Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy nőttem...

Mit csináljak, ha úgy nőttem fel, hogy az én életemben minden "enyém-tiéd" volt, és ez most a páromat zavarja?

Figyelt kérdés

Van egy testvérem, és amúgy sem voltunk soha anyagilag a csúcson, szóval mi valahogy úgy nőttünk fel, hogy mindig mindent baromi precízen elfeleztünk a testvéremmel, hogy igazságos legyen, de tényleg mindent, bármit ami közös volt, számítógépes játékokat órákra lebontva játszottunk, először én két órát, aztán te két órát, mértük az időt, és másodpercre pontosan át lett adva, mert így nem volt belőle veszekedés.

Ami a testvéremé volt, ahhoz én sosem nyúltam, ő se az én dolgaimhoz, tiszteletben tartottuk egymás tulajdonát, ha ott állt a csokija az asztalon akkor sem ettem meg, ha nem volt otthon.


Ez a precíz enyém-tiéd mentalitás nekem mai napig megmaradt, és hogy bármi, ami közös, azt gondosan felezni kell, és ez barátomat zavarja, mert szerinte röhejes, mert párkapcsolatban nincs ilyen "enyém-tied". A felesben fizetés nála olyan, hogy egyszer én hívlak meg, egyszer te, vagy többször én aztán egyszer te, vagy többször te, szóval ilyen teljesen változó, ha eszek valamit, ami több darabos, akkor gyűlölöm ha beleesznek, de ő ilyeneken nem akad fenn, mert az ő családja nagyon másmilyen, náluk nem tisztelik ennyire a másik dolgait, ha valaki vesz magának valami kaját, vagy akármit, anélkül, hogy ő maga enne belőle, a testvérei megeszik a tudta nélkül, meg ilyenek.

Ő szerinte az fura, ahogy én gondolkozom, ő szerinte meg az, ahogy én, és bár más tekintetben nagyon kijövünk, ezen néha csúnyán összeveszünk, mert én szerinte önző módon beszélek, de nekem fel se tűnik. Különben nem sajnálok tőle semmit, csak olyanok zavarják, hogy azt mondom, pl, hogy "kérsz e a gumicukromból?".

Nem azért teszem hozzá, hogy az enyém, mert sajnálom tőle, csak ha én veszek valamit, úgy tekintek rá, hogy az enyém, és ilyenek zavarják, mert szerinte ez önző dolog.


Változtatnom kéne ezen, és ha igen hogy? Lehet e ebből később komolyabb gond, ha össze akarunk költözni? Egyáltalán van még olyan rajtam kívül aki ilyen?


20L


2012. febr. 4. 12:32
 1/8 A kérdező kommentje:
*Bocsánat elírtam, én szerintem meg az a fura, ahogy ő gondolkozik.
2012. febr. 4. 12:34
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk ugyanez volt, csak mi 3-an vagyunk tesók. Egy pasimat zavarta csak, de ő egyke volt.


Mostani párommal régóta együtt élünk, náluk más volt a szokás, ők is 3-an vannak tesók, de ők jobb anyagi körülmények között nevelkedtek és a korkülönbség is nagyobb volt.


Nálunk ha csak egy kis sport-szelet volt, azt is 3-fele osztottuk. És azzal a kis darabkával is megvártuk, hogy mindenki megérkezzen, nem ettük meg senki elől, ha nem volt otthon félretettük neki.


A mai napig ha hazautazom a szüleimhez, ott úgy szedjük ki az ételt tányérra hogy mindenkinek jusson, elosszuk, aztán ha marad, aki repetázni akar azok között a maradékot is elosszuk. Páromnak ez furcsa, de ahol be kell osztani az ételt ott sztem ez a megszokott gondolkodás.


Ez nem önző dolog, szerintem az az önző amit írtál a barátod családjáról, hoyg a tesói megeszik egymás elől a kaját.


Amúgy ha ilyen apróságokon fennakadtok az már régen rossz.

Felesben fizetésről annyit, hogy errefelé az a szokás, hogy az fizet aki kitalálta a kajálós programot. Haverok/barátnők közt is, meg kettőnk közt is. Ha azt mondom együnk egy hambit, megyek és veszek mindkettőnknek. Ha ő rákíván egy pizzára automatikusan hoz nekem is.

Ezekben a dolgokban összecsiszolódik a pár, nem kell az otthonról hozott hülyeségeket a kapcsolatban is megtartani, alkalmazkodni kell egy kicsit mindkét félnek a másikhoz.


Vagyis:

1. ő nem eszi meg kérdés nélkül a kajákat amit vettél

2. te meg megkínálod a gumicukrodból és ha nagyon zavarja h a sajátodnak tekinted csak annyit kérdezel "kérsz belőle?"


Ennyi.

2012. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
53%
Ez akkor lenne gond,ha együtt élnétek.Szerintem ha neki is van mondjuk 1000ft-ja meg neked is akkor összedobni és közösen csinálni belőle akármit.Így a logikkus.Igazából nincs egyikőtökkel se baj,csak más a mentaalitás.Az itt a kérdés,hogy összecsiszolódtok-e vagy nem.Például amikor én összekltözten a férjemmel akkor ő is én is mást hoztunk otthonról egy évbe telt mire összekovácsolódtunk és mindketten kivettük a jót abból amit otthonról hoztunk és ez lett a mi ,,nagy közösünk,, saját szabályokkal.Ezt le kell ülni és megbeszélni ,ti,, hogy csináljátok és nem azt nézni ki mit tanult otthon és ki milyen példát látott,hanem leszűrni mindkét oldalból a jót és létrehozni a tiéteket.Remélem érthető :)
2012. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Enyém tied ez idiotalizmus
2012. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

én is így nőttem fel. nem vagyunk jómódúak volt, hogy 1 csokira telt, akkor azt kettéosztottuk.

nekem is furcsa lenne ha lenne barátom és hirtelen közölné hogy ha veszel magadnak egy csizmát, az az enyém is :D (jó ez most sarkítva volt, de nagyjából ilyennek érzem).

szerintem mondd meg neki hogy te így nőttél fel. nem önzőség, egyszerűen megvolt ki kié. nem úgy volt hogy volt 10 csoki a hűtőben és te bármelyiket megehetted kérdés nélkül, hanem egyik apué, másik anyué stb.

meg az hogy zavarja ha ezt mondod hogy kérsz-e a gumicukromból - hát pedig a tiéd. te vetted, a saját pénzedből. ez rohadtul nem önzőség, hiszen még meg is kínálod.

mellesleg jobb ha tudjátok ki kié, mert ha összeköltöztök aztán esetleg összevesztek és szétváltok, nem lesz ilyen vita hogy te ezzel tartozol nekem, én azzal neked stb.

ha egyikőtök csak a saját pénzéből vesz mikrót, a másik tv-t, akkor nincs ilyen, mintha minden közös lenne és akkor jusson még az ember eszébe hogy te 10 éve egy ezrest adtál rá, én meg 2-t :D

az meg hogy beleeszik valaki más ételébe szerintem illetlenség. én se eszem meg a húst, amibe a tesóm belecsócsált, vagy nem veszem el a kutya tányérját. :D

2012. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nincsen ez a felezgetés, ettől még nem fordul az elő, hogy valaki semmit nem kap pl valaki vesz kaját a többiek beleesznek de hagynak neki is, vagy legközelebb ők vesznek.

Az egyik unokatestvérem hozzád hasonlóan gondolkozik, ami az övé ahhoz senki nem nyúlhat hozzá, szerintem ez elég önző hozzáállás de tiszteletben tartjuk az akaratát. Nála is megvan ugyanúgy, hogy gyűlöli ha a kajájába esznek, én pl. ezt simán hagyom, jut még nekem is soha nem maradtam éhen :)

2012. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

A bátyám részben ilyen. Én nagyon nem. Úgy gondolom,hogy egy komolyabb párkapcsolatban, házasságban nem lehet állandóan azzal jönni,hogy enyém-tied!

Tesómék most szervezik az esküvőt. Valamelyik nap valamin összevesztek a szervezéssel kapcsolatban, tesóm meg hozzávágta a menyasszonyához, akkor az az ő pénzéből lesz. Az oké,hogy ők fizetik a lagzit, de basszus, hát a közös életük kezdetét ünneplik,ha úgy vesszük és már most megy az enyém-tied.

Jóval jobb anyagi helyzetben vagyok, mint a férjem. Mármint családilag. A ház, a kocsi, minden a szüleimtől jött. Soha nem vágtam még a fejéhez,hogy az az enyém.

2012. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem gyorsan szokj le erről. Mármint a fogalmazásmódról. Egyedül ettől lesz rossz az egész. Úgy is lehet a tiéd, hogy nem hangsúlyozod ki. Amúgy is, ha a tiéd, és megkínálod, azaz megosztod vele, akkor már közös nem? Vagy ha mondjuk szeretne még egyet enni, akkor meg kell várnia, hogy megkínáld újra?


Pofátlanság felzabálni valamit úgy, hogy a másik nem is evett belőle szerintem, persze csak ha együtt vagytok épp.

Mondjuk ha van egy twixed, neki pedog egy bountyja, akkor el sem tudom képzelni, hogy külön megegyétek a csokijaitokat. Persze csak ha valaki mondjuk nem szereti az egyiket. De akkor nem is illik elfogadni a felkínált felet. De kínálni kell.


A mi kapcsolatunkban mindenki vehet mindenből, mivel ő nagyobb és torkosabb, általában figyelek, hogy egy picit többet egyen.


Ha nem otthon eszünk általában külön fizetünk, de van, hogy felváltva. Ez barátokra is érvényes.

2012. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!