Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem tönkre anyámat?...

Hogyan tegyem tönkre anyámat? Mi volt a leggonoszabb dolog amit a szüleitek ellen elkövettetek?

Figyelt kérdés

Tudom ronda dolog, de már betelt nálam a pohár.

Eddig mindig megbocsátottam, de most már elég! Ezt nem csinálom tovább.

Több 10 évig eltűrtem, hogy szüleim bántalmaznak, vernek stb. Anyámtól akárhányszor kérdezem akkor minek szült meg, azt mondja nem tudta előre, hogy ilyen hülye leszek. Szerintetek ez milyen válasz? Ő nevelt ilyennek, miatta vagyok ilyen. (Meg apám miatt természetesen).

Mindig megbocsátottam, elfelejtettem az egészet, mert hát mi a francot csináljak? Nem tudok hová menni innen.

Mindent elvettek tőlem, most nincs semmim.

Ma anyám olyat tett, hogy azt már nem tudom eltűrni, azt akarom, hogy szenvedjen! Annyira úgysem fog soha, mint én de legalább egy kicsit érezze már, hogy vissza kellene vennie magából. Egy önző dög. Nekem semmit nem vesz meg, pedig csak a szükséges dolgokat kérem. Azért is könyörögnöm kell, hogy egészségügyi dolgokat megvegyen. Ordít velem, hogy nincs pénz, de ők mindig söröznek. Apám alkoholista, de már szerintem anyám is az enyhén.

Nem takarít, alig főz, nekem nem is vesz kaját. Egyedül húst vesz mindig, mert tudja, hogy azt nem eszek...

Ma lehet eltört miatta a kezem, mert idegességemben szétvertem egy tömörfa ajtót! Azóta is sírógörcsöm van, de már nem érdekel. Dühös vagyok! Rámöntötte a forró vizet is, mégsem szóltam egy szót sem. Lop, mindenemet elveszi ha lehetősége van rá. Ha pénzem van sír, hogy adjam neki kölcsön, mert nem tudja befizetni az áramot stb. És ha nem adom én szívok, mert nem vesz kaját se. De vissza sosem adja. Hagyjuk is, a többit már le se írom, mert annyi dolog van, hogy sosem érnék a végére.


Rosszul érzem magam, amiért mindig megbocsátottam és próbáltam felülemelkedni az egészen mégis én szívok már megint! Miért van ez? Jól viselkedtem, mégis ez történik. Szerintem nem érdemlem meg!!!!!!!! Nem érdemlem meg!

Elegem van, nem volt érdemes ennyi éven át megbocsátani. Bosszút akarok állni, ennél rosszabb már nem lehet...


Tudom, hogy sokan le fognak hordani, hogy ne csináljam ezt, de nem érdekel. Nem nektek kellett ezt elviselni egész életetekben. Legalább egy kicsit vissza akarok ebből adni, csak hogy észbe kapjanak már a szüleim! Mindenkinek beadják, hogy én rossz vagyok és engem verni kell, meg fogyatékos vagyok stb. Az egy dolog, hogy emiatt senki nem vesz semmibe és átnéz rajtam... de amikor sikerül valamit elérnem akkor rögtön dicsekednek velem és jönnek oda kérni. Amúgy semmiben sem támogatnak, ha én szeretnék valamit az hülyeség és úgysem vagyok rá képes stb.


Mit tehetnék? Mi az ami igazán fájna nekik?

Már nem tudom mit tehetnék. Múltkor apám tönkretette az egész szobámat... idegességemben leöntöttem vízzel az ágyát. De ezzel is magamnak ártottam, mert kinek kellett idegeskedni a víz, penész stb miatt? Kinek kellett szellőztetni, mosni stb. ? Hát persze, hogy nekem...

Az a baj, hogy csak magamnak ártok ezekkel.


Mit kellene tennem, amivel kicsit megbánthatom őket? Nem akarom nagyon, csak valamivel, amit nem felejtenek el.

Nagyon haragszom most anyámra. Akkora pofont kevernék le neki, hogy elájul. Szerintem meg is érdemelné.


Na mindegy, befejezem, úgyis elfelejtettem mit akartam még írni.


Ha valaki ráér leírhatná ő hogyan leckéztette meg a szüleit és mi lett a vége.

Kicsinyes dolog a bosszú, de eddig mindig megbocsátottam és mégis ezt kapom?! Nem tudok ezt elfogadni.


2009. máj. 28. 18:47
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
100%
Ha ez tényleg ilyen rosz, költözz el. Menekülj.
2009. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Tuti fogsz kapni hideget és meleget is, de

1) ha kiskorú vagy és tényleg bántalmaznak, annyira, hogy ez látszik is, akkor keresd fel a családvédelmiseket. Itt írták ugyan valahol, hogy intézetnél nincs rosszabb, de a te esetedben lehet, hogy még az is jobb

2) honnan szokott pénzed lenni? Nem tudod ezt a bevételt állandósítani? Mert ha igen, akkor inkább lépj le és vissza se nézz. Az lesz a legnagyobb fájdalom nekik és még talán el is fognak gondolkodni.


Amúgy szerintem felesleges azon godnolkoznod, hogy hogy büntesd őket, inkább azon törd a fejed, hogy kerülj el onnan minél hamarabb. Hisz te is írtad, hogy bármit tettél csak rajtad csattant.

Kezd el élni a saját életedet, tanulj és törekedj arra, hogy jobb ember legyél mint ők.

Sok sikert!

2009. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Nem tudsz valakitől segítséget kérni? Nagymama? Rokonok? Esetleg nem gondolkoztál a nevelő otthonon? Lehet jobb lenne neked is, ne tedd tönkre magad! Remélem helyre jön a helyzeted! Viki
2009. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a bosszút, megleckéztetést!


Viszont azonnal ki kell kerülnöd a családodból! Ha van nagyszülőd, vagy bármilyen rokonod oda. Hány éves vagy? Nem is írtad, kérj segítséget ehhez az iskolában olyan tanártól akiben megbízol vagy bármilyen hozzád közel álló normális felnőtttől.A gyerekkor nem ilyen az tinikor sem.

2009. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó volna tudni, hogy hány éves is vagy, úgy könnyebben tudnánk segíteni.

Az előttem szólóknak igazuk van,

1. ha kiskorú vagy, keresd fel a helyi gyámügyet, ha bebizonyosodik, hogy rosszul bánnak veled, akkor nevelőotthonba raknak, halvány esélyed van,hogy kikerülj nevelőszülőkhöz.... akik vagy rendesek vagy nem.

2. ha nagykorú vagy, akkor szép csendben szervezd meg, hogy elmész onnan. Összepakolod a motyódat és lelépsz.

Nincs senkid (rokonok, barátok) ahol meghúzhatod magad egy ideig?

2009. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is lépj le. Csak rossz példát látsz, ha a szüleid italoznak. Kérj valakitől segítséget. Nyugodtan írhatsz privit is, amiben tudok, segítek.
2009. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég, ha különköltözöl. Gyűlölettel csak magadnak ártasz. Ne add meg nekik ezt az örömet.
2009. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy az ember nem okolhat élete végéig másokat a sorsáért. Megértelek, nekem is kb. hasonló gyerekkorom volt, de attól, hogy bosszút állsz, semmivel sem lesz jobb neked.

Tényleg jó lenne tudni, hány éves vagy, mert ha elég idős, akkor költözz el minél hamarabb, kezdj új életet, és ne a múltba nézz, mert akkor sosem leszel boldog ember.

2009. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudnál gondoskodni magadról, jobban, mint ők rólad.
2009. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Szerintem is költözni kellene, de ez nem olyan egyszerű.

Ott kellett hagynom az iskolát, mert az idegeskedés miatt nem bírtam. Akkor még mindennaposak voltak a verések, nem tudtam tanulni, iskolában sírtam, stb. Tényleg annyira padlón voltam, hogy akkor ez jó megoldásnak tűnt. + amit tanultam az egyáltalán nem is érdekelt és nem is megy nekem.

Most nincs érettségim és így munkám se. De ahhoz, hogy legyen kellene legalább egy állandó dolog, hogy valamihez is tudjak kezdeni mert így hogy senki nem támogat (nem anyagilag, hanem lelkiekben) nem fog menni. Irigykedve nézem, hogy más mögött ott állnak a szülei és szeretik. Engem sosem szerettek, amikor végre szerettem volna valamit kezdeni magammal kinevettek, vagy azt mondták baromság. Semmi életkedvem...

Nekik semmi sem jó, pedig ők sem vitték sz.rra sem ráadásul annyira tudatlanok, hogy az már hihetetlen!


Sajnos elrontottam, amikor kiskorú voltam nem tettem ilyen lépéseket a verés miatt. Látszott rajtam sokszor hetekig, de voltam olyan hülye, hogy nem szóltam róla. Nagyszüleim tudták és szerintem a szomszédok is, mert látták. Az orvos is tudta, de mégse kérdezett rá soha! Pedig elmentem hozzá olyan hülyeséggel kiíratni magam hetekre, hogy fáj a hasam. Az arcom tiszta véraláfutás volt, a kezem is remegett beszélni is alig tudtam. Igazából nem értem miért nem segített rajtam hiszen akkor még általános iskolás voltam! Pedig lehet elmondtam volna neki ha rákérdez. Na de már teljesen mindegy.


Most már nem foglalkoznak velem, a rendőrséget is kihívhatom még engem visznek be, hogy minek pattogok ne telefonálgassak. Nem mintha hívnám őket, mert annak sincs értelme.

Elköltözni sajnos nem tudok, pedig mélyen belül érzem sajnos csak ez az egy megoldás van :(( de mivel nem tudok így próbálom magammal elhitetni, hogy megmenthető még ez a helyzet.


Nem dolgozok ha pénzem van akkor kisebb dolgokból vagy ha pl. mamámtól kapok születésnapomra. (Mamámhoz nem tudok költözni, de teljesen mindegy mert én az egész családtól mennék legszívesebben).

Ráadásul szüleim remekül megoldják, hogy mindig nekik hisznek mindenkinek elmondják, hogy én kibírhatatlan vagyok. Engem már mindenki utál és őket sajnálják, hogy mennyit szenvednek miattam. Ez az egész kész agyrém!


Tehát nem fordulhatok se tanárhoz, se rokonokhoz, senkihez. de még barátaim sincsenek. Egy valaki van de őt nem akarom terhelni ezzel plusz annyira messze vagyunk egymástól, hogy tárgytalan az egész.

A legtöbb ember csak haver, nem olyan akivel ilyenekről lehet beszélni.

Persze régen voltak akiknek elmondtam, de a legtöbben kinevettek hogy mi az, hogy hagyom, hogy apám megverjen. Hát biztos velem van a baj, de nem értem mit tehettem volna. Én nem értek egyet azzal, hogy üssek vissza neki. Na meg szerintem nem is tudnék. Vagyis ma már lehet, de akkor biztos kinyírt volna érte.

Meg minek panaszkodjak, amikor igazából nem érdekli az embereket. Hazamennek a tökéletes családjukhoz a drága kocsival és kész. Nem is értik, hogy nekem nem olyan az életem, mint nekik.


Köszönöm az eddigi válaszokat. Bocs, ha valamire nem válaszoltam, vagy nem köszöntem meg eléggé de zaklatott vagyok nagyon.


Remélem a "példát" nem fogom követni.

Nem akarok alkoholista lenni, nem is iszom, nem látom értelmét. Dohányzásról is leszoktam így is minden nap bánom, hogy valaha elkezdtem, ha csak rövid időre is.

Úgy érzem sosem tudnám megütni a párom, ha meg engem ütne meg valaki akkor azonnal lelépnék. Ezt megfogadtam, hogy ha ilyen lesz rögtön megyek. Igazából magamtól is félek, hogy nehogy egyszer elveszítsem a kontrollt, mert akkor aztán nem fogok tudni leállni, ez biztos.

Gyerekeket nem is akarok, mert nem érzem képesnek magam arra, hogy felneveljem őket.

Ráadásul megijedek attól, hogy nekem kell helyrehoznom azt, amit a családunkban elkövetett szinte mindenki. Több generáción át... apámat is verte az apja úgy tudom és a földön rugdosta. Egyébként én szerettem papámat, én ezekről már nem tudtam, gondolom előtte volt még.

Anyukámat és a testvéreit (most megint elkezdtem sírni, ezt nem hiszem el, hogy megsajnálom őket........) az apja fejszével kergette, ezért el is váltak a szülei.

A többiről ne is beszéljünk... szóval biztos nem ok nélkül lettek ilyenek szüleim sem. De nem tudok elfogadni, hogy ezért miért engem büntetnek!

Papám is mondta, még régen, hogy én leszek az, aki helyrehozhatja ezt és hogy én biztos másképp fogom csinálni, mert én nagyon jó szülő leszek, nem fogom azt megtenni, amit a szüleim velem. De nem tudom elég erős vagyok-e ahhoz, hogy ezen az egészen túllépjek és én ne hibázzak ekkorát. Emellett vannak még egyéb dolgok, szóval nekem 99%, hogy nem lesz gyerekem soha. Talán egy másik életben.

Ezekről még sosem beszéltem senkinek, elnézést, hogy itt is leírtam, nem tudom minek írok annyit...


Bocs, hogy még kérdezek valamit... de szerintetek lehetséges, hogy normális életem legyen? Egyszer, ha sikerült elköltöznöm és valamennyire rendeződnek a dolgaim. Akkor még lehetséges, hogy egyszer úgy éljek, mint más és boldog legyek? Meg fogok tudni majd bocsátani később mindenért?

2009. máj. 28. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!