Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ilyen? Nem tudok...

Anyám miért ilyen? Nem tudok rajta kiigazodni

Figyelt kérdés

Már kiírtam egy kérdést ezzel kapcsolatban, de nem kaptam 'normális' választ, mert nem egyben írtam le, hogy mi a helyzet. Mellesleg tudni kell anyámról, hogy pánikbeteg, nyugtatókat szed, stb. Bemásolom az információkat.


Szülinapomra tetkót 'kértem'. Anyám rá is bólintott, több hónapja mondom neki, hogy 18. szülinapomra tetkót szeretnék.

Tudta, hogy ma megyek, azt is, hogy hová. Csúszás volt a szalonba, így még nem került rám a sor, és anyám odajött vergődni. A tetoválóval piszkálták egymást. Anyám a tetkókat rondázta, a művész pedig anyám cuccait, szóval ment a szájalás.

Anyám azzal fenyegetőzött, ha nem szállok ki a székből, hazamegy mamához, és lakjak apámmal, nem érdekli mi lesz velem, nem akarja, hogy 'alja' társasághoz tartozzak, stb.


Miért is akarok tetoválást? (csak azért, hogy tisztázódjon, hogy nem divat tetkó lett volna, és nem kérek beleszólást az okba)

Azért szerettem volna megcsináltatni ezt a tetkót (zenével kapcsolatos), mert központi szerepe van az életemben a zenének. Zongoráztam, gitároztam, énekkaros voltam (idő és energia hiányában abbahagytam). Általános iskolában nagyon keményen bántottak (tudom, sok mindenkit), olyannyira, hogy 8. végén öngyilkossággal próbálkoztam. Pszichológushoz is jártam, de anyám eldöntötte, hogy nincs rá szükségem. Aztán gimiben is többször akartam megpróbálni, de ehelyett fogtam a lejátszómat, és a kedvenc számaimat hajnalokig hallgattam, sírtam, és kerestem a megoldást (nem sokat találtam).

Nincs normális kapcsolatom a családommal, csak a zenével van szoros kapcsolatom (bután hangzik, tudom). Itt a példa rá, hogy nem sutyiban akartam megcsináltatni, akartam, hogy tudjanak róla, aztán az utolsó percben anyám meggondolta magát. Már várom, hogy leérettségizzek, legyen munkám, és elköltözzek otthonról.

Végül is a zene ad nekem erőt, hogy képes vagyok dolgokra, és kibírhatok bármit.

És végül itt a sablon a kezemen, anyám ekkor jelent meg.

[link]


u.i.: anyám nagyon vallásos, (szerintem) nem akarja elfogadni, hogy nem tértem meg. Azt szeretné, ha a Biblia és az ő szerint élnék (evangélikus gimibe küldött).


18l


2012. febr. 16. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem a szív bal és jobb szárnya szimmetrikusnak kéne lennie, úgy sokkal szebben mutatna :)
2012. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg pánikbeteg és hasonlók, akkor meg tudom érteni, miért ilyen. Biztosan próbál jó anyának lenni, de sajnos ez nem a legjobb módszer rá. :/

Egyébként, szerintem nagyon szép ez a tetoválás! :)

2012. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szép lenne, ha tényleg rajtam lenne. Mellesleg iszonyat megalázó volt a szalonban. A tetkós srác mondta, hogy üljek le (állva rakta rám a mintát), anyám meg ordibált, hogy le ne merjek ülni, mert elmegy, és nem fogom látni többet. Ki is ment a kocsiba. Pár másodpercen múlt, hogy otthagyjon.
2012. febr. 16. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:

csináltasd meg!!! ez nagyon szép!

ne szólj neki előtte és kész, egyszer már szóltál az elég.


viszont, ha még nincs fenn, mert eljöttetek, szerintem NE oda tetesd. hidd el, nekem is elég sok tetoválásom van - egyik sincs olyan helyen, ami vészhelyzetben , pl. munkakereséskor hátrány lenne, mert nem tudnám rövidujjúval vagy harisnyával eltakarni.


30N

2012. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg ne sértődj,de anyud elég furcsán akar jó anya lenni.Oké,pánikbeteg,biztos nem lehet jó neki,de nem az egész testedet akarod televarratni,hanem egy szép és ízléses tetoválást,amivel kifejezheted az zene iránti szeretetedet.Ja és mellesleg 18 éves vagy,nagykorú,szerintem nem kellene beleszólnia a dolgokba,elvégre a te tested.Szerintem próbálj meg leülni vele(már amennyire lehetséges)és mondd el neki,hogy mennyit jelent ez neked,és,hogy ettől még nem fogsz egy bizonyos körhöz tartozni,meg elzülleni.Amúgy nekem is nagyon tetszik a tetkó:)
2012. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, esélytelen. Ordibál(t), hogy márpedig nekem diplomán lesz, nem fogok ilyen alja néphez tartozni, stb. És ameddig él, vele lakom, addig nem akarja látni rajtam, vagy ha mégis, elköltözik. Mondtam neki, hogy 'ennyi miatt lemondanál rólam?' Mire ő: 'tegyél meg értem ennyit'
2012. febr. 16. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:

a szülő dolga az, hogy hagyja a gyereket kibontakozni, hogy egyengesse az útját minimális szinten, nehogy elkallódjon, hogy megnézze, mi lesz ebből a gyerekből, hogyan formálódik emberré, és 100%-osan támogassa.


Akkor is ha balerina akar lenni, szivacshalász vagy állatidomár. Az igazán szerető, önzetlen szülő támogat. Hagyja, hogy a gyerek megtalálja a saját útját, akkor is, ha hibázik néha, mert abból tanul.


Engem mindenben támogattak mert szerettek, mégsem kallódtam el, diplomám lett

természetesen én választottam, hogy miből, mert a szüleim nem a saját elb..ott életüket szerették volna rajtam helyrehozni, hanem szabad, döntéshozó embernek neveltek és ha "CSAK" szakmám lenne, diplomám nem /van szakmám/ akkor is büszkék lennének rám. ha utcaseprő lennék, akkor is büszkék lennének rám, MERT A SZÜLEIM ÉS SZERETNEK.


ezt mondd meg anyukádnak.

még nem késő.


ha a saját akaratát akarja rád erőltetni, az nem szeretet, hanem önzés. ha szeret, olyannak szeret, amilyen vagy. akkor is ha szakmunkás leszel és tele leszel tetoválva. mert TE vagy. Minden ami TE vagy, az ő nevelésének a tükörképe. Ez fáj neki, hogy tudja, hogy valahol elrontotta, most meg köti az ebet a karóhoz.


30N

2012. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!