Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mernétek így gyermeket...

Ti mernétek így gyermeket vállani?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 30 négyzetméteres házban lakunk, ami jogilag a szüleimé. Nincs külön szoba, kis konyhát, fürdőt, előszobát és egy nagyobb szobát képzeljetek el. 1-2 évig élhetne itt is a kicsi?


Munkánk, iskolázottságunk meg van, igazából itt csak a laktér a kérdés. Érdemes várni, míg egy nagyobb házba/lakásba költözünk, ami már inkább a miénk (azaz albérlet, vagy saját)?


2012. febr. 11. 15:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Persze, suli végeztéig mi sem szeretnénk még babázni. Namegaztán előtte még össze is szeretnénk házasodni.
2012. febr. 11. 16:05
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
És a gyerekágyba nem hallod, ha piszmog a gyerek? Tán az hangszigetelt?
2012. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Két gyereket szültem egy 20 m2-es albérletbe, csak évekkel később lett saját lakásunk. A gyerekek nyugodtan aludtak a tévé, rádió mellett. Nem jártunk lábujjhegyen mig aludtak a gyerekek, és mégis nagyon jól elvoltak. Persze ez nem azt jelenti, hogy teljes hangerőn ment az élet, de ez csak mostanában divat, hogy ha egy baba alszik akkor még a harmadik szobában is csak suttogva beszélnek. Soha nem a lakás nagyságán múljon a gyerekvállalás.
2012. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
16%
0 százalékban hasznos, hogy ha közlöm, nem csak az együtt alvás, meg a külön szoba létezik????????? Ki volt ennyire nem normális?
2012. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%
szeretnél 36 évesen nagyi lenni?
2012. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az én szüleim 37 évesek voltak, amikor megszülettem. Egy szoba-konyha-fürdős-előszobás garzonban laktak, és csak a születésem után 11 évvel tudtunk elköltözni onnan. Közben született egy öcsém is. Nyilván nem volt egészséges, hogy amikor már idősebb lettem, 9-10 éves, nem volt hova elbújnom, ha egyedül akartam lenni, nem tudtam külön aludni, nem is volt saját ágyam.. Nagyon nehezen szoktam meg az új házban a külön szobát, a külön alvást..

De ha csak 2-3 éves koromig laktunk volna így, mondjuk amíg meg nem születik a tesóm, szerintem teljesen korrekt lett volna. Addig úgy is csak egy rácsoságyban vagy kiságyban aludtam volna, játszani meg volt hely.

2012. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egy éves koromig valami tök hasonló lakásban laktunk. Hát ugye én nem emlékszem rá, csak a szüleim meséltek róla. Annyi volt, hogy kevés hely volt, nem nagyon fértek el a cuccok. Régi képeken néztem, hogy a falon mindenhol horgolt tartók voltak :) De ezt leszámítva nem igazán volt problémás, hogy ilyen kicsi helyen laktunk.
2012. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"szeretnél 36 évesen nagyi lenni?"


Miért lennék az? 23-24 évesen szülnék (legalábbis remélem), 12 évesen csak nem szül a gyerekem, már ha lány lenne.

2012. febr. 11. 17:25
 19/20 anonim ***** válasza:

A kislányom másfél éves, most kapott alváshoz is külön szobát. Eddig kelt éjjel, aztán szépen abbahagyta, átalussza az éjszakát, egy hónapig vártunk utána kapta a külön birodalmat. Illetve jártszani már mászós kora óta ott játszik eddig csak máshol aludt.

Én anyukáméknál három éves koromig velük egy szobában voltam. Nem mintha nem lett volna külön helyem, hanem addig volt rá igényem, hogy halljam őket.

2012. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én még várnék,bár nem a lakás miatt,hanem a korom miatt.

25 vagyok,de még ráér az a baba pár évig.

2012. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!