Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mernétek így gyermeket...

Ti mernétek így gyermeket vállani?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 30 négyzetméteres házban lakunk, ami jogilag a szüleimé. Nincs külön szoba, kis konyhát, fürdőt, előszobát és egy nagyobb szobát képzeljetek el. 1-2 évig élhetne itt is a kicsi?


Munkánk, iskolázottságunk meg van, igazából itt csak a laktér a kérdés. Érdemes várni, míg egy nagyobb házba/lakásba költözünk, ami már inkább a miénk (azaz albérlet, vagy saját)?


2012. febr. 11. 15:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Én is ilyen lakásba születtem, 3-4 éves koromban tudtak a szüleim családi házba költözni, bár ez a születésem időpontjában még nem derült ki.


Nem is emlékszem arra az időszakra, úgy mesélték.

2012. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Mi a garancia arra, hogy 1-2 év múlva el tudtok költözni? Hisz ha most nem tudtok nagyobb lakást fenntartani (akár albérletet), akkor később, mikor jön a gyerekkel járó sok kiadás, mivel lesz jobb a helyzet?
2012. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
81%
Így van, semmi garancia nincs arra, hogy pár év múlva elköltöztök. Szerintem jobb lenne nektek és a leendő babátoknak is, hogyha biztos háttérben születne.
2012. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha el tudtuk költözni, akár 4-5 évig is együtt lakhattok a gyerekkel. Viszont mindenképpen szeparáljátok majd el 1 éves kora után a háló részét, hogy megszokja az egyedüllétet, és ne érje sokk hatásként, ha majd egyedül kell aludnia az új helyen.
2012. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igazából a kérdés NAGYON elméleti. Mindketten egy éven belül végzünk az egyetemmel, akkor tudunk (legalábbis párom biztosan) jobb és jobban fizető állást találni. Ha minden jól megy, el is költözünk innen, amint lehet. A kérdést csak azért tettem fel, mert elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha mégse jönne össze a lakás/ház mondjuk 3 éven belül. Engem leginkább a helyszűke zavar.
2012. febr. 11. 15:50
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Ameddig még kicsi a gyermek addig lehet vele élni az általad leírt lakásban ,1-2 éves koráig simán élhet ebben a lakásban minden baj nélkül.De amikor nagyobb lesz akkor mindenképpen jobb lenne egy nagyobb ház/lakás ha akartok még testvért neki akkor meg főleg.
2012. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Én is egy egyszobás albérletbe születtem. nem is emlékszem rá, élek és virulok :) Sőt, 12 éves koromig albiban laktunk.
2012. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi 1,5 szob élünk, 34 négyzetméteren. Amikor hazahoztuk a babát, magam mellett altattam, valamiért így éreztem jónak. Éjszaka 2X keltem fel hozzá, amire persze a férjem is felriadt, az egész család felkelt, mert a baba fordult egyet. Elaltatni is nehéz volt, mivel folyamatos volt körülötte a mocorgás, nem aludt el, vagy ha igen, elég hamar felkelt. Rémálom volt.


2 hónapos koráig bírtam, utána átköltöztettem a kisszobába, mondván majd úgyis meghallom, ha sír. És nem sírt, végigaludta az éjszakát! Tehát amit én ébredezésnek véltem, az csak forgolódás volt. Most este fürdés, etetés, és leteszem a kiságyába, behajtom az ajtót, nézelődik kicsit, és elalszik. 7-8 órát alszik zsinorba, így mi is esélyt kaptunk kipihenni magunkat.


Ha nekünk csak 1 szobánk lenne, megőrültem volna.


Ez nem elrettentés, csak egy példa, valakinek bejött az együtt alvás, nekünk nem.

2012. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A lakás jó, de amíg tanultok, addig ne szüljetek!
2012. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%
Ezt az utolsót nem értem. Hogy jön az együtt alvás a kis lakáshoz? Közös szobában is állhat gyerekágy.
2012. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!