Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim lekorlátoznak?...

A szüleim lekorlátoznak? Normális ez így? Mit lehet tenni nekem?

Figyelt kérdés

Szeretném befestetni a hajam, sötétbarna vagyok és világos barna (szőkés) melírozással szeretném kivilágosíttatni. Meg van rá a pénzem, de a szüleim nem engedik.


Nem ez az egyetlen, amiben úgymond "lekorlátoznak".


Nem járhatok szórakozni (este maximum 8-9re itthon kell lennem, mert különben 30 nem fogadott hívásom van az anyukámtól, hogy hol vagy már késő van....), hiába van jogsim meg van tiltva, hogy vezethessek, az egész nap folyamán is rendszeresen hívogatnak, hogy hol vagyok, mit ettem, és melegen vagyok-e felöltözve.

Egyébként nem cigizem, soha nem iszom alkoholt, kitűnő tanuló vagyok, és abszolút nem barátkozom "rossz társasággal".


Amúgy egy 20 éves lány vagyok.


2012. febr. 3. 13:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem elég hülye hozzáállás ez, mégis ki az, aki azért szül gyereket, hogy még huszonévesen is beleszóljon az életébe? Elég régimódi a felfogásod, és önző is. A gyerek nem tulajdon, nem kutya, a gyereket emberszámba kell venni. Elmenni este csellengeni a barátokkal-barátnőkkel kilenc óra után sem kerül semmibe, egy melírozást/festést is meg lehet oldani ezer forintból, ha az ember ügyes, kedvező árú festéket vesz és otthon házilag festi be a haját, ez nem téma szerintem. Miért kéne beadni egy ilyen ártalmatlan "szórakozás" árát a kosztpénzbe? Nem értelek. Ennyi szerintem jár mindenkinek, főleg ha a lány a zsebpénzéből (származzon az bárhonnan) megspórol magának ennyit.
2012. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ezek szerint te is a szüleiden élősködő fiatal felnőttek sorát erősíted ugye? Elég hülye hozzáállás, amely elvárja, hogy a szülők elégítsék ki minden extra igényedet, amikor már te is kereshetsz, csak esetleg lusta vagy dolgozni menni.

2012. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Egy 20 éves általában (sôt, mondjuk úgy inkább, hogy jó esetben) még tanul, nincs önálló keresete.

Végülis ismerek pár olyan fiatalt, akinek a szülôje azzal ünnepelte a gyerek 18. születésnapját, hogy kirakta otthonról, mivel nagykorú, már ne élôsködjön rajta.

Kedves utolsó, szerintem beállhatsz közéjük a sorba, eléggé hasonló gondolkodásmódod van, mint ezeknek a "szülôknek".

(A lányom ugyan még csak 2 éves, de amennyire tudom, és a kereteim engedik, szeretném segíteni, akkor is, ha papír szerint már "felnôtt". És nem fogok olyan korlátokat szabni 20 évesen, mintha 10 éves lenne... )

2012. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

22-es válaszoló, igen, a szüleimen élősködöm :)


Igaz, hogy ők ebből csinálnak presztízskérdést, hogy tanuljak (és teszem is, 4,7-es átlaggal az egyetemen), és én is erre koncentrálok plusz, hogy nyelvismeretet szerezzek. Ha gyermekeim lesznek, én se fogom őket 18 évesen kivágni, hogy "dolgozzál b.azmeg", hogyha a művelődés és a jó diploma útját is választhatják (nyilván nem a komédiaszakos linkeskedés a művelődés meg a jó diploma).


Aki SZERETI a gyerekét, igenis megpróbálja támogatni, amíg a helyes úton jár az a gyerek (nem dorogzik, nem iszik, hanem értelmes életet él és TANUL, hogy még jobbá váljon), akkor is ha 18 éven felüli már...


úgyhogy nem nagyon érdekel a magadfajta irigyek véleménye, én mindent megteszek, amit csak lehet az én helyzetemben. :)

2012. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

bocsánat rosszul írta: nem a linkeskedés a művelődés útja, és a drogozik szót is eltévesztettem, hiába na, ma is 6-ig órám volt és elfáradt kicsit az agyam :) 23-as válaszoló köszönöm a támogatást.


Ja egyébként az én szüleim is nagyon lekorlátoztak gimis koromban de mostmár mióta egyetemre járok, ez megoldódott, sokat változott a szituáció.

2012. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

anyám velem is próbálkozott nem akart buliba engdeni meg hasonlók de átköltöztem apámhoz azóta minden rendbe 14/f

menj el otthonrol monnd h elmész boltba és amikor kmentél a házból írj egy sms-t h mész hajatfesteni és teló kikapcs már sokkal korábban lépned kellett volna

2012. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!