Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A facebook fontosabb, mint a...

A facebook fontosabb, mint a gyerek egészsége?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, 22 éves lány, nagyon zűrös élete volt és van is. Borzasztóan elszúrta az életét, férjhez ment 18 évesen, otthagyta a férjét pár hónap után, és egy másik férfitól teherbe esett. Az apa nem írt apasági nyilatkozatot, így a gyerek a férj nevére került. Időközben a vérszerinti apa lepattant, így a lány egyedül van, anyaotthonban él a másfél éves fiával.

Felvetette, hogy ugyanmár költözzünk albérletbe, de egyrészt ennyire jóban nem vagyunk, másrészt pedig munkát keresek.


Nincs gyerekem, de így is látom, hogy nem törődik a gyerekkel. Megeteti, tisztába teszi, altatja, fürdeti, és kb ennyit foglalkozik vele. Másfél éves a pici és egyáltalán nem beszél.


Ma is rám írt facebookon, hogy nem hiszi el, amikor lefeküdt a pici, akkor semmi baja nem volt, és mikor felkelt 39 fokos láza volt. Mondtam, hogy sürgősen vigye el orvoshoz, mert ez nagyon magas láz, és lázgörcsöt kaphat, aminek súlyos következményei lehetnek.

Erre annyit reagált, hogy adott neki kúpot, meg borogatta, és jól van.

Halál nyugodtan internetezik, mert neki az fontosabb, mint a gyereke.

Mit tudok csinálni? Nagyon sajnálom a picit, nem tudom, hogy mit tudnék tenni, hogy kicsit felelősségteljesebb legyen az anyuka és törődjön a gyerekkel.


Kérlek segítsetek.

Köszönöm.


2012. jan. 30. 19:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég lett lázas,kapott kúpot,hamarosan lemegy a láza,alszik a gyerek.

Mit csináljon az anyja,porszivózzon? Csendben gépezik,gyerek mellette,fél órányi lázzal nem megy senki ügyeletre.


Másfél éves gyerek átlagban nem beszél,öcsém még visitáson kivül gagyogni se tudott,4 évesen oviban kezdett el,azóta be nem áll a szája,kitűnő tanuló.


Komolyan nincs jobb dolgod?

2012. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%
akkor megoldódott a 'problémája' mostmár nyugodtan játszhat a hülye netes játékával...az ilyennel nem is tudom mit csinálnék...
2012. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól tette anyuka, amit tett. Láz esetén kúp mindenképp, hogy még borogatta is, az azt mutatja, tényleg lelkiismeretes. Ügyeletről meg el is hajtanák ezzel. Telefonon is csak annyit mondnak, hogy kúp+borogatás.

Másfél éves gyerek nem beszél még, látszik nem láttál még gyereket közelről.


Az anyuka felelősségteljes,

2012. jan. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
és hogy te mit csinálj? Ne avatkozz bele mások dolgába. Az ő élete, az ő gyereke, ráadásul igaza is van.
2012. jan. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Hú, akkor én is felelőtlen anya vagyok, 20 hónapos a fiam, és nem beszél...

De nem értem, egész nap velük vagy, hogy tudod, mit csinál a barátnőd?

És hidd el, nem piszkálódás, de ha egy lázas gyereket beviszel ügyeletre vagy a gyerekdokihoz, kb hülyének néznek. Mert ők is csak annyit tudnak mondani, h "anyuka, lázcsillapító kúp/szirup, hűtőfürdő".Akkor kell dokihoz menni, ha nem megy le a láz.

2012. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyen emberektől meg a jóakaratuktól mentsen meg az isten.

Már leírta kb mindenki, hogy egy másfél évessel ennyit lehet "kezdeni" kb. Akkor lenne baj, meg alapod megszólni, ha nem etetné, pelenkázná, fürdetné, altatná. Sokkal többet én sem tudok tenni a hasonló korú kicsimmel, mert a komolyabb játékok rohadtul nem érdeklik, az a legviccesebb neki, ha szétpakolhat meg elbújhat, és 1-2 szó, amit mondogat.

Ha meg a bébiknek jön a foguk, akkor gyakran belázasodnak. Amennyire meg "jófejek" általában az ügyeleten, ilyenért páros lábbal rúgnák ki, keresetlen szavak kíséretében. Tök jól csinálta, hogy adott kúpot meg borogatást. Ha pár óra múlva sem javul vagy netán rosszabbodik, akkor kell aggódni és vinni.

Amúgy én se tennék mást a helyében, pedig nem volt zűrös az életem, és szeretek facebookon beszélgetni ismerősökkel, ha egyedül vagyok épp itthon a bébivel, ő meg alszik.

Törődj inkább a saját dolgoddal. Érdekes, hogy ilyenkor mindig van, aki bele okosokodjon, hogy más hogy neveli a gyermekét, de sokszor meg ordít, hogy vkit komolyan elhanyagolnak vagy bántalmaznak, akkor soha nem lát, nem sejt semmit senki se...

2012. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!