Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért utálja a...

Sok szülő miért utálja a saját gyermekét?

Figyelt kérdés
Nekem ugyan még nincs gyerekem, de valahogy nem tudom megérteni. Hogyan lehet egy gyereket ráadásul a saját véredet nem szeretni? Engem pl anyám utált világ életében(ami egyébként már egyáltalán nem érdekel). Szerintetek miért van ez? Mi válthat ki egy ilyen érzést egy anyából vagy egy apából?
2012. febr. 5. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
azért kicsit csak érdekel..
2012. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egyszerűen depressziós a többség. Elege lesz a körülmények miatt szép lassan mindenből.Végül már a gyerek sem érdekli. Nyűg lesz, bárcsak meg sem született volna.De már ott van, nincs visszaút, csinálni kell valahogyan. Erőt vesz magán, elmosogat, kitörli a fenekét, adja a tejet, másiknak a zsemlét, söpri a morzsát kitartóan, aztán borul a bili, a következő kérésnél elege lesz, leüvölti a gyerekeket egy semmiségért, akik aztán azt hiszik, őket gyűlöli személyesen. Pedig nem, csak depressziós, és az egész világot. Intézetbe adja őket, az jobb? Egyremegy, így folytatódik tovább.Ma sokan kerülnek nagyon rossz helyzetbe, és nincs segítség. Ez van akkor pl., ha apu kiszáll hirtelen a családból, akik ottmaradnak a sz.rban...
2012. febr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: legtöbbször azért, mert őt is utálták a saját szülei. Nem tudta ezt feldolgozni és nem tud mást átadni, mint amit maga kapott.
2012. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Anyám elmondása szerint nem utál, szerinte csak csak beképzelem magamnak....
2012. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 SmileyGirl97 válasza:
Én szerencsére nem küzdök ilyen problémával, viszont az anyám küzdött és még most is küzd. Az ő anyjáról tényleg elmondhatjuk azt hogy gyűlöli a lányát. (Legalábbis az egyiket) Nagyanyámnak két lánya van, anyám az idősebb, őt az anyja kb. azóta gyűlölte hogy megszületett. Bármit csinált sose volt jó, bezzeg amit a húga csinált az mindig jó volt. Annyira gyűlöli anyámat, hogy néhány évvel ezelőtt a 4 testvérem közül a három legidősebbet ellene fordította, jó a nővéremmel addig se volt valami rózsás a kapcsolatuk, de az a boszorkány csak fokozta. A két bátyám közül az egyikkel teljes a béke a másikkal nem nagyon. Komolyan mondom, a legnagyobb kívánságom az hogy végre elpatkoljon, már épp itt az ideje, elég sokáig élt, és eléggé pokollá tette mások életét. Főleg az enyémet, 11 év kellett ahhoz hogy ténylegesen rájöjjön arra, hogy létezem és azóta egyfolytába b***tat, bár ő körülbelül inkább a "családi kapcsolatok javításának" hívja.
2012. márc. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Előfordul.

Egy ismerősömet a szülei de főleg az anyja,lelkileg még gyerekként szinte teljessen tönkretett,éveken keresztüli gyűlöletével,praktikáival,szinte állatként bántak vele mire 16 évesen megszökött otthonról,iskolát már magának kellett elvégeznie saját erejéből.Évtizedek kellettek mig sikerült felépülni egy ilyen roncsolás után

2018. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

egy nőismerősöm anyja őt a kezdetektől nem szerette.Bezzeg a nővérét a fellegekbe emelte.A legalantasabb munkákától a mindennapos megsemmisitésig,éveken keresztül tűrni kellett.

...

16-17 lehetett amikor szerencsére egy herceg éppen arra járt a paripájával, felpattant és elvágtattak.Házasság lett a kiút

2018. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Valaki írta fentebb, hogy azért, mert a gyerek nem váltja be a hozzá fűzött reményeket. Nálunk hasonló van, csak hosszútávon.

Várt gyerek vagyok. Sőt 5 évig vártak rám. Mondjuk azt elszurtam, h nem fiú lettem. De legalább emiatt kicsinek nem vert apám.

Elég okosnak születtem, 130 körüli iq mensa szerint. Viszont zaklatott családi háttér és az impulzív személyiségemnek köszönhetően egyetemet nem fejeztem be. Családot is meglehetősen furcsa módon "alapítottam" - ragaszkodtam egy megalázott, mellőzött szerephez, abba kapaszkodtam több, mint 10 évig. Önmagamat teljesen feladva.

Függő soha nem voltam, munkám mindig volt, 2,5 éve kettő allasom is, 30 évesen 1,5M Ft családi támogatásból + 4,8M Ft lakashitelbol vettem egy panelt. 36 éves koromra ezt kifizettem, eladtam, majd vettem egy családi házat.

Na de a kérdés itt jön, visszakerültem abba a faluba, ahol én magam is óvodás és kisiskolás voltam. Szerencsémre itthonról dolgozom, fővárosi szekhellyel.

A probléma pedig az, h itt úgy tudják, hogy én elmebeteg, bolond és drogos vagyok, aki egész nap otthon döglik. Aki alá raktak mindent. Ezek az infók apám hireszteleseibol indultak ki még évekkel ezelőtt, amikor messze laktam innen. Bement a helyi kulturegysegbe és elhiresztelte , h képzeljék, hogy járt az ő lánya: megbolondult. Sok megalázó helyzetet kell elviselnem emiatt. Van, aki elkerül , mert fél tőlem. Van, aki elhúzza a gyerekét. Sőt a saját gyerekeimnek is adódik ebből nehézsége, mert a falusi tanító néni beskatukyazta a lányomat, h a bolond anyuka gyereke. Miközben, ahogyan az elején említettem, mensa teszt szerint 130 körüli iq-m van, két idegen nyelven beszélek és két munkahelynen dolgozok. Jóval átlag fölötti jövedelemmel rendelkezek.

Jah ... és a legjobb, apám öreg, rám van szorulva. Csak jólesik neki, ha ranyitjak az ajtót, visznek meleg ételt.

Én meg csak nézek, és nem értem ezt az egész kifordított helyzetet. Mire volt jó ez az egész lejáratás? Mi értelme volt?

ápr. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!