Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? 4-en vagyunk...

Mit tegyünk? 4-en vagyunk testvérek. Mindannyian felnőttek vagyunk,és házasok. Sajnos az utóbbi pár évben kiderült,hogy a húgom házassága kész pokol a férje mellett.

Figyelt kérdés
Hiába,dolgozik rendesen,és szépen neveli a 3 éves kisfiát, a férje teljesen beleszuggerálta,hogy buta,hülye,és semmire sem jó.Lelkileg totál kínozza,és elkeserítő látni,hogy szenved.(Testileg még nem bántalmazta..)A kisebbik bátyám nem egyszer el akart menni,hogy "helyre pofozza" a férjét,de a húgom kéri,hogy ne szóljunk bele,mert akkor rajta fog csattani az ostor.Én mondtam a húgomnak,hogy szerintem beteg a férje,és orvosi segítség kell.Ezt megmondta a húgom a férjének,hogy vagy elmegy egy orvoshoz,vagy elhagyja mert elege lett.Azóta a férje mindig ordít vele,hogy a húgom egy beteg állat,és kezeltesse magát...Sokszor arra kel fel éjszaka,hogy hallja amint a férje a fülébe sugdoss olyan mondatokat,hogy : beteg állat vagy,te kis(xxx)....elég könnyen el tudnám törni a nyakad..stb...Elmeséltem a nagyobbik a bátyámnak,aki a mai napig próbálja rábeszélni a húgomat,hogy jöjjön el a kisfiúval együtt,hisz bármelyik testvére szívesen fogadja az otthonába...A kisebbik bátyám felesége még egy jó ügyvédet is talált,de a húgom arra kért minket,hogy ő szeretné lezárni az egészet,de egy utolsó esélyt még ad neki...Én azóta félek,hogy nagy baj lesz...Mit tegyünk?Hogy vegyük rá,hogy ne tétovázzon,mert ez csak rosszabb lesz...Azt még hozzá kell tennem,hogy a beteg férje(csak ő nem látja be) tisztaság mániás a durvább fajtából.pl:ha a pohár ne adj isten foltos akkor összetöri,és ordít.Szexmániás,szerinte egy feleség dolga az,hogy a 24 óra minden percében készen álljon ha rájönne a kangörcs..és mindezeket úgy csinálja,hogy a környezete ne tudja meg.A lényeg,hogy a húgomnak megtiltotta,hogy bárkinek elmondja,hogy mi történik a "négy fal között",és ha lehet ne is tartsa a kapcsolatot a testvéreivel,főleg a kisebbik bátyámmal.(mert tőle fél).Eddig a húgom ellenállt,és megmondta neki,hogy a testvéreiről nem mond le,ahogy a kicsi fiáról sem....Minden tanácsot szívesen fogadok.....
2009. máj. 31. 17:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden válaszolónak igaza van, ez a férfi egy pszichopata, menekülni kell tőle!!

DE! Mindig kell valaki, aki hagyja, hogy bántsák! És jelen esetben ez a húgod!

Igaz, hogy ő a gyengébb, de ha akarna, tudna változtatni a helyzeten - vagyis csak ő tudna változtatni, ti hiába próbáljátok rábeszélni, ha ő továbbra is a férje mellett akar maradni.

A 18:16-os válaszolónak - bár kissé durván fejezte ki magát - is igaza van szerintem, mert a testvérednek elsősorban a gyermekét kellene nézni, és nem szabadna kitenni annak, hogy ilyen apa mellett nőjön fel.

Az az igazság, hogy vannak olyan nők, aki valahogy szeretnek szenvedni (bocs, de nem tudom másképp kifejezni magam), szóval nem törekszenek arra, hogy kilépjenek egy rossz kapcsolatból, inkább az egész környezetüket, családjukat a saját problémájukkal terhelik, és örökké áldozatnak állítják be magukat.

Van egy ismerős család, máluk szinte ugyanez a helyzet, csak már felnőttek a gyerekek, és a pasas alkoholista, 20 éve terrorizálja testileg, lelkileg a családját. Az lett az eredmény, hogy a lányuk abszolút nem képes az önálló életre, örökké öngyilkos akar lenni, a fiuk meg egyszerűen nem áll velük szóba. Pedig a nő százszor elhagyhatta volna a pasast, de nem tette meg.

2009. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%

Hat ne haragudj, de ha erre a tesodnak szuksege van, akkor csak csinalja! Tegye tonkre magat ha ennyi esze van!

Fel sem fogja a tesod ep esszel, hogy milyen nagy segisege vagytok ti neki. Ha nem lennetek nem tudom mit csinalna. Orulhetne, hogy segitetek neki, nem mindenki ilyen am! Sok testver ugy fogja fel a dolgot, hogy felnott, rendezze a sorsat, nem szolok bele!

