Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen titkod van a párod...

Milyen titkod van a párod előtt? Illetve mit "kell" titkolni?

Figyelt kérdés

Állítólag "kellenek" egy kapcsolatba titkok is. Na de milyen titkok? Én a párommal mindent megbeszélek. Ha megkérdezi, hogy milyen napom volt, akkor részletesen elmesélem azt, ami említésre méltó.


De akkor mégis milyen titkoknak "kéne" lennie? Te titklsz előle valamit?


2012. febr. 20. 20:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan amit ne mondanék el ha megkérdezi. Ha történt valami napközben, azt elmeséljük egymásnak délután, ha haza ért. De nem fogok percre pontosan beszámolni, hogy a kisbolti eladóval is váltottam 2-3 mondatot pl. :)

Az egymás előtti időkről nem nagyon beszélünk. Ha felmerül valami miatt és rákérdez természetesen elmondom, ő is. De nem tartjuk fontosnak, hogy pontosan beszámoljunk minden "időszámításunk" előtti eseményről. Szerintem ő is gondolja, hogy nem zárdából érkeztem az első találkozásunkra, ahogy én is feltételezem ugyan ezt vele kapcsolatban, de ennyi elég is. Nem vagyunk rá kíváncsiak, hogy kinek hány nője, pasija volt előttünk és milyen minősítésben. Szóval ha így nézzük akkor vannak titkaink, bár mondom ha megkérdezné válaszolnék, ahogy ő is.

2012. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem nevezném titoknak, inkább olyan dolgok, amiket az ember nem mond el. Nem azért, mert titkos, hanem azért, mert nem ízléses. Például az ember nem mondja el a párjának, ha 3 hete egyfolytában sárgásat fosik, mert gusztustalan. Nem titok, mégsem mondjuk el, részletesen legalábbis nem. Nem kell mindent a szemébe mondani kertelés nélkül, mert érzéketlenné válhattok egymással szemben. Ha kegyetlenül a szemébe vágod, hogy szar a haja, vagy büdös a szája, sárga a foga, akkor meg fog sértődni akkor is, ha látszólag poénra veszi, és ő is csipkelődésbe kezd, ami elfajulhat. Ez sem titok, mégis hasonló.

Viszont igazi titokra nincs szükség egy kapcsolatban. Nem kell vallomásrohamot indítani az életed minden szeletéről, de ha felmerül, akkor el kell mondani őszintén bármit. Ha valamit már titkolni kell, az régen rossz, mert ki érthetne meg jobban, mint életed párja?

Ha pedig a titok természete a kapcsolatot befolyásolja(megcsalás), akkor az már eleve kizárja az őszinteség fontosságát, hiszen a kapcsolat eleve döglött, ilyenkor már nem titok van, hanem hazudozás.

2012. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!