Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fegyelmezik a...

Miért nem fegyelmezik a szülők a gyermekeiket?

Figyelt kérdés

úgy értem mért nem csapnak oda neki egyet ha nagyon megbolondul? én még gyerek vagyok úgyhogy látom a következményeit.

12/L


2012. jan. 29. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Fegyelmezni fegyelmezem, de oda nem fogok csapni. Nem szeretném, ha azt tanulná, hogy ez a probléma megoldás. Ha következetesen neveled, nem kell odacsapkodni. A másik fele, szerintem egy gyerek meg se bízna a szüleibe, ha verik.
2012. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ezen már én is gondolkoztam. És én sem értem. Szerintem sokan lesz.rják, hogy mi van a gyerekkel.


17/L

2012. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Már melyiket? Az odacsapás, vagy a nem odacsapás következményeit? ;)

Viccen kívül, nem szabad oda csapni. Nem az a baj, hogy nem verik őket, hanem az, hogy nem foglalkoznak velük, rájuk hagyják a helytelen viselkedést.

2012. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy anyuka utazik a kisfiával a buszon, a kisfiúval szemben pedig egy öreg néni ül. A fiú állandóan térden rúgja a nénit, aki egy ideig tűri, várja, hogy az anyja végre észrevegye és rászóljon.

Az anyja nem veszi észre, ezért a néni oda szól a nőnek:

-Elnézést asszonyom, de a fia folyton térdkalácson rúg. megtenné, hogy rászól? tudja az én koromban ez már nem játék, eltalál egy eret, vagy izületet és a gyógyszertárig sem tudok majd elmászni.

A nő felháborodva mondja a néninek: Nem szólok rá a fiamra. Mégis mit képzel? Nem fogom korlátozni őt!

Erre egy, a néni mellett ülő Punk srác kiveszi a füléből a fülhallgatót, a tenyerébe köpi a rágóját, a nő hajába gondosan beledolgozza és azt mondja: Engem sem korlátoztak a szüleim.

2012. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem arról van szó hogy ütik mint a répát csak ha rájuk jön a hiszti nálam is ez van mégse akarok verekedni
2012. jan. 29. 19:57
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Akarsz egy pofont, ha rádjön a hiszti? Én szívesen vállalom. Viszek bokszert is, ha gondolod.
2012. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

ma 19:53-nak


ez nagyon jó!!


De hogy válaszoljak a kérdésedre.Én Angliában élek,és itt napi rendszerességgel lehet látni hisztiző,ordibáló kölyköket akikre a szülők nem szólnak.De miért nem szólnak rá?? Nos míg kicsike azért nem,mert ahogy a vicc is példázza,"nem gátolják a fejlődését"

Ha nagyobb egyszerűbb oka van.

1. Ha az utcán vagy nyilvános helyen fegyelmezné a szülő 1-2 fenékre csapkodással,vagy egy kisebb pofonnal a viselkedést,mindjárt jönne olyan ember aki "felnyársalná" a szülőt,hogy kegyetlen,és kihívná a rendőrséget rá.(saját szememmel láttam ilyen esetet)

A másik,hogy a média,a reklám nap mint nap sugallja a nagyobb gyerekek felé a tévében(ezt is láttam,nem egyszer magam is) hogyha úgy érzik "terrorban" vannak,ha a szülő veri őket,akkor hívják fel az X.telefonszámot,és segítenek..

Nem tudom ki nézte a "született feleségek" sorozatot,de ott pont volt is ilyen részlet,hogy a lánygyerek állandóan telefonált,hogy a mostohaanyja veri,zaklatja őt.

Mivel ilyen világban élünk,hogy egy 6 évesnek ehhez joga van,és a kis agyába belepasszírozzák,hogy telefonáljon ha a szülei rosszak így a szülő sem mer fegyelmezni..Inkább csendben tűr.


Őszinte leszek.Nőként(és anyaként) nem egyszer volt,hogy azt mondtam magamban,hogy legszívesebben két akkora pofont lekevernék a 12 évesnek,mert a földön fetrengve,rugdosta,leköpte és ocsmány dolgokat kiabált az anyjára,mert nem kapott meg valamit..

2012. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Azért ne keverjük az odacsapást és azt, hogy rá se szólnak. Sok barátnőm megemeli a hangját és a gyerek tud viselkedni, pedig nem ütötték meg soha őket. Ha a szülőnek ütnie kell, ott már nincs tekintélye a gyerek előtt.
2012. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan már!! Még senki nem halt bele,és nem lett lelkileg tönkretéve,mert a fenekére vernek egy kicsit..Vannak hisztik,és vannak helyzetek amikor nincs más megoldás csak a fenékre billentés.

Nem vagyok híve a verekedésnek,a fül húzogatásnak,de sokszor nálam is kivágja a biztosítékot 1-2 gyerek oltári nagy hisztije..Ott az anyuka már hiába beszél,könyörög vagy emeli fel a hangját..

2012. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Ne mááár!


Én vagyok a vicces fiú! :)

Gyerekként levágtam egy kiadós hisztit, mert anyám nem akart megvenni nekem egy (igazi) lovat!

Mindezt a piac kellős közepén és el is szaladtam!

Nem sikerült elkapnia, de egy fickó segített neki és amikor a keze közé kerültem elverte a seggemet!

Vajon megérdemeltem???

Két nő szerint nem, mert azonnal elkezdték szidni anyámat, hogy mit képzel magáról, hogy veri a gyerekét.

Anyám közölte velük, hogy vagy a saját dolgukkal foglalkoznak, vagy kaphatnak ők is!


Nos én úgy érzem, most felnőtt fejjel, hogy igenis megérdemeltem és nem azért voltam hisztis, mert előtte nem lettem normálisan megnevelve, hanem mert ilyen akaratos voltam!


Lehetünk álszentek, de nem árt a gyereknek egy-két pofon!


(Ha most lepontoztok, akkor a vicces megjegyzésemmel kompenzálva leszek, tehát jöhetnek a "dislike" értékelések. Még ha nem is azért van a lefelé mutató hüvelykujj.)

2012. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!