Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim lekorlátoznak?...

A szüleim lekorlátoznak? Normális ez így? Mit lehet tenni nekem?

Figyelt kérdés

Szeretném befestetni a hajam, sötétbarna vagyok és világos barna (szőkés) melírozással szeretném kivilágosíttatni. Meg van rá a pénzem, de a szüleim nem engedik.


Nem ez az egyetlen, amiben úgymond "lekorlátoznak".


Nem járhatok szórakozni (este maximum 8-9re itthon kell lennem, mert különben 30 nem fogadott hívásom van az anyukámtól, hogy hol vagy már késő van....), hiába van jogsim meg van tiltva, hogy vezethessek, az egész nap folyamán is rendszeresen hívogatnak, hogy hol vagyok, mit ettem, és melegen vagyok-e felöltözve.

Egyébként nem cigizem, soha nem iszom alkoholt, kitűnő tanuló vagyok, és abszolút nem barátkozom "rossz társasággal".


Amúgy egy 20 éves lány vagyok.


2012. febr. 3. 13:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

ez nem normális,20 éves vagy,és 8-9-re otthon kell lenned?

van saját kerseted?otthon laksz?

2012. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Otthon lakom. Nincs saját keresetem.
2012. febr. 3. 13:51
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
ez már korántsem normális. 20 éves vagy,nem 15!
2012. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális. Én is anya vagyok, aggódó, de eszembe nem jutna a lányomat így nyomorgatni. Nem tudod velük megbeszélni? Mond azt, hogy próbáljátok ki, hogy működik-e, hogy elmész szórakozni és nem lesz semmi gond! Esetleg olyan barátokra hivatkozz, hogy velük mégy, akiket ők is ismernek és megbíznak benne. Ha az első néhány próba után nem történik baj, hátha ők is belátják, hogy értelmetlen az aggodalom.
2012. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
ez akkor sem normális,nem vagy már tini
2012. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Vannak dolgok, amiket nem kérdezni kell, hanem megtenni. Csináltasd meg a hajad, max. lesz egy veszekedés, de ennyi. Szórakozni ne kéredzkedj el, hanem jelentsd be, hogy szombaton csak éjfélre fogok hazaérni. Ennyi. Más ezt megélte a középiskolás évei alatt, Neked is ideje belevágnod! Sok sikert hozzá!
2012. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha nincs saját kereseted, akkor ugyan miből van pénzed?


Egyébként meg keress állást, húzz el albiba és kész.

2012. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem ismerik a barátaimat, mert nem is érdekli őket...


Csak akkor foglalkoznak velem, ha valami olyat akarok csinálni, ami az ő véleményük/akaratuk ellen van. Különösebben nem érdekli mi van velem (pl.: gimnázium utáni továbbtanulás, nyelvvizsga megszerzése stb.)


Mit tehetnék ez ellen? Nem lehet velük beszélni. Ha megpróbálom felhozni az ellenérveimet, panaszaimat, rögtön én leszek a "borzalom, hallatlan idegbeteg, még-az-isten-nem-látott-ilyet, másnak-a-gyerek-egészen-más"...

2012. febr. 3. 13:58
 9/26 anonim ***** válasza:

Ne beszélj velük, hanem cselekedj. Ne kérj, hanem közölj.

Fesd be a hajad. Mondd, hogy majd éjfélre hazaérsz.

Vagy esetleg bántanának?

2012. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Alkalmi diákmelókból van rá pénzem.


Munkát keresek én, de már 100valahány önéletrajzot kiküldtem és sehonnan semmi válasz.. nagyon nehéz munkát találni, pláne olyat amiből albiba is tudok menni!


Ha találnék is munkát, muszáj lenne hazaadnom belőle, mert elég rosszul állunk anyagilag.

2012. febr. 3. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!