Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért utálja a...

Sok szülő miért utálja a saját gyermekét?

Figyelt kérdés
Nekem ugyan még nincs gyerekem, de valahogy nem tudom megérteni. Hogyan lehet egy gyereket ráadásul a saját véredet nem szeretni? Engem pl anyám utált világ életében(ami egyébként már egyáltalán nem érdekel). Szerintetek miért van ez? Mi válthat ki egy ilyen érzést egy anyából vagy egy apából?
2012. febr. 5. 16:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sokszor nem így van, csak a gyerek "képzeli be".

Ha mégis, azt én sem értem...Talán nem tervezett gyerek, és a szülők őt hibáztatják a meg nem valósult álmaikért, vagy "tönkretett" életükért. Persze ezért magukat kéne okolni, de hát másra könnyebb ráfogni.

Nekem 3 hónapos a kisbabám, nem terveztem így, de imádom, ő az életem. És nem bánom. Én úgy gondolom az adott helyzetből kell kihozni a legjobbat és nem siránkozni h mi lett volna ha...

Nem értem az ilyen szülőket. Nekem a gyermekem a legfontosabb és bármire képes vagyok érte. Sajnálo, hogy a te anyukád nem szeretett téged, szerintem ez szörnyű dolog.

2012. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

A bátyám annak ellenére hogy hiperintelligens és jóképű:drogozott, ott hagyott 4 sulit és megütötte Anyut. Hozzáteszem a családunkban sosem voltak gondok, nyugodtak voltunk, jól éltünk. Amint betöltötte a 18-at kiraktuk egy albérletbe, az első hót fizettük, talált is munkát, de ott hagyta. Ez volt több éve.

Kedden láttuk a buszon, ha Anya nem fog le, odamentem volna és kivertem volna a fogait annak a semmirekellő nyomorultnak:) Jogos-e a gyűlöletünk?

2012. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább olyan esetekben fordul elő, amikro a gyerek nem váltja be a szülő hozzá fűzött reményeit. Pl. nem tudja vele megfogni a kiszemelt pasit, vagy már megvan a gyerek, és kiderül, hogy mégsem olyan buli az anyaság, sok lemondás, nehéz körülmények, pláne, ha a gyerek akadályozza is valamiben a szülőt, pl. párkeresés, munka, anyagiak.
2012. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

engem sem szeretnek...

apumat nem is ismerem, nem mintha keresne vagy bármi.

anyum meg gyűlöl..

remek így élni, de tényleg

15/L

2012. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden, ne is akard meg érteni. Csontváz a szekrényből szindróma.
2012. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második válaszoló!


Nem, nem jogos a gyűlölet. Nem véletlenül kezd drogozni az ember. Tudom, függő VOLTAM. És tudod, hogy lábaltam ki a bajból? Hogy édesapám végig mellettem volt (anyukám meghalt), pedig nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illettem akárhányszor (nagy ritkán) hazakeveredtem. Segített rajtam, mert a gyermeke vagyok. Azóta teljesen tiszta vagyok, már nekem is van gyermekem és ő a mindenem. Mindent megfogok tenni, hogy vele ilyen ne történjen meg, vagy ha mégis én sem fogom cserben hagyni, tudom, hogy olyankr az ember kikel önmagából. És kire számítson a gyerek ha nem a szüleire? (első válaszoló voltam)

2012. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem véletlenül kezd el drogozni? Igen?

Meséljek a bátyámról?

Egy gazdag családba született, de olyanba, ahol a szülők ettől függetlenül törődnek a gyermekekkel, mert nem mennek üzleti utakra, hanem otthon dolgoznak.

Hihetetlenül okos. Akár atomfizikus is lehetett volna belőle, mert egyszerűen elvoltak tőle ájulva a tanárok, mint mindenki.

Ezek mellett még jóképűnek is született, szinte minden lányt megkapott, akiket nem, azok éppen mélyen vallásosak voltak.

Az iskolában nem voltak gondjai, naponta több 10 barátja nyomult nálunk.

MINDENT MEGKAPOTT ETTŐL A CSESZETT ÉLETTŐL. MINDENT.

És ő tönkretett mindent. A családunkat. A nyugodt, békés családunkat. Gyűlölöm.

