Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzek dühöt a szüleim...

Jogosan érzek dühöt a szüleim iránt?

Figyelt kérdés

22 múltam karácsonykor. Egyetemre járok, közgazdászként fogok nemsoká végezni és elhelyezkedni, mégis olyan élettelennek érzem magam.


Biztos hálátlanságnak fogjátok tartani, de most, diplomázás előtt nem sokkal gondolkodtam el azon, hogy mi is volt jó eddig az életemben... és rájöttem, hogy semmi. Úgy irigylem azokat a 16-25 éves fiatalokat, akiknek komoly hobbija van, pl. zenélés, sport, képzőművészet, novellaírás... sajnos nekem nem tudom, hogy ezek közül mihez lenne tehetségem, de bármihez is lenne, hiába... nagyon szeretnék megtanulni valami kellemes fúvós hangszeren játszani, például fuvola. De 22 évesen elkezdeni? Na ne... és munka mellett ki tudja, hogy jutna időm ilyenre.


Kiskoromban nem jártam ilyen helyekre. Sportolni következetesen nem engedtek, mert "a sportoló gyerekek izomagyú bunkók lesznek ha felnőnek", zeneiskolában zongoráztam, de az meg nem tetszett annyira... próbáltam megszeretni, utólag belegondolva lehet abba kellett volna kapaszkodni. Persze a sport híján tisztára puhány, izomtalan lettem, ezen úgy döntöttem próbálok fitneszteremben változtatni, dehát az össze se hasonlítható azzal, ha röplabdázni járnék vagy ilyesmi... kínszenvedés az alakomért. És ismerősöm sincs sok, pedig ilyen helyről biztos lennének kapcsolataim, ha valaha sportolhattam volna vmi jó sportágban.


Arra lettem nevelve, hogy tanuljak és ne törődjek másokkal. Kiskoromban a szüleim egyik barátnőmet se kedvelték, minden általános sulis szülinapi zsúrról elsőként vittek haza a megbeszélt befejező időpont előtt már órákkal, nem alhattam ott senkinél, csak hosszas könyörgésre. Nálunk meg semmilyen könyörgésre nem alhatott senki, sőt délután se jöhettek át a barátnőim játszani meg ilyesmik, mert akkor vagy anya, vagy apa marha ideges lett, mert minek kerülgetni egy idegent. Ez középiskolában is folytatódott. Bulizni az osztálytársakkal csak 18 éves korom után mehettem, de akkor is maximum 2-ig volt "kimenőm". Ja a "buli" itt kocsmában ücsörgést, beszélgetést jelentett, nem vad drogos diszkótáncolásokat... volt, hogy később értem haza, oltári balhé lett. Az iskolában kiváló tanuló voltam, gimi végéig, és egy nyelvvizsgát is szereztem (felsőfokú német). Ennek ellenére húzták a szájukat és anyám sorra hozta a szabályokat a bulikról. Volt, hogy megérezték rajtam az alkohol szagát (NEM voltam részeg), akkor lealkoholistáztak és nem szóltak hozzám vagy három hétig.


Emellett semmim nem volt, féltem bármilyen dologba belekezdeni, középsuliban öreg voltam már a komolyabb sportoláshoz vagy a zene tanulásához.


Most elvégzem a Közgázt, aztán különköltözök a családi házból (pestiek vagyunk és anyáék nem engedtek elköltözni, én hülye meg hagytam magam, plusz nem találtam olyan melót, amiből suli mellett albira is futja. Pesti lakosok kollégiumot NEM kapnak mielőtt valaki kiokosítana). De igazából egy üres, koravén, magányos roncs vagyok. Semmi érdekes dolog nincs az életemben, általában könyveket olvasok vagy megyek a fitneszterembe szenvedni, hogy legalább külsőleg jól nézzek ki (egyébként baromira nem vagyok szép se). Olyan nagyon magányosnak érzem magam, és nem tehetek róla, a szüleimet okolom érte nagy részben... hogyan változtassak? Lehet felnőttként változtatni valamin, ami ennyi idő alatt fejlődött ki?


