Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A facebook fontosabb, mint a...

A facebook fontosabb, mint a gyerek egészsége?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, 22 éves lány, nagyon zűrös élete volt és van is. Borzasztóan elszúrta az életét, férjhez ment 18 évesen, otthagyta a férjét pár hónap után, és egy másik férfitól teherbe esett. Az apa nem írt apasági nyilatkozatot, így a gyerek a férj nevére került. Időközben a vérszerinti apa lepattant, így a lány egyedül van, anyaotthonban él a másfél éves fiával.

Felvetette, hogy ugyanmár költözzünk albérletbe, de egyrészt ennyire jóban nem vagyunk, másrészt pedig munkát keresek.


Nincs gyerekem, de így is látom, hogy nem törődik a gyerekkel. Megeteti, tisztába teszi, altatja, fürdeti, és kb ennyit foglalkozik vele. Másfél éves a pici és egyáltalán nem beszél.


Ma is rám írt facebookon, hogy nem hiszi el, amikor lefeküdt a pici, akkor semmi baja nem volt, és mikor felkelt 39 fokos láza volt. Mondtam, hogy sürgősen vigye el orvoshoz, mert ez nagyon magas láz, és lázgörcsöt kaphat, aminek súlyos következményei lehetnek.

Erre annyit reagált, hogy adott neki kúpot, meg borogatta, és jól van.

Halál nyugodtan internetezik, mert neki az fontosabb, mint a gyereke.

Mit tudok csinálni? Nagyon sajnálom a picit, nem tudom, hogy mit tudnék tenni, hogy kicsit felelősségteljesebb legyen az anyuka és törődjön a gyerekkel.


Kérlek segítsetek.

Köszönöm.


2012. jan. 30. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Tudod, ezen annyira meg sem lepődöm azok után, hogy pár hónapja olvastam: egy anyuka addig verte a kisbabáját, míg az meg nem halt, mert megzavarta a Farmeramaban...

Egyszerűen vannak olyan nők, akiknek soha, semmilyen körülmények közt sem szabadna szülniük, és látod, mégis van gyerekük. Szomorú dolog ez.

2012. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
az én rokonaim 2,5 évesek és kb 3 szót tudnak..nem hiszem h ennek nagy dolgot kellene tulajdonítani.hát mi is mindig kúpot kaptunk lázasan,meg hideg borogatást.vagy hideg fürdőt.persze ha sokáig tart el kell vinni orvoshoz.ja és 1,5 éves gyerekkel azon kívül amit felsoroltál kb játszani lehet még.eszik,iszik,alszik,játszik, ennyi az élete.lehet hogy túlreagálod.az se jó ha anyuci örökké túlreagál dolgokat
2012. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tényleg nem jó anya az illető, nem tudom, de ma az én fiamnak is 39 fokos láza volt. Adtam neki lázcsillapítót, és borogattam. Persze figyeltem, de eszembe sem jutott volna ügyeletre menni ezért vele. Ennyivel nem kell rohanni az ügyeletre, kicsit túlzol.
2012. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem túlliheged a dolgot!

Ha észrevette hogy lázas már pedig azt írod :"amikor lefeküdt a pici, akkor semmi baja nem volt, és mikor felkelt 39 fokos láza volt" szóval az én meglátásom szerint figyel a gyerekre mert észreveszi hogy lázas... és egy másfél évesnek még nem KELL beszélnie.

2012. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

"Másfél éves a pici és egyáltalán nem beszél. "


Nekem két másfél éves unokám van, és még egyik sem beszél. Egyik sem olyan tökéletes, mint te, kedves levélíró. Másrészt kid neked ez az anyuka, hogy ilyen részletességgel tudod, mit csinál napközben?

2012. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem kell beleavatkozni, max. ha tényleg nagyon durvának látod a dolgot (elhanyagolt, éhes vagy koszos a gyerek, ilyesmi).

Nem egyformák az emberek, a családok, a gyereknevelést sem egyformán képzelik el az emberek. Van, aki direkt nem akarja teljesen elkényeztetni a gyereket. Nem kell egyetérteni a módszerekkel, de beleszólni és csak nagyon szélsőséges esetben szabad.

2012. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

az első válaszoló írására reagálnék....

mivan??? úristen....ezt hol olvastad?

mennyi idióta ember van a világon...

2012. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 éves koráig nem szólt egy mukkot sem, és nem azért, mert nem foglalkoztam vele, egyszerűen ő ilyen. 4 évesen be nem áll a szája, nem maradt le semmiről :)

Szóval ez miatt nem hiszem, hogy az anyukáját el kéne ítélni, nem minden gyerek kezd el csacsogni egy évesen, bár persze van ilyen is.


39 fokos lázra meg jó, hogy kúpot ad neki, meg beborogatja, akkor kell orvosért szaladni, ha le sem megy a láza, és tartósan ilyen magas marad.

Honnan tudod, hogy "halál nyugodtan" internetezik? Szerintem valószínűbb, hogy egyszerűen beszélgetni akart valakivel. Neki nincs férje, nincs párja, hát ő miért ne mesélhetné el valakinek, hogy jaj, lázas a pici? Attól még tud rá figyelni, hogy közben mást is csinál.

2012. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"az első válaszoló írására reagálnék....

mivan??? úristen....ezt hol olvastad?

mennyi idióta ember van a világon..."

Hú, már van annak 2-3 hónapja, talán több is, hogy olvastam, szerintem vmi Nők lapja café vagy ilyesmi oldalon. Azt tudom, hogy nem Magyarországon történt és a pici baba sírt, az "anyuka" pedig nem tudott nyugodtan játszani és addig ütötte a picit míg el nem hallgatott - örökre.

2012. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
39 fokos láz egy gyereknél nem olyan durva, jól csinálta a barátnőd. Kúp hat leggyorsabban+a hűtőfürdő, borogatás. Lázgörcsöt az kap, aki hajlamos rá, nem az, akinek magas a láza. 1,5 éves gyerekek nem olyan beszédesek, nekem a nagyfiam 2,5 évesen kezdett el beszélni, a kicsi most 1,5 és csak pár szót mond. Ha a gyerek eljátszik magában, nem kell különösebben zaklatni, gondolom, azért játszik vele napi 1-2 órát, viszi sétálni, és ha odamegy a gyerek hozzá, akkor nem zavarja el.
2012. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!