Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem tönkre anyámat?...

Hogyan tegyem tönkre anyámat? Mi volt a leggonoszabb dolog amit a szüleitek ellen elkövettetek?

Figyelt kérdés

Tudom ronda dolog, de már betelt nálam a pohár.

Eddig mindig megbocsátottam, de most már elég! Ezt nem csinálom tovább.

Több 10 évig eltűrtem, hogy szüleim bántalmaznak, vernek stb. Anyámtól akárhányszor kérdezem akkor minek szült meg, azt mondja nem tudta előre, hogy ilyen hülye leszek. Szerintetek ez milyen válasz? Ő nevelt ilyennek, miatta vagyok ilyen. (Meg apám miatt természetesen).

Mindig megbocsátottam, elfelejtettem az egészet, mert hát mi a francot csináljak? Nem tudok hová menni innen.

Mindent elvettek tőlem, most nincs semmim.

Ma anyám olyat tett, hogy azt már nem tudom eltűrni, azt akarom, hogy szenvedjen! Annyira úgysem fog soha, mint én de legalább egy kicsit érezze már, hogy vissza kellene vennie magából. Egy önző dög. Nekem semmit nem vesz meg, pedig csak a szükséges dolgokat kérem. Azért is könyörögnöm kell, hogy egészségügyi dolgokat megvegyen. Ordít velem, hogy nincs pénz, de ők mindig söröznek. Apám alkoholista, de már szerintem anyám is az enyhén.

Nem takarít, alig főz, nekem nem is vesz kaját. Egyedül húst vesz mindig, mert tudja, hogy azt nem eszek...

Ma lehet eltört miatta a kezem, mert idegességemben szétvertem egy tömörfa ajtót! Azóta is sírógörcsöm van, de már nem érdekel. Dühös vagyok! Rámöntötte a forró vizet is, mégsem szóltam egy szót sem. Lop, mindenemet elveszi ha lehetősége van rá. Ha pénzem van sír, hogy adjam neki kölcsön, mert nem tudja befizetni az áramot stb. És ha nem adom én szívok, mert nem vesz kaját se. De vissza sosem adja. Hagyjuk is, a többit már le se írom, mert annyi dolog van, hogy sosem érnék a végére.


Rosszul érzem magam, amiért mindig megbocsátottam és próbáltam felülemelkedni az egészen mégis én szívok már megint! Miért van ez? Jól viselkedtem, mégis ez történik. Szerintem nem érdemlem meg!!!!!!!! Nem érdemlem meg!

Elegem van, nem volt érdemes ennyi éven át megbocsátani. Bosszút akarok állni, ennél rosszabb már nem lehet...


Tudom, hogy sokan le fognak hordani, hogy ne csináljam ezt, de nem érdekel. Nem nektek kellett ezt elviselni egész életetekben. Legalább egy kicsit vissza akarok ebből adni, csak hogy észbe kapjanak már a szüleim! Mindenkinek beadják, hogy én rossz vagyok és engem verni kell, meg fogyatékos vagyok stb. Az egy dolog, hogy emiatt senki nem vesz semmibe és átnéz rajtam... de amikor sikerül valamit elérnem akkor rögtön dicsekednek velem és jönnek oda kérni. Amúgy semmiben sem támogatnak, ha én szeretnék valamit az hülyeség és úgysem vagyok rá képes stb.


Mit tehetnék? Mi az ami igazán fájna nekik?

Már nem tudom mit tehetnék. Múltkor apám tönkretette az egész szobámat... idegességemben leöntöttem vízzel az ágyát. De ezzel is magamnak ártottam, mert kinek kellett idegeskedni a víz, penész stb miatt? Kinek kellett szellőztetni, mosni stb. ? Hát persze, hogy nekem...

Az a baj, hogy csak magamnak ártok ezekkel.


Mit kellene tennem, amivel kicsit megbánthatom őket? Nem akarom nagyon, csak valamivel, amit nem felejtenek el.

Nagyon haragszom most anyámra. Akkora pofont kevernék le neki, hogy elájul. Szerintem meg is érdemelné.


Na mindegy, befejezem, úgyis elfelejtettem mit akartam még írni.


Ha valaki ráér leírhatná ő hogyan leckéztette meg a szüleit és mi lett a vége.

Kicsinyes dolog a bosszú, de eddig mindig megbocsátottam és mégis ezt kapom?! Nem tudok ezt elfogadni.


2009. máj. 28. 18:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért jobb lenne a nagymamádnál, nem?
2009. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Úr isten, mennyit írtam. (És milyen lassan... )


Csak annyit szeretnék még elmondani, hogy én igazából nem is vagyok ilyen szerintem. Nem akarok bosszút állni. Vagyis olyan durván nem.

Mindig büszke voltam magamra, amiért jobb ember vagyok náluk (ha csak kicsit is) és hogy én próbálok normálisan viselkedni.