2012. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbb esetben a gyűlölet(inkább utálat szót használnám,mert gyűlölni sokkal erősebb érzelem) szóval legtöbb esetben azért van utálat,mert a gyerek nem érdemli meg,hogy szeressék(lásd az egyik válaszadó testvérét)

Van amikor azért van utálat,mert a gyermek kényszerből született.Az apuka háta közepére sem akarta a gyereket,de az anyuka csak azért is megszülöm(hátha így megfogja az apukát)..De mivel nem hozta be a kívánt lehetőséget,így a gyermek feleslegessé vált.Ilyen esetben sokszor az anyuka utálja a gyerekét(mert attól a mocskostól van aki elhagyott) az apuka meg azért utálja mert( engem senki nem kérdezett hogy akarom-e a babát vagy sem)


Ezért nem szabad úgy gyermeket vállalni,hogy 2 ember nem dönt közösen,együtt.


Én anya vagyok.Bár régen elváltam a fiam apjától,de 20 évvel ezelőtt mindketten nagyon akartuk a babát,és nem véletlenül született meg.Így ma is ugyanolyan fontos számomra mint amikor megszületett.

2012. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is úgy tartom, hogy nem véletlen, hogy milyen lesz a gyerek. Persze a gének és atársaság is közrejátszik, de egy szülő feladata az, hogy segítsen, szeresse, próbálja jó irányba terelgetni az embert és nem magára hagyni azzal a címszóval, hogy nem érdemli meg a szeretet. Mi az hogy nem érdemli meg? Aki ilyeneket mond csak egyszer kerüljön bajba és kapja meg ugyanezt...
2012. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

apám mintapéldánynak képzeli magát, mániája a rend, azt hiszi másoknál a gyerek nem pakol szét,máshol a házimunka meg van csinálva napi szintem ugy hogy a nö dolgozik!ugyhogy ezt itt is elvárná.ha rend van 3 napig észre sem veszi neki mindig kupi van.

én rocker beállitottságu 25 éves csaj vagyok és sosem birta elviselni ezt. a kamaszkorom egy merö háboru volt. miért jo nekem ez az öltözék miért jo nekem ez a zene és hogy mennyire szégyell.

közben kinöttem a brutáll öltözékböl meg zenét hallgatni sincs kedvem de a nyulvánvalo igazságtalanságot nem türöm emiatt sokszor bunko vagyok.

de anyám mégis szeret. csak azért maradok itthon mert anyámat nem zavarom. nincs modomban elköltözni sajnos.


egy sajnálatra mélto szánalmas féreg.

tegnap közölte velem hogy ha elválnak akkor az az én hibám lesz mert állitolag uszitom anyámat. holott anyám jön panaszkodni hogy megint milyen szarságot csinált.én meg mondom neki hogy te választottad. meg szard le a munkát fáradt vagy pihenj, magaddal is törödj.

én csak aggodom anyumáért. fogalmam nincs miért van ezzel a f@sszal még de ö dolga.

tegnap a kishugom sütött tortát(nyilván félig ö csinálta mert még csak 9)

apám nem fért el a konyhában és ráb@aszott egy fedöt a tortára. mert nem tudta hova rakni. nem lett benne kár csak egy vágás de maga az elv hogy ö nem fér el meg hogy nem tudunk rendet tartani. de mi nem becsüljük öt meg. és ö mit csinált a gyereke tortájával? undorito!!!!


szoval a lényeg hogy engem azért utál mert más vagyok mint a társadalmilag elfogadott emberi lény. egy bunko piercinges rocker.meg hogy nem nöttem még fel ne higgyem. aha mégis nekem van fogalmam arrol hogy nem igy kell élni!

de mindegy. ha fölekasztja magát egyszer az is a világ hibája lesz. ez tuti.ha az emberiség hátat fordit neki akkor sem ismerné be hogy ö a hibás.

ö egy beteg ember szerintem. de nem hajlando gyogyulni. és már belefáradtam.

ja és brutálisan elöitéletes.mindenkit elsöre megitél és nem hajlando lejjebb adni.

a másik hugomat imádta pedig ö drogozott..na mindegy de ö meghalt agyhártyagyulladásban késöbb. mikor hazajött öklendezve,apám szavai ezek voltak:"mivan bebasztál?"

holott halálos beteg volt.

2012. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!