Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámat mért nem érdekli ha...

Anyámat mért nem érdekli ha leéget?

Figyelt kérdés
Mondta nekem, hogy hozzuk be a szobámba a ruhaszárogatót, jó segíteni akartam neki, de nem fért be így én sem tudtam mit csinálni. Erre elkezd ordítani, hogy mekkora egy böszme vagyok, semmire nem vagyok jó... De ezt most csak azért csinálja, mert itt van tesóm barátnője (22 éves) és önelégült vigyorral megy ki, hogy leéget. Meg most is ordítja ki, hogy 'ennyi esze van' meg megy be tesómékhoz ott is elújságolni... Mindenki előtt lejárat, és azt élvezi hogy hülyét csinálhat belőlem, mindenki előtt. Nagyon rosszul esik, mert utána így vagyok leírva, próbálok neki segíteni, de semmibe nem vagyok jó. Így sem szólok hozzájuk, mert úgy érzem ezeket azért csinálják mert nem szeretnek, de megtalálnak mindenhol, és ha valaki itt van kikezdenek. Ha nincs itt senki, akkor lesz*rják a fejem, viszont ha itt van valaki, akkor anyám ilyeneket csinál. Csodálkozik, hogy nem szeretem, és nem tisztelem mint anyát.
2012. febr. 12. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Hány éves vagy?
2012. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
14L
2012. febr. 12. 14:33
 3/10 A kérdező kommentje:
?? Hasznos volt nagyon ez a válasz!
2012. febr. 12. 14:35
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Na szépen ülj el a számítógép mellől és irány felmosni :@
2012. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De most amúgy, ezt a humor kategóriába írtam, vagy ennyire ilyen emberek vannak itt is? Nem értem, amúgy, de akkor ezek szerint, itt csak én vagyok a hibás.
2012. febr. 12. 14:45
 6/10 anonim válasza:
100%
ne foglalkozz a szuleiddel.ugyan ezt csinaljak velem is .:S ha nem tisztelik,hogy segiteni akarsz,akkor máskor ne segits! :)
2012. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is így lennék vele, de akkor meg természetesen azért vagyok megint a rossz semmire kellő.
2012. febr. 12. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz mást tenni mint hogy leülsz az anyukáddal akkor, amikor nincs otthon más és megkérdezed tőle, hogy miért csinálja ezt. mond el neki hogy ez mennyire rosszul esik neked, mert leéget téged és totál rossz színben tüntet fel.

addig ne engedd el míg nem válaszol arra, hogy miért teszi ezt. majd meglátod, nem fog tudni válaszolni, hanem tagadni fogja, ilyenkor hozz fel konkrét eseteket, mint pll. ezt amit leírtál.

ha nem lehet vele beszélni, mert sajnos sok ilyen szülő is van (az enyémek is ilyenek), akkor nem tudsz mást tenni, mint hogy visszakiabálsz. igen ez csúnya dolog, de csak így tudod megvédeni magadat. először nem kell felemelni a hangod, hanem mond meg, hogy nem döntheted ki a falat csak azért, hogy beférjen a ruhaszárító. vagy csak kérdezd meg hogy "drága anya, hívjam a kőműveseket, hogy kidöntsék a falat, hogy beférjen ez a ruhaszárító?" ha tovább szid téged, akkor pedig tényleg kezdj bele a vitába. ha nem véded meg magad, akkor tényleg sikerül elérnie azt, hogy idegenek előtt rossz színben tüntessen fel.

és ne segíts otthon... ha pedig nyaggat akkor hivatkozz arra, hogy úgyse tetszene amit csinálsz így felesleges.

hidd el egy idő után megtanulja, hogy ne égessen le.

mindezt tapasztalatból írom, az én anyukám is ilyen volt régen. mára már nagyon jó viszonyunk tiszteljük egymást. igaz én már 22 vagyok.

2012. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Úgy érzem anyuval már sosem lesz olyan jó viszonyom, mert mikor beléptem ebbe a kamaszkorba akkor sem igen hallgatott meg, rá úgy mint 'anya-lánya kapcsolat' nem számíthattam. Elmondtam neki, de nem figyelt rám, és nem segített. Ezért már nem mondok el neki semmit, egyszer mondta, hogy rossz hogy már nem beszélgetünk annyit, akkor próbáltam megint beszélni neki, de észre vettem azt, hogy a problémáim épp úgy lekakilja (már bocsánat) mint akkor mikor nyíltam felé. Inkább elzárkozóm, de belül persze rossz, hogy rá nem számíthatok, mert nem hallgat meg. : (

2012. febr. 12. 20:07
 10/10 anonim ***** válasza:

értem, szóval már próbáltad ezt megbeszélni vele, de nem érdekli?

Anyukádnak valószínűleg gondjai lehetnek a munkahelyén, esetleg a magánéletben. Apukáddal mi a helyzet? Veletek él? Vele milyen a kapcsolatod, ha van egyáltalán? Vele kellene beszélned ebben az esetben. Mond el neki, hogy mi a baj, szerintem ha ő beszélne anyukáddal, rá jobban hallgatna, persze attól függ, hogy ők milyen viszonyban állnak.

a szülők hajlamosak arra, hogy a stresszt, a munkahely és magánélet okozta szorongást a gyerekeiken vezessék le. pontosan ilyen formában ahogyan leírod. hogy állandóan kiabál és azt szajkózza, hogy semmi sem jó amit csinálsz. sajnos neki kell rádöbbenie, hogy ez nem jó, mert te nem tehetsz semmiről! a tesód hány éves? vele is ilyen?

én adnék azért még egy esélyt egy beszélgetésnek... ha nem jön össze, akkor pedig tényleg az elhidegülés következik, de majd hidd el, rá fog jönni, hogy mekkorát vétett... lehet pár hónap is elég ehhez, de lehet hogy évek kellenek.

habár anyuval már jó a viszonyom, még mindig nem beszélek meg vele mindent... pl. magánéletemet, szerelemi ügyeimet nem. sokszor van még mindig az, hogy nem tud támogatni az elképzeléseimben. pl. most írom a szakdolgozatomat, amihez érdekes témát választottam: állatkertekről írok. és mikor elmondtam ezt neki, akkor azt hajtogatta hogy milyen hülyeség ez a téma, mekkora baromság, hogy lehet erről írni.

nekem ez nagyon rosszul esett, sírtam is. mert nekem nagyon fontos az állatvédelem, de ő ezt egyszerűen nem érti meg. nem érti meg azt sem, miért akarok majd később állatmenhelyet nyitni, miért akarok PETA-nak dolgozni stb. nem érti, és hülyeségnek tartja. nem támogat lelkileg. ezt nagyon rossz, de nem tudok mit tenni ellene. azt csinálom, hogy már nem beszélek neki erről egyáltalán. felesleges. sajnos ő nem egy jó anya ilyen szempontból, de más szempontból tökéletes. mert gondoskodó, szerető, mindig a saját érdekei elé helyezett minket.

biztos, hogy ezek után sajnos sosem lesz olyan a kapcsolatot anyukáddal mint a gilmore girls sorozatban, de lehet rajta dolgozni. sajnos anyukádnak is akarnia kell ezt, én látom az írásodon, hogy neked ez mennyire rossz és mennyire szeretnéd, ha jobb lenne a kapcsolatotok.

szerintem ülj le vele még egyszer, és ha esetleg apukáddal jóban vagy, akkor vele is beszélj erről

2012. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!