Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy feleljek meg nekik?

Hogy feleljek meg nekik?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem hogy nincs helyem a családomban...a bátyjám mindig jobb volt nálam.Mindig ő a tökéletes,és bennem mindig lelnek hibát a szüleim .Soha nem tudok megfelelni nekik.Állandóan csak veszekszünk.Bennem van a hiba?hogy változtassak ezen?
2012. febr. 25. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy magadnak felelj meg
2012. febr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De így nem tudok megfelelni magamnak,hogy azt érzem hogy a szüleim sem fogadnak el :(
2012. febr. 25. 23:49
 3/6 anonim válasza:

sz@rd le őket, hiszen te csak jobban tudod, hogy milyen vagy, mit tudsz, mit nem, te is mered a saját képességeidet...


nekem két nővérem van, általános iskolában engem is hasonlóan hasonlítottak össze velük. azóta viszont ez már nem nagyon megy, mert ilyen idős korukban nekik sem volt jobb jegyük

2012. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De neki soha sem volt jobb jegye mint nekem...sőt..elég rossz tanuló...én kitünő vagyok..versenyekre küldenek..és mégis ő a mintagyerek a szemükbe :( nem akarok "kiskedvenc" lenni,de legalább éreztessék már hogy én is számítok vmit ...
2012. febr. 26. 00:01
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hogy feleljek meg nekik?"


Tudok egy sokkal jobb kérdést: "MIÉRT feleljek meg nekik?"

Nem érdemes arra várni hogy egy nap hirtelen megváltoznak és csupa jót fognak látni benned. Ők ilyenek és ezt be is bizonyították.

Azt írod hogy akkor felelnél meg magadnak ha nekik felelnél meg. Pedig nincs igazad. Azért nem felelsz meg magadnak mert magad helyett nekik akarsz megfelelni. Nekik akiktől tudod jól hogy nem várhatsz pozitív szót.

Talán még nem jöttél rá de a szüleid is emberből vannak, vagyis ők se tévedhetetlenek. Ebből következik hogy veled kapcsolatban se azok. Nálad jobban senki nem ismerheti a képességeidet, az akaraterődet, a kitartásodat, az értékeidet, az álmaidat, még ők se! Ezért nem szabad csüggedni ha nem felelsz meg másnak.

Másnak megfelelni nem más mint szélmalomharc. Hiábavaló mert akinek minden vágya hogy megfeleljen XY-nak annak azért se fog sikerülni, és így csak egy rakás kudarcélményben lesz része ami tovább rombolja az önértékelését. Ha pedig ezek után még jobban meg akar felelni akkor önként belesétál egy ördögi körbe amiből nagyon nehéz a kiút. Én is jártam ezen az úton úgyhogy hidd el igazam van.

Tehát:

1. fogadd el hogy a szüleid is tévedhetnek még veled kapcsolatban is

2. építsd az önbizalmadat méghozzá úgy hogy olyan kihívásokba vágsz bele amitől félsz (új hobbi, kiszemelt csaj megszólítása, stb. - az élet minden területén), a legkevésbé félelmetestől fokozatosan a legfélelmetesebbig, így szép lassan te is rájössz milyen képességek szunnyadnak benned, miben lennél nagyon jó stb. és apránként helyreáll az önbecsülésed is

2012. febr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ne másoknak akraj megfelelni hanem magadnak.
2012. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!