Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem normálisak!...

A szüleim nem normálisak! Szerintetek? L/16

Figyelt kérdés

Régebben előfordult,hogy bulikba (ahová csak 2 havonta járok) elszívtam egy szál cigit. A szüleim megérezték, rákérdeztek és bevallottam,hogy én cigiztem. Nagyon kiakadtak, nekem pedig nem volt fontos a cigi ezért megígértem nekik,hogy többé nem fogok. Azóta egyetlen szál cigit sem szívtam el. Viszont a barátaim közül vannak akik cigiznek meg a szüleik is és ha náluk vagyok mindig olyan szagom lesz. Mikor itthon megérzik nagyon idegbeteg stílusban kérdezik,hogy "Már megint cigiztél??" én mindig elmondom,hogy nem és azt is,hogy mi történt. Ma reggel 9-kor ébredtem és nem keltem fel rögtön mivel szombat van,hanem olvastam(!) az ágyamban. Anya rámkiabált,hogy "mit tespedsz itt?? ilyenkor mindenki fölkel és a barátaihoz megy!!"

Ti erről mit gondoltok? Nem bírok itthon élni,hogy napi szinten ez megy. Nekem van önüralmam, mindig direkt nyugodt hangon válaszolok,de ez anyukámat meg apukámat is ez úgy idegesíti,hogy utána addig nem nyugszanak míg nem látják rajtam,hogy ideges vagyok.


2012. jan. 21. 10:58
 1/10 A kérdező kommentje:
és azt kihagytam,hogy mikor nyugodtan magyarázok valamit (megvédem magam) akkor közbe kiabálnak,hogy úgy beszélek mint egy náci tiszt.
2012. jan. 21. 11:04
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem sértésként, de ez a nàcitiszt megfogalmazás... Ez lényegtelen. A lényeg, hogy anyudék cigi dologban azért nem bìznak benned, mert aki ràgyujt, az máskor is megteszi, de vannak kivételek is persze. Ülj le Szüleiddel, és mondd el mekik ugyanezt, persze átfogalmazva. Mondd el, hogy bízzanak benned jobban.
2012. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha most vagy 16 és "régebben" cigiztél meg bulikba járogattál ne csodálkozz, hogy így állnak hozzád.

14-15 évesen nem bulikba kell járogatni, még két havonta sem.

2012. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Minden szülő ilyen, ha a gyereke, már nem olyan gyerek. Az enyémek olyan balhét csináltak, amikor megtudták, hogy néha elszívok egy-egy szálat, hogy csak úgy lestem. Mintha legalábbis megöltem volna valakit. De hát ez van. Ők mindig is az icipici kislányuknak fognak tekinteni, akkor is, ha már rég házas leszel, esetleg családod lesz. Nehéz nekik, hogy bizony már vannak saját döntéseid és nem biztos, hogy azt fogod csinálni hétvégén, amit ők csináltak ennyi idősen.

Erre sajnos nem lehet egyébként egyebet mondani, viseld el. Próbálj persze mindent megtenni, hogy a lehető legkevesebbet vitatkozzatok, mert az egyikőtöknek sem jó.

Nehéz megállni, de ha lehetséges akkor ne beszélj vissza :D (nálam ez sosem sikerült). Kicsit segíts a házi munkában, és tanulmányi eredményeid se legyenek túl rosszak. Ez minden, amit megtehetsz. Viszont nem az ő életüket kell élned, hanem a sajátodét.

2012. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

:D Ez a náci tisztes dolog aranyos.


Amúgy nem tudsz velük mit kezdeni. Ha még a higgadt magyarázatodat sem értik meg, akkor az agresszívabbat még annyira sem... Várj még pár évet, szerzel munkát és oda költözöl, ahová csak akarsz.

Sajnos az ember jellemén csak ő maga változtathat, senki más.

2012. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
57%

Akkor én mit mondjak, én bulizni se járhatok, több éve már nincs csajom, mert rendes életet elég nehéz csak az iskolában élni. Bejárós vagyok, haverok mind messze vannak, stb. F/16


Ne sírj, nem neked a legszarabb!

2012. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én 28 vagyok, anyám még most is kiakad, ha rágyújtok.....

Amúgy én csak szórakozóhelyen, ha ittam pl. egy vodkanarancsot...

2012. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyádék túl sokat dolgoznak. Meg lehet hogy amikor te nyugodtnak érzed a hangod, akkor is valójában ideges... én is így voltam.
2012. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Mondd, hogy szagolják meg a szádat. Ha ott nem érződik, akkor nekik is be kell látniuk, hogy igazad van.
2012. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsonal ott a pont!
2012. máj. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!