Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? 4-en vagyunk...

Mit tegyünk? 4-en vagyunk testvérek. Mindannyian felnőttek vagyunk,és házasok. Sajnos az utóbbi pár évben kiderült,hogy a húgom házassága kész pokol a férje mellett.

Figyelt kérdés
Hiába,dolgozik rendesen,és szépen neveli a 3 éves kisfiát, a férje teljesen beleszuggerálta,hogy buta,hülye,és semmire sem jó.Lelkileg totál kínozza,és elkeserítő látni,hogy szenved.(Testileg még nem bántalmazta..)A kisebbik bátyám nem egyszer el akart menni,hogy "helyre pofozza" a férjét,de a húgom kéri,hogy ne szóljunk bele,mert akkor rajta fog csattani az ostor.Én mondtam a húgomnak,hogy szerintem beteg a férje,és orvosi segítség kell.Ezt megmondta a húgom a férjének,hogy vagy elmegy egy orvoshoz,vagy elhagyja mert elege lett.Azóta a férje mindig ordít vele,hogy a húgom egy beteg állat,és kezeltesse magát...Sokszor arra kel fel éjszaka,hogy hallja amint a férje a fülébe sugdoss olyan mondatokat,hogy : beteg állat vagy,te kis(xxx)....elég könnyen el tudnám törni a nyakad..stb...Elmeséltem a nagyobbik a bátyámnak,aki a mai napig próbálja rábeszélni a húgomat,hogy jöjjön el a kisfiúval együtt,hisz bármelyik testvére szívesen fogadja az otthonába...A kisebbik bátyám felesége még egy jó ügyvédet is talált,de a húgom arra kért minket,hogy ő szeretné lezárni az egészet,de egy utolsó esélyt még ad neki...Én azóta félek,hogy nagy baj lesz...Mit tegyünk?Hogy vegyük rá,hogy ne tétovázzon,mert ez csak rosszabb lesz...Azt még hozzá kell tennem,hogy a beteg férje(csak ő nem látja be) tisztaság mániás a durvább fajtából.pl:ha a pohár ne adj isten foltos akkor összetöri,és ordít.Szexmániás,szerinte egy feleség dolga az,hogy a 24 óra minden percében készen álljon ha rájönne a kangörcs..és mindezeket úgy csinálja,hogy a környezete ne tudja meg.A lényeg,hogy a húgomnak megtiltotta,hogy bárkinek elmondja,hogy mi történik a "négy fal között",és ha lehet ne is tartsa a kapcsolatot a testvéreivel,főleg a kisebbik bátyámmal.(mert tőle fél).Eddig a húgom ellenállt,és megmondta neki,hogy a testvéreiről nem mond le,ahogy a kicsi fiáról sem....Minden tanácsot szívesen fogadok.....
2009. máj. 31. 17:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Én az első válaszadó vagyok. HA ennyire reménytelen a helyzet, hogy a húgodat meggyőzd, nem árt beszélni egy szakemberrel is hogy mit lehet tenni az ilyen beteg emberrel, és hogy hová fajulhat még ez a betegsége. Ha húgod házasságterápiára megy nem jelent semmit, mert ha más ember elött úgy is normálisan viselkedik a férj, ott sem fogja leleplezni magát. Inkább a húgodnak kéne beszélni egy pszichológussal, hogy hogy kezelje a férjét és ha van rá mód akkor felnyitni vele a szemét. Amit meg a gyereket illeti addig nem fog tudni semmit amíg az apa rá nem tudja kényszeríteni, hogy az a helyes hallgatni kell a dolgokról. Itt ugyanis az már az a kérdés, hogy az apa-fia kapcsolat milyen. A tisztaságmániát viszont a gyerek is megtanulja amitól hiphonder lehet. Ez viszont tapasztalatból mondom. Van ilyenb a családba. :( Ezt hívom én mesterséges elmebajnak. Ez ugyanis nem hajlam, hanem megtanul egy viselkedési formát egy beteg embertől.

Remélem sikerül kihúzni a húgodat ebből a kellemetlen helyzetből.

2009. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
100%

Hát szomorúan olvasom, milyen helyzet alakult ki. Évekkel ezelőtt nálunk is hasonló volt (bár kevesebb ideig tartott), de én kiléptem belőle. Szó szerint elszöktem, mikor elment dolgozni. Értem is a család jött titokban. Mire hazaért nem voltam sehol a gyerekkel.

De tényleg lekierő kell hozzá, nem szabad félni a következményektől. Rosszabb nem lehet!

Ha nem vehető rá a húgod a költözésre, én javasolná még a gyermekjóléti szolgáltatot..jelentsétek be, hogy a gyerek veszélyes körülmények között nevelkedik, persze utána a húgod is kell hozzá, hogy ezt igazolja, legalább szóban.

De el kell költöznie. És ha lehet, a kisebbik öcsédhez, akitől fél a férj, mert akkor oda nem valószínű, hogy utána mer menni. Azonnal válóper, ahol kérje a szülői felügyeleti jog korlátozását a mostani helyzetre hivatkozva. Egyébként az ilyen férfiaknak szerintem csak addig nagy a szájuk, amíg a 4 fal között vannak. Vagyis szerintem ha gyorsan lelépne, nem lenne utána olyan "nagyfiú", félne ő is akövetkezményektől, mert tudja ő, hoyg mit csinál, ezért nem engedi, hoyg a húgod bárkinek is lemondja, mi folyik a 4 fal között.

