Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bajban vagyok. Mit tehetek?

Nagy bajban vagyok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Úgy volt, hogy ma osztálytársamtól 30 ezerért megvettem egy androidos mobilt (Vodafone 845) és akkor még jó ötletnek tűnt, de most már nagyon megbántam. Ő már elköltötte a felét, de visszaszeretném tőle kérné és nem tudom, hogy elmondjam- e a szüleimnek, hogy csak úgy fogtam 30 ezer forintot és odaadtam egy osztálytársamnak. papírokat nem adott a mobilhoz csak a töltőjét és a fejhallgatóját. Most mit csináljak, hogy a pénzem visszakapjam és ne tudják meg a szüleim. Ha viszont nem adja vissza a pénzem hogy mondjam eL?
2012. jan. 23. 20:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kérdező! Vigyázz ezzel a manőverrel /eladod másnak, akit baleknak tartrasz/. A bátyám vett sok évvel ezelőtt két kiló aranyat. Kiderült, hogy nem is arany volt. Eladta. Egyszercsak a fejéhez nyomtak egy pisztolyt egy templom oldalában; felelősségre vonta a vevő. A bátyám kis híján elájult. Erre a vevő: "ne majrézz, hülyegyerek, én is eladtam." Szóval visszaüthet, ha átversz valakit. Inkább próbáld tőle visszaszerezni a pénzt finom erőszakkal.
2012. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ráadásul ezekben a telefonokban már elég komoly az IMEI rendszer. Nehogy az legyen, hogy az osztálytársad kitalálja a szüleinek, hogy ellopták tőle.

Menj oda az eladóhoz és közöld a tényeket. ajánlj fel részletfizetést!

2012. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

hát az erőszakot nem választanám,

- mert azért a barátom

- erősebb is nálam

2012. jan. 23. 20:41
 14/20 A kérdező kommentje:
elintéztem magamnak, hogy sz*r kedvem legyen és hogy ne adjanak zsebpénzt a szüleim még nem mondtam el nekik de ha nem sikerül eltüntetnem a mobilt és visszaszerezni a pénzt elkell mondanom nekik
2012. jan. 23. 21:17
 15/20 anonim ***** válasza:

Papírok nélkül max egy ugyan ilyen naiv kislánynak tudod továbbadni - ami papírok nélkül nem szép dolog.

Visszakérni sem tudod a pénzedet, pláne ha el van költve.

Így jártál.

2012. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Gyorsan feldobni pl. a prohardverre - tisztán "papírok nélkül eladó"....

30-rt simán megveszik...

2012. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

TIZENKÉT ÉVESEN vettél 30 ezer forintért androidos mobilt az OSZTÁLYTÁRSADTÓL?! Na ez az, amikor már nem tudom, mit mondjak.

Nem jutott volna eszedbe a szüleidnek megemlíteni? Nem fordult meg a láthatóan csekély térfogattal rendelkező agytekervényeidben, hogy ESETLEG feltűnik nekik az új telefon meg a hiányzó harmincezer forintod? Ha az osztálytársad már elköltötte a felét, akkor jó, ha 15-öt visszakapsz és mobilt vissza kell adnod. Ami azt jelenti, hogy odaajándékoztál neki 15 ezer forintot. Mert nyilván nem adja meg a többit, tekintve, hogy valószínűleg az ő szülei sem tudnak a kis ügyletetekről. Minek neked 12 évesen androidos telefon? És ha kell, miért nem kérsz a szülinapodra a szüleidtől? Megáll az eszem, ENNYIRE nincs pénzérzéked? A húgomnak sincs. Ő 12 lesz májusban. Ez valami generációs betegség lehet. Hermincezer forint nem olyan összeg, amit csak úgy fogsz és odaadsz az osztálytársadnak minden nélkül az iskolában. És az androidos mobil meg nem pokémon tazo, hogy ide oda lehet cserélgetni. Ha meg akarod úszni, kezdj el sürgősen egyezkedni az osztálytársaddal, de ne sok jóra számíts. Legalább hátha tanulsz ebből... Beszarás---

19/L

2012. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ilyen szar telefont 30ért, papírok nélkül. na, te kerültel a farok rossz végére..
2012. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

komolyan te nem vagy normális... ha beütötted volna "vodeafone 845 ár" a nyamvadt GOOGLEBA 15 ezer ft alatt is vehettél volna ilyet. ostoba vagy, tanulj belőle, remélem szüleid elverik a segged.


[link]

2012. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Fiam!


Ha hazakerülsz, hallá verem az arcod!


Apád

2012. jan. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!