Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lúzer, magányos anyuka egyenlő...

Lúzer, magányos anyuka egyenlő lúzer, magányos gyermek?

Figyelt kérdés
Béna vagyok a munkámban, s nincsenek barátaim sem, nem járnak hozzánk. a Gyermekem is ilyen lesz? Vagy mivel törhetem meg ezt az 'átkot"?
2012. febr. 5. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
igen lúzer anyuka lúzer gyerek.mennyi idős a gyerek?
2012. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Talpraállsz. És kész. Nemcsak magadért vagy felelős, hanem a gyerekért is. Nem biztos, hogy rád ütött vagy eltanulja tőled ezt a viselkedést, lehet, hogy épp ellenkezőleg, tanul a hibádból, sőt esetleg átesik a ló túloldalára. Az sem sokkal jobb, ha a gyereked is szerencsétlennek tart majd téged.


Neked kell változni, sosem késő. Sosem késő nyitni az emberek felé, foglalkozni magaddal, megtalálni, miben vagy jó, ismerkedni, fejlődni, tanulni. Az önbizalomhiányt egy anyuka már nem engedheti meg magának.

2012. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
három éves
2012. febr. 5. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet benne valami. Talán túlságosan fogsz kötődni a gyerekhez, elkényzteted, megnyomorítod(képletesen). Nagyon figyelj majd oda, hogy ne akadályozd majd őt semmiben, csak mert akkor te egyedül maradsz(bulizás, kirándulás, haverokkal lógás, csajozás, komoly barátnő, elköltözés )
2012. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fontos, hogy ne éreztesd vele, hogy Neked csak ő van, mert ezzel irdatlan nagy terhed teszel majd a vállára.


Egyébként szerintem egy egyedülálló anyának a gyermekével egy kivételes kapcsolatot lehet kialakítani, ami nem az egymás nyakán lógás, hanem egy vagány, de velejéig őszinte kapcsolat. Hogy ne csak az anyja legyél, hanem a barátja is. Sok esetben az egyedül nevelő szülő a gyerekével igen szoros kapcsolatot alakíthat ki, ami nagyon jó, ha nem teszel mellé terhet a vállára, hogy "jaj el ne hagyj, nekem csak te maradtál."

2012. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!