Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom állandóan a megalapítand...

Párom állandóan a megalapítandó vállalkozásáról beszél. Már szóltam neki többször, hogy pihentesse ezt a témát, de mintha meg sem hallotta volna. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelye meg fog szűnni nyáron, addigra el akarja kezdeni a saját vállalkozását. Szeretném, hogy úgy sikerüljenek a dolgai, ahogy megálmodta. De már 3 hónapja minden nap(!!) a vállalkozásról van szó. Pl. milyen papírok kellenek, milyen törvény hogy vonatkozik rá. Mindenről beszámol, amit olvas róla. Nem lakunk együtt, de napi 1-2 órát telefonálunk. A beszélgetések inkább az ő monológjai, mert 70%-ban a vállalkozásról szólnak. Ha találkozunk, a beszélgetési arány hasonló. Elhiszem, hogy el van vele foglalva, de agyonnyomja vele a kapcsolatunkat. Többször szóltam már neki finoman, hogy majd máskor elmeséli, stb, stb, de mindig ugyanúgy folytatta, mintha csak annyit mondtam volna: igen, értem. Teljesen tanácstalan vagyok...

Ő 32, én 21. 1,5 éve vagyunk együtt.


2012. febr. 20. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Igaza van a barátnődnek, nem fog a sülgalamb a szátokba szálni, ha nem tesztek érte valamit. Szerintem azért fogod így fel mert gyerek vagy, 21 éves fejjel. A barátnőd nem talál egy korban hozzá illő férfit?
2012. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Miből gondolod, hogy a fiatalabb a férfi? Szerintem ezt a kérdést egy 21 éves nő írta!
2012. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jogos! Az első válaszoló vagyok. Nekem ez jött be az első olvasásra, hogy egy fiú nyavajog, lehet, hogy tévedtem 50-50 %.
2012. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek.


Viszont miután nekem is van főállásom mellett egy KFT-m, az alapításkori időszakot senkinek nem kívánom.

10-14 óra napi állandó munka előtte, utána és az ember agya egyszerűen nem tud kikapcsolni. Hétvégén sem. Rengeteg mentális energiát felemészt, és miután anyagi értelemben is kockáztat az ember, tudni kell mit miért csinál.


Nekem a férjem megértő volt, és segített, amiben tudott.

A Ti esetetekben is talán ez lehetne az egyik megoldás.


Kitartást kívánok Mindkettőtöknek!

Nem könnyű ez ma 2012-ben senkinek.

2012. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nagyon szimpi a barátod tervezgetése.

1. Keresi a megoldást, hogy 32 évesen miből fog(tok) megélni, ha majd nem lesz munkahelye, és nem azzal tölti az idejét, hogy már előre elkezd aggódni, sopánkodni, hogy mi lesz akkor, hanem már tervez!

2. Aki még sohasem volt vállalkozó, de az élet rákényszeríti, bizony rengeteg olyan buktatóval találkozik, amiket meg kell oldani ahhoz, hogy a vállalkozás megkezdése után pár hónappal ne menjen csődbe, és ezért minden tanácsra, ötletre szüksége van, lesz.

3. Ha veled akarja ezt megbeszélni, valószínű, hogy úgy érzi, te az életnek ezen a területén is párja vagy, leszel.

4. Ha állandóan azt érezteted vele, hogy ez az ő problémája, és téged hidegen hagy, előbb-utóbb elgondolkodik a kapcsolatotok komolyságán is.


Gondolkozz el ezen, és azon is, hogy valóban komolyan gondolod-e ezt a kapcsolatot, vagy ő neked nem is annyira fontos.

2012. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


Amikor az ötlete felmerült, én támogattam, és biztattam, hogy valósítsa meg. Több ismerősömmel felvettem a kapcsolatot, akiknek volt tapasztalatuk, hogy segítsenek neki. Szeretnék mindenben segíteni én is, amiben tudok.

A baj - legalábbis részemről - az, hogy soha nem lazít(unk). Nincs nap, hogy ne ezzel foglalkoznánk. Mindent megoszt velem, ami nagyon jó, mert tudom, hogy velem tervez, de mostanában azt érzem, hogy nem tudunk kikapcsolódni akár egy napra sem. Ezen szeretnék változtatni. Igazából csak annyit, hogy néha beszélgessünk egy kicsit szabadon. Nem akarom háttérbeszorítani a terveit, de mégis hiányzik a néhai közös relax.

2012. febr. 20. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nőktől óvjon a sors.Mi a baj tulajdonképpen,hogy van benne egy kis ambíció, megfontolt, és még szereti is amit csinál?Mindemellett megosztja veled az örömét?Borzasztó lehet.
2012. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak teljesen igaza van! Kedves Kérdező, neked csak az a lényeg, hogy TE TE TE veled mi van. A párod lehet, hogy most alapozza meg a közös életetek anyagi alapjait. Megerősítést vár, mert bizonytalan, de egyúttal tudja, hogy valami nagy dologba is vág, önállóan, ebben a gazdasági helyzetben. Ami felér egy hőstettel. A közös életetek is ilyen szuper lesz biztosan, ő elmondja, hogy mit tett kettőtökért, és téged pont ennyire nem fog érdekelni. Mégis miről beszéljen? Neki most ez a fontos. De ha nem tetszik a dolog, hagyd ott, keress egy munkanélkülit, neki lesz RÁD RÁD RÁD ideje!!!
2012. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a te helyzetedben vagyok. A párom és néhány barátja most terveznek céget beindítani. Folyton erről beszél és hetente 1x átjönnek ötletelni. 4 hónapos a lányunk.


Eszembe nem jutna megkérni őket, hogy menjenek máshova vagy hogy a párom ne beszélje meg velem ezeket a dolgokat. Mégis kivel beszélje meg? Nem csak a tényeket mondja, hanem az érzéseit, reményeit, félelmeit is. Ráadásul informatikai cég; néha szó szerint nem értem, mit beszél.


Gondolkozz el, mennyire komoly ez a kapcsolat, ha egy számára ilyen fontos dologból szeretnél kimaradni.

2012. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én is azt mondom, alaposan gondolkozz el azon, tudsz-e, akarsz-e partnere lenni párodnak akkor is, ha már vállalkozó lesz, mert:

- az üzleti életre igaz az a mondás: a nagy hal megeszi a kishalat

- ezért egy vállalkozónak nincs kötelező munkaidő, általában napi 10-12 órát dolgoznak, de nemcsak heti 5 napon át, hanem leginkább még szombaton is. És azután még további 1,5 - 2,0 órát "jár az agyuk", vagy ülnek a net-en, keresve az újabb lehetőségeket, vagy olcsóbb beszállítókat stb.

- ez egy teljesen más életforma, mint amit alkalmazottként éltetek, ha egy vállalkozó nincs állandóan "toppon", gyorsan és könnyen átlép rajta a konkurencia, és akkor le lehet húzni a rolót.


Most döntsd el, és most lépj ha úgy érzed, hogy ez neked túl sok.

2012. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!