Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vidéken avagy városban szeretn...

Vidéken avagy városban szeretnél élni igazából a családoddal?

Figyelt kérdés
Ha lenne rá lehetőséged megvalósítanál magadnak otthon egy teljesen önellátó kis gazdaságot ? Vagy te a boltban vásárolt élelmiszert kedveled elsősorban ?
2012. jan. 21. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én szeretnék falun élni, úgy hogy tudjak zöldséget-gyümölcsöt saját magam termelni.

Lennének tyúkjaink is a tojás miatt.

Imádom pl. ha ropog a tűz a kandallóban...


Én a lelkem mélyén erre az életre vágyom. De nincs pénzünk ahhoz hogy belevágjunk. Most hitelmentes tárasházi lakásunkban élünk, de nagyon elvágyódunk innen...

2012. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Abszolút csak tanyát tervezek, esetleg egy város közelében, hogy azért meló legyen.
2012. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Én ott könnyen el tudom képzelni az életemet, ahol felnőttem. Budapest kertvárosa, nagy kertünk van, mindenféle gyümölcsfával, és csináltunk veteményest is, volt paprika, paradicsom, uborka, hagyma, krumpli, borsó. Persze nem volt elég, de ennek a rendbentartása is sok időbe került, nem tudtam volna nagyobb veteményest gondozni. Max munkanélküliként. :) Mégis jó volt, amikor a kertbe mentem az ebédhez valóért :)

Szóval én maradok az átmenetnél, mert nem bírnék napi szinten kertészkedni, kell agyi tevékenység is a mindennapjaimba.

2012. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Vidéken is lehet boltban vásárolni, így én vidéken élnék és ott vásárolnám az alapanyagok egy részét