22N


2012. jan. 26. 19:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a problémám, mint neked, kedves kérdező. Másodéves vagyok, szintén közgazdásznak tanulok.

Kicsikoromban jártam táncolni, nagyon szerettem, azonban a szüleim egy idő után nem voltak hajlandóak fizetni nekem (mondván, az ő pénzükön én nem fogok szórakozni - pedig mégcsak szegények sem voltunk sosem), na meg minden egyes fellépésnél jött az, hogy "az xy mennyivel szebb és jobb nálad! nézd meg a videón, ő sokkal jobban táncolt, mint te!", az ilyenektől a kedvem is elment tőle egy életre. Pedig élveztem a táncot. Aztán akartam gitározni tanulni, de nem jött össze, anyám nem engedte, mert hátha lerontom a jegyeimet. Majd akartam kézilabda edzésre járni, azt sem engedte, nehogy lerontsam a jegyeimet. Később megint táncolni akartam, arra megint nem adott pénzt. Próbáltam lovagolni, egyszer-kétszer eljártam anyámék egyik barátjához, ingyen, de egyrészt félek a lovaktól (barátnőmet ledobta egyszer), másrészt anyámék akkor is azzal jöttek, hogy milyen pofátlan vagyok, mit járok máshoz, más lovaival lovagolni, biztos unják már a képem. Így ezt is feladtam. Nem maradt semmim.

Szintén felsőfokú németem van, alapfokú angolom, mindig is jól tanultam, az egyetemen sincsenek rossz eredményeim. Mégis irigykedem, mikor egy rendezvényen profi táncosokat látok, vagy egyszerűen olyan embereket, akik maradandót alkottak az életükben, egy jó sorozatot, egy jó zenét, bármit. Nekem meg marad az egyszerű, szürke, hétköznapi élet és 65 éves koromig gürizhetek, hogy egyáltalán a napi betevőm meglegyen. Semmi hobbim nincs, nem is volt soha, holott szerettem volna. Jó lenne néha kikapcsolódni, azt csinálni, amit szeretek, és azt jól csinálni, igazán jól. De erről lekéstem már. Az ismerőseimnek, ha hobbija nincs is, legalább ott a szerető családja vagy a barátai - nekem még ez sincs meg. Az itthoni barátok az egyetem óta sorra eltávolodtak, ma már az utcán is alig köszönnek (pedig csak 1,5 év telt el), az egyetem városában meg, mivel bejárós vagyok, csak felszínes barátságok köttettek. Szóval elég unalmas így az életem, teljesen meg tudlak érteni...

20/L

2012. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanilyen "tartalmas" életem volt nekem is kb 24 éves koromig.

Akkor már jó munkám volt, jó fizetéssel, és végre sikerült barátnőkkel összehozni, hogy közösen kibéreltünk egy jó nagy régi lakást. Aztán pár évig olyan életet éltünk, amiről azelőtt álmodni sem mertem. Nem túlzok sokat, rocksztárok megirigyelték volna :))) Én a középszerű szürke kisegérből feltűnő jelenség lettem. (szándékosan nem írom a szépséget, mert az ugye igen relatív...) Ez alatt a pár év alatt úgy érzem, behoztam mindent, amit elmulasztottam. Nem csak lázadásról, hanem minden másról is szólt ez. Jártunk színházba, kiállításra, teázni, kávézni, nem csak koncert meg kocsma meg fesztivál. Sokkal több jó ismerőst, barátot is sikerült ez idő alatt szerezni, mint addig egész életemben.

Most meg már gyerekeket nevelgetek azzal a pasival, amilyenről szintén csak álmodoztam még amikor a szülői befolyás alatt éltem.

A lényeg, ne félj változtatni, mert sosem késő, és csak rajtad áll, hogy megvalósítod magad meg az álmaid vagy örökre bezárkózol ebbe a mocsárba.

2012. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!