Ugyhogy beszeljetek a testvereddel, ne dugja homokba a fejet, es ne feljen, ne csapja be sajat magat, ne legyen sajat maga ellensege.

Abban viszont orult nagyot tevedsz, hogy a kisgyerek nem vesz eszre semmit a dolgokbol. Te tenyleg azt gondolod, hogy a 3 eves gyerek nem erzi, hogy az anyaja nincs biztonsagban, hogy utalja a ferjet, hogy fel tole, hogy osszerandul a gyomra ha meglatja a ferjet? Ugye tudod nagyon jol, hogy a 3 eves gyerek igenis megerzi hogy anyaja nem boldog!

2009. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

En szazotven szazalekban megertelek (tapasztalatbol)!

Viszont a hugod addig jatsza majd terezanyut a ferjevel amig egyszer almaban vagja el a torkat az az allat.

EDDIG nem bantotta.Ezen van a hangsuly.

Ez a hapi egy idozitett bomba a hugod meg a tetejen csucsul a kisfiaval es bizonygatja hogy o tuzszeresz.

De sajnos nem fog jonni, amig nem lesz "akcio" mert ahogy mar elottem is irtak az tul egyszeru megoldas lenne.

Sajnalom hogy ilyen onzo a hugod, nemcsak magat, a gyereket, de a testvereit is ennek teszi ki.

2009. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%
Ez a férfi valószínűleg skizofrén.Zártosztályon a helye.Fokozatosan lesz rosszabb a helyzet,mert látja,hogy csinálhatja.Csak nehogy tragédia legyen belőle.De ha eljönnek,akkor kellemetlenkedni fog,És mindenáron megpróbálja majd visszaszerezni vagy a gyerekkel zsarolni.A kórházból pár hónap alatt kiengedik.Itt a hugotoknak kéne változni,DE valószínűleg az még nagyobb ellenállást váltana ki.Ki kéne próbálni ezeket,csak félő,hogy még rosszabb lesz
2009. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%
Én gondolkodnék azon, hogy erővel vigyem el, ha ő nem tud egyedül elmenekülni.
2009. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
33%
Egy szenvedélybetegre sem bízzák rá a döntést, akkor sem, ha nagykorú.
2009. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, MOST még csak ennyi látszik a gyereken, de sokkal rosszabb lesz, ha tovább ebben maradnak, és az anyuka rá nem jön, hogy a gyereknek árt a legtöbbet, ha nem lép ki, és még esélyt ad ennek a disznónak. Én írtam, hogy nem jó anya, és tartom a véleményem. Akkor lenne jó anya, ha a gyerekére gondolna, és nem a házasságát mentené, mert innen a gyereket kell menteni, de nagyon sürgősen.

Ennek nagyobb kárai lehetnek a későbbiekben. Az én szüleim házassága se rózsás, igaz, itt nem volt rendszeres verés, engem mondjuk ütöttek meg, nagyszüleim is, apám is, vesszővel, hallottam a veszekedéseket kicsiként, és most figyelj! 24 éves vagyok és mai napig remeg a kezem, emiatt. Keresztanyukám kisfia, akinek az apját hadd ne minősítsem, de azt hitték, nem vesz észre semmit, mert kicsi, 4 évesen KISLÁNY akart lenni, mert a fiúk rosszak. Méghogy nem vesz észre semmit, a füle hallatára szidták az apját állandóan.


A tesódnak menekítenie kéne a gyerekét, ha nem ezt teszi, akkor nem normális, és ha nem segítetek neki ebben nagyon sürgősen, akkor ti se vagytok azok.


Ne haragudj, hogy kemény voltam, a gyerek nevében beszéltem. Ha hagyjátok így felnőni, ezt mind ő fogja a fejetekhez vágni, ha lesz még egyáltalán idegrendszere hozzá, hogy meg tudja fogalmazni.

2009. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Én értem,hogy mit írsz,és segítenénk is ha a húgom engedné.De erőszakkal nem vihetjük el...De köszönöm mindenki tanácsát.Amit ide leírtatok azt meg fogom mutatni a húgomnak,és remélem ez észre fogja téríteni...és bízunk abban,hogy minél előbb lép vagy tőlünk kér segítséget.Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 31. 22:09
 19/29 anonim ***** válasza:
64%
Csak nehogy a férje meglássa...:/
2009. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha a húgod nem lép, forduljatok gyámügyre, mert veszélyezteti a gyereket, és ez büntetendő. Jobb, ha tudjátok.
2009. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!