Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megteremteni az...

Hogy lehet megteremteni az örömöt az életemben?

Figyelt kérdés
Ha nem érzem jól magam a családomban,de minden nap velük kell lennem,mivel barátaim nincsenek és másokkal nem tudtam ilyen kapcsolatokat kialakítani,akkor mit tegyek azért,hogy igazi örömet találjak az életemben?Régen két barátnőm jelentette nekem a boldogságot,még ha akkor nem is tudtam róla.Miután eltűntek az életemből,ez megszűnt és nem tudom mivel pótolni,de nem akarok depressziós lenni(5 éve ennek a gyötrődésnek nélkülük).A továbblépés a párkapcsolat lenne,de úgy látszik,nem olyan egyszerű párt találni.Ahhoz lehet,hogy egy kicsit össze kéne szedni magam.22l
2012. jan. 31. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig örülj annak, ami éppen van!

Van családod, akik szeretnek, van lakásod, stb. stb. Minél több olyan dolgot sorolsz fel, aminek örülhetsz, már meg is teremtetted az életedben az örömöt.


Látod, addig, amíg a barátnőid megvoltak, nem is gondoltál arra, hogy ők számodra milyen sokat jelentenek. Ezért most nézz körbe az életedbe, vedd észre, mi mindennek lehet örülni, csak észre kell venni!

2012. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az örömöt nem másokban és másban kell keresni, ha magadnak nem örülsz, hogy egészséges vagy,és vagy olyan szerencsés hogy megtapasztalhatod az életet akkor nem számít igazán, hogy van e valakid vagy elérsz dolgokat, akkor egyszerűen semmi az egész.
2012. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Internetes barátok külföldről. nekem nagy élmény volt, rengeteget lendített a hangulatomon. Csak ne temetkezz bele teljesen, mert az nem ugyan az, mint az élő kapcsolatok. Viszont kezdetnek jó :)
2012. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, igen össze. Írd ki bánatod. majd kapsz rá választ, de a sors iróniálya, itt ismerheted meg életed párját. Amugy , ha ezt nem látnád ez személyiség teszt is akaratod ellenére.
2012. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Az öröm forrása, ha másnak örömöt okozzunk. Ajándékozz meg másokat, egy mosollyal, egy viccel, egy aprósággal, akikkel mondjuk még nem baráti, de jó ismerősi viszonyban vagy:) Teremts új kapcsolatokat! Előbb azonban tedd rendbe a régieket, és ha ez megy, az sikerélmény ( tanulsz is belőle, mert lehet más kapcsolataidba is hasonló hibákat ejtenél ) és a sikerélmények boldogabbá és magabiztosabbá tesznek;)

Az első lépés feltétlenül magad helyreállítása, ezt jól látod, biztos több apró lépéssel szép eredményeket érsz el, nagyon építőleg hat rád, az önbizalmadra, a közérzetedre és a kapcsolataidra is;) Fogj bele, amihez elhivatottságod lenne, űzd hobbiként, ez leköt és a valósághoz van köze.:) Vigyázz be ne szippantson a virtuális élet.

2012. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tanulj, dolgozz, költözz külön, találjmagadnak faszit. Ebben a sorrendben!
2012. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elözöek már sok hasznosat írtak. Például a tanulás is lehet egy örömforrás, ha olyasmit tanulsz, ami érdekel is. Esetleg nyelvek? Még hasznos is.

A párkeresés (ma már társkeresö oldalak könnyítik meg a folyamatát) is egy jó ötlet, hiszen társas lények vagyunk. Egy megfelelö társ nagyon sokat javít az ember lelki állapotán.

Különben pedig rengeteg apró öröm van még az életben: egy érdekes könyv, egy szép film, színház, kabaré, koncert, séta a városban, egy finom étel stb. (ja, és akár hiszed, akár nem, a testmozgás, a torna is nagyon sokat javít a hangulatán az embernek)

Ne sajnáld ezeket se magadtól.

2012. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát!Szoktam sétálni,netezni is,találtam is neten néhány jó arcot,ami elég fura érzés két év elszigeteltség után,de jó:)Nyelvet is tanulok és azt is szeretem.Meg elvileg fősulira is megyek,ha felvesznek.Ezek így végül is segítenek.Csak a barátok és a párkapcsolat helyett akarok valami pót akármit találni,ami eltereli ezekről a figyelmet.Sajnos én olyan ember vagyok,aki nem szeret egyedül lenni.Régen még álbarátokkal is megelégedtem,amikor tudtam,hogy nem igazi barátok,de mégis velük voltam,jól is éreztem magam,mert nem voltam egyedül.Ezt még egyszer nem tenném meg,hogy ilyen emberekkel szóba álljak,mert megszívtam miattuk,ez lett a vége,csak egyedül még mindig nem tanultam meg jól érezni magam és félek,hogy sose fogom.Az egyedüllétben nincs semmi jó.
2012. febr. 1. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!