És pont ma teszik ezt velem. Nem akarom leírni anyám mit tett ma, de amikor még apám is ellenem volt, az nem esett jól. Ilyenkor persze ki tudnak egymás mellett állni máskor meg egymásnak is neki mennek...

Ráadásul ma tudtam meg, hogy ami a családban előfordult betegség öröklődik. És már régebben is észrevettem magamon a jeleit. Nem tudom, hogy a sok idegeskedés miatt, mert idegileg kivagyok vagy a betegség miatt van-e.

Nem hiszem el, hogy ebbe a családba születtem!

2009. máj. 28. 19:47
 13/27 A kérdező kommentje:

De legalább az vigasztal, hogy mégse kezdek most el inni és tönkretenni magam, akkor se ha csak pár évem van. Bár nem tudom mennyi van.

Csak nem értem az egészet.


Szerintem ennyi minden túl sok nekem. Nem tudom, de szerintem ez egy embernek azért egy kicsit sok. Szégyellem magam amiért panaszkodom, de tényleg nem érzem igazságosnak.

2009. máj. 28. 19:49
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes, hogy te nem követed a szüleid hibáját.Az ivás nem old meg semmit, csak mégjobban lecsúszol tőle.A helyedben én erőt vennék magamon és el kezdenék dolgozni, és amint van pénzem szó nélkül otthagynám őket.Mindenképp kell gondolnod a jövődre, mert vannak lehetőségeid és meg kell tenned mindent, hogy ne végezd úgy mint ők.Ezt csak tanulással és munkával érheted el.Sok sikerert!
2009. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem határozottan jót tenne neked, ha spirituális témájú könyveket olvasgatnál. Pl. Esther és Jerry Hicks Kérd és megadatik c. könyvét, vagyszintén tőlük az Új életet kezdhetsz! c. könyveket. Lehet, hogy most sokan le fognak pontozni, de én komolyan hiszem, hogy újfajta gondolatokra van szükséged ahhoz, hogy meg tudd változtatni az életedet. A szüleid gyakorlatilag élősködnek rajtad, tönkre teszik az életedet, és még ha követtél is el hibákat, ezt semmiképpen nem érdemelnéd meg. Kívánok sok erőt ahhoz, hogy tudj változtatni!
2009. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%
Jól tetted, hogy kiöntötted a szívedet. Én most együtt sírok veled.
2009. máj. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Nekem csak az jutott eszembe, hogy egy olyan családban, ahol már kiskorától folyamat verik a gyereket, hogyan lesz abból a gyerekből egy ilyen tökéletesen helyesen író, pontosan fogalmazó kamasz(?) (mert még ugye mindig nem tudjuk, hány éves vagy)Számomra az sem derült ki, hogy milyen nemű vagy, ...bár a női nem felé hajlok, az egészségügyi dolgokból és erre következtetek, de akkor hogy a fenébe tudtál szétverni kézzel egy tömör fa ajtót??? Nekem kicsit sántít ez a történet...aztán lehet, hogy nincs igazam..

2009. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

En hiszem a tortenetet...sot mi tobb sokszor aterzem..:|

Nem ertem minek kell egyes szuloknek gyermek,ha nem tudnak veluk banni..

En szerintem,kepes lennel csaladot alapitani..es gyermeked is lehetne..csak ero kell

Ami meg a megbocsajtast illeti..megbocsajt az ember de nem felejt..

Szomoru tortenet az az igazsag,de ha nincs kinek szived kionsd megjobban nekem nyugodtan irhatsz,mert amint irtam en is azterzem sokszor ezt a dolgot

Kitartast es minden jot kivanok;)

2009. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik még válaszoltak.


Bekövetkezett, amire számítottam. Megint megsajnáltam anyámat és most bánom, amiket ide leírtam...

Lehet megérdemelnék egy nagy pofont, amiért ilyen naiv vagyok és most megint elhiszem hogy talán végre jobb lesz minden. Nem tudom, hogy vagyok képes megint megbocsátani. Nem kellene ilyen könnyen megtennem, de ma egész rendesek voltak velem a szüleim és ilyenkor mindig megenyhülök és hajlandó vagyok elfelejteni az egészet. Valahogy azt érzem a családnak össze kell tartani így szemet hunyok.

Pedig biztos nem kellene.

2009. máj. 29. 19:59
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyvajánlást, bár nem hiszek ezekben a spirituális dolgokban, de azzal mélységesen egyetértek, hogy újfajta gondolatokra van szükségem. Én is erre jutottam, régebben is. Azt gondolom mindegy is, hogy mi lenne az csak kell valami amiben hinni tudok, egy biztos pont. Remélem ez lehet majd az.


01:32 nagyon aranyos vagy, köszönöm. Sajnálom, hogy sírnod kellett, remélem azért szép volt a mai napod :)

2009. máj. 29. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!