menne .. rosszul érezném magam. :/ Teljesen kikészültem hogy egész nap azt hallgatom hogy milyen vagyok, hogy a pasim biztos szétb*szott, holott nem igaz és 8 hónapja vagyunk együtt!! A tesóm meg kocsmázni jár, bulikba, iszik, cigizik, drogozott is, az egész város róla beszél.
2012. febr. 29. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd,ha a barátod anyukája felajánlotta,hogy költözz oda,akkor menj,törj ki ebből a közegből!

Viszont ha (ne adj Isten) szakítasz a barátoddal,valószínűleg onnan is menned kell.De addig is jó megoldás lehet,nem mennél még jobban tönkre idegileg és lelkileg!

2012. febr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!