Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha olyat mondott...

Normális, ha olyat mondott édesapám már többször is, hogyha előről kezdhetné nem házasodna meg, vagy ha meg is házasodna, soha nem lenne gyereke?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rosszul esik, amikor ezt mondja. Nem is egyszer hangzott már el a szájából ez a mondat. Tény és való, hogy sok a problémánk. Szüleim becsületes emberek, dolgoznak, amit tudnak mindent megadnak nekünk. A bátyám sajnos pszichiátriai beteg, többször volt már kórházban is. Én ugyan jó tanuló vagyok, de boldog sosem, mert nagyon hiányzik az életemből egy stabil párkapcsolat. A húgom pedig egy szörnyű tinédzser, egyszerűen kiállhatatlan, nem csinál semmit, nem tanul, nem segít, csak követelőzik. Szóval van oka apukámnak, hogy ezt mondja, de mégis engem bánt. Én szeretem őket, mindennél jobban, próbálok mindig a kedvükben járni, jó tanuló vagyok, soha nem lázadtam, nem hoztam rájuk szégyent, és ő meg simán eldobna magától. Amikor viszont megnyugszik, (általában idegesen mondja ezt) akkor meg újra olyan lesz mint máskor. Gondoskodik rólunk, elvisz például koncertre is, ha az egy távoli városban van, és nem tudnék hazajönni, bármiben segítség kell, mindig ott van. De mégis ez a mondat, annyira bánt. És utána soha nem kér bocsánatot érte. Úgy csinál, mintha meg sem történt volna. Kb. 2 éve legalább havonta egyszer ezt mondja. Mondjam meg neki, hogy nekem ez mennyire rosszul esik, vagy hagyjam az egészet, mert nemsokára úgyis továbbtanulok, és akkor ritkán leszek itthon?
2009. jún. 5. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg neki mindenképpen, hogy milyen érzés ez neked. És mit szólt volna, ha az ő apja ilyeneket mond?
2009. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Indulatból mondja. Olyankor pedig mond az ember olyanokat, amiket igazából nem gondol úgy. Én megmondanám neki a helyedben, hogy nagyon rosszul esik, és nem hinnéd, hogy rászolgáltál erra a mondatra.

Ugyanakkor a leírásod többi részéből látszik, hogy azért jó apuka.

2009. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
én ilyenkor visszavágnék azzal, hogy "nyugi, ha én meg eldönthettem volna kik legyenek a szüleim, biztos nem te lennél az apám"! Talán észbe kap egy kicsit, hogy megbántott
2009. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy édesapád ilyeneket mond néha, egyáltalán nem azt jelenti, hogy "simán" eldobna magától. Szerintem még a kis haszontalan hugodról sem mondana le, akibe pedig nem sok öröme lehet. Ő úgy látja, hogy mennyivel kön nyebb élete lett volna, ha egyáltalán nem házasodik meg, következésképpen gyereke se született volna. Ez a múlton való tűnődés, demmi más. Nem a mostani helyzet ellen irányul. Viszont láttatni akarja veletek, hogy az élet, a gyereknevelés nem egy vásári komédia, amit az ember végigkacag. Kérd meg szépen édesapádat, hogy ne hajtogassa ezeket a dolgokat állandóan, mert te a magad részéről mindent megteszel, hogy érzezze, mennyire szereted és megpróbálod segíteni a két testvéredet is. Egyiket a betegsége, másikat pedig a fékezhetetlensége miatt.Szeretnek a szüleid, ha ennyire számíthatsz rájuk. Jó lenne, ha ezt a hugod is észrevenné és édesapádat nem késztetné ilyen meggondolatlan, elkeseredett kijelentésekre.
2009. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy érzem te olyan 17-18 éves vagy. Stabil párkapcsolatot akarsz? Nagyon fiatal vagy hogy ez hiányozzon az életedböl. Ez azt mutatja hogy nagyon elvágyódsz a családodtól, valahogy nem érzed azt hogy megértenének. viszont nem megoldás az sem hogy egy párkapcsolatba csak azért ugroj bele, mert otthon nem érzed jól magad.


Az apádnak meg mond meg , hogy ezt ö vállasztotta nem te, és ha nem is tetszik neki ezt ne hangsúlyozza, mert erröl te nem tehetsz.


Mikor valaki gyereket vállal azt is vállalja hogy ha nem egészséges akkor is felneveli, szeretni fogja. Az hogy ti mint egészséges gyerekek milyenek lettetek, nagyrészben a szülök a környezet formálja. Olyan leszel amilyennek nevelnek.

2009. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

19 éves vagyok. És csak azért írtam, hogy én stabil párkapcsolatot szeretnék, mert ez az oka annak, hogy igazából én sem vagyok felhőtlenül boldog, és ez bántja a szüleimet, főleg apukámat, hogy ők akármit tesznek, sosem vagyunk elégedettek úgymond, mindig többre vágyunk.

2009. jún. 5. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen köszönd meg neki, hogy a világon vagy.
2009. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi rendezett körülmények között élünk, mégis van olyan, hogy anyu azt mondja, hogy legszívesebben meg sem házasodna, ha újra kezdhetné az életét. Én ezt már nem veszem fel, mert tudom, hogy nem a gyerekei ellen beszél. Gondolom, hogy apukád sem azért mondja, mert nem szeret titeket, csak gyerek nélkül tényleg könnyebb élni és valószínű, hogy nem is gondolja komolyan csak adott pillanatban a méreg mondatja vele. Azt javaslom, hogy ne vedd szó szerint. Én nem szoktam szólni, hogy ez bánt, mert egyértelmű, hogy ez nem komoly. Ha fel van az ember idegesítve, sok olyat mond, amit nem gondol át kellő mértékben.
2009. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!