Én is csak azt tudom mondani, lépnie kell. Drasztikusan, és titokban.

2009. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

A sógornőm pont tegnap mondta,hogy beszélni fog sz orvosával,hátha tud valami tanácsot adni.Hogy milyen a kapcsolat apa és fia között?Mi kívülállók akik nem vagyunk mindig a "4 fal között",úgy látjuk,hogy Tomika szereti az apját(hisz még csak 3 éves,és másképp látja a dolgokat mint mi felnőttek),és az apja is mindent megad neki...Avval,hogy veszélyben van a kisfiú nem lehet sehová se menni,mert a körülmények nem ezt mutatják.Ha kimenne a lakásukra egy szakember akinek az lenne a dolga,hogy felmérje mennyire van bajban a gyermek,az ki is nevetné a húgomat.A lakásuk szép,tiszta,minden megvan ami kell.A gyermek szobája szintén szép,és rengeteg játéka van.Rendesen étkezik,rendesen,tisztán jár az óvodában.Alapjáratban egy vidám gyerek,aki mindennek és mindenkinek örül.A húgom rengeteget foglalkozik vele,és a család minden tagja szereti..Az,hogy az apja mindig rá szól,hogy ezt ne csinálja,azt ne csinálja(pl:ne szaladgálj a szobában,ne pakold szét a játékaidat...stb...) ez nem bűn.Evvel én is tisztában vagyok...Néha előfordul,hogy egy erőteljes kiabálástól ami hirtelen jön ,megijed,de nem verte meg...Mint mondtam testileg nem bántja a húgomat sem,csak lelkileg....De sajnos ez sem tapasztalható ha társaságban vannak....

Remélem ha az önök tanácsait elolvassa,akkor belátja,hogy mi csak jót akarunk neki,és segíteni fog ,hogy minél előbb döntsön...Köszönöm a válaszokat.

2009. jún. 1. 13:57
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus ez durva.A férj nyilvánvaló,h beteg.Nem kicsit.De szerintem a testvérednek kellene elmennie pszichológushoz.Ez az első lépés.Teljesen felborult az értékrendje.Én jártam hasonló cipőben.Borderline korban szenvedett a volt barátom. kb a megismerkedésünk után fél évvel diagnosztizálták.Annyira segíteni akartam rajta,h észre sem vettem,h teljesen eluralkodott az én életemen is ez az egész.Csak róla szóltak a napjaim.Majd azt vettem észre magamon,h szorongok,nem tudok emberek közé menni,nem tudom a munkám ellátni,nem kevés alkoholt fogyasztottam és így tovább.Közben engem is bántott és terrorizált lelkileg.De elhagyni sem tudtam ,mert hát 1 beteg embert elhagyni?Nem bírtam elhagyni.

Ezt észrevette 1 a családhoz közel álló pszichológus aki azonnal a kolegájához küldött.Ez segített rajtam.1 életre megtanultam a leckét.Senkinek nincs joga az életemet tönkre tenni,még akkor sem ha szültem gyereket neki.Remélem nem lesz komolyabb baja a testvérednek,de szerintem neki kellene pszichológushoz mennie.

2009. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Szia.

Történt valami pozitívum a tesóddal?Komolyan érdekelne.

2009. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nos,röviden,hogy mi történt eddig. Nagyobbik bátyám elvitte a húgomat egy jogászhoz,aki elbeszélgetett vele.A húgom beszélt a férjével,és úgy döntött elköltözik a fiával együtt egy albérletbe.(hogy át gondolja az egész házasságot)Most örülhetnénk mert végre lépett,de az a baj,hogy a férje újra hízeleg neki,és a húgom úgy érzi,hogy megváltozott,és ha 1-2 hónapig marad ilyen "rendes" vissza mennek hozzá.A kisebbik bátyám és én mai napig mondjuk,hogy a férje részéről csak színjáték az egész,mert ha visszamegy még rosszabb lesz..De a húgom makacskodik,és a beszéd vége az,hogy az ő élete,és azt csinál amit akar....Reménytelen eset,de azért bízom abban,hogy a 2 hónap alatt csinál valami hülyeséget a férje,és a húgom rájön,hogy nem szabad vissza mennie..Jelenleg albérletben lakik a fiával,és segítünk neki amiben kell.Ennél többet mi sem tehetünk.Köszönöm a válaszokat mindenkitől..
2009. jún. 12. 14:28
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred örülhet,hogy ilyen testvérei vannak!Én örülnék.
2009. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Mi értelme, ha önmagán nem tud segíteni:(
2009. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
76%
Helyetekbe elbeszélgetnék a férfivel és a "tudtára" adnám hogy leeshet a lépcsőn és mondjuk széttörheti a pofáját ha nem hagyja békén és mondjuk "biztosítani" arról hogy nem vicceltek.Ha meg elmondja a hugotoknak akkor letagadni.
2010. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!