Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondanátok el a párotokn...

Mikor mondanátok el a párotoknak az esetleg örökletes betegségeteket?

Figyelt kérdés

Gyerekként daganatos betegségen estem át (kétszer), ami igazából vissza is térhet. A családomban nagyon gyakori.

Az eddigi kapcsolataimban ez nem annyira volt téma, mert nem szeretek beszélni róla. A mostani párommal, bár még csak 5 hónapja vagyunk együtt, de igen komolynak tűnik a dolog. A házasság és a mihamarabbi baba már elég reális. Viszont még nem beszéltem neki erről a betegségről, ami (imádkozom, hogy ne) esetleg örökletes lehet. Ti mikor mondanátok ezt el?


2012. jan. 24. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Hát még az elején, őszintén. Jó, nem az első találkozáskor, de nem is 5 év házasság után.
2012. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem minél hamarabb annál jobb. Nem lenne fair vele szemben, amikor esetleg már tényleg házasságot és babát terveztek és akkor kijelented, hogy hát ez van. Egyébként is, lehet kell neki idő, mire feldolgozza. Főleg, hogy ha tényleg komolynak tűnik a kapcsolat, akkor mihamarabb szólj neki erről!
2012. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Ha már a házasság és a baba is felkerült, akkor szerintem ideje lenne ezt is elmondanod! Nagyon remélem hogy nem fog öröklődni majd a babátokra!

Jó egészséget kívánok nektek!

2012. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, azért nem hozakodtam elő, mert amíg nem komoly, addig minek? Viszont, ahogy írtátok is, tudnia kell róla. Eddig olyan "jó" volt, mert nem kellett komolyan számolnom ezzel a tényezővel. Most viszont félek. :(

2012. jan. 24. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Nincs miért félned. Szerintem ha ő is komolyan gondolja, akkor ez nem fogja megijeszteni. De tudnia kell róla, mert akkor jogosan lehet sértődött, ha később derül ki.
2012. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Páromnak örökletes betegsége van, Gilbert-szindrómás. Az elején elmondta, felkészített rá, hogy ez mivel jár, és hogy ilyenkor én mit tudok tenni (kb semmit). Elfogadtam, viszont ha előjön a betegsége nem hagyom magára.


Mondd el a párodnak minél hamarabb. Biztosan meg fogja érteni!:) Sok sikert, és egészséges, hosszú életet kívánok!

2012. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is, mostmár elmondhatod neki, lehetőleg minél hamarabb, mert nem érdemes húzni - annál rosszabb érzés lesz neked, és hidd el, utána mekkora kő esik le a szívedről, amint megosztottad vele.

Egy nyugodtabb pillanatban, amikor kettesben vagytok, vezesd elő a dolgot, utána már menni fog magától. Ha félsz direktben nekikezdeni, írd le a gondolataidat erről egy levélben - akárcsak nekünk tetted - és add át neki.

Sok bátorságot, hidd el, utána könnyebb lesz!

2012. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztató válaszokat!

Még nekem is szembesülnöm kell ezekkel, mert egyszerűen nem gondoltam rá az utóbbi években, így sikerült teljesen bezárnom az elmémbe, mintha nem is lenne. Viszont egyre többet jár a fejemben, hogy Ő nem ezt érdemli, hanem egy egészséges nőt kéne keresnie :(

Persze tudom, hogy ez hülyeség, és beszélni fogok vele mihamarabb. És remélek. :)

2012. jan. 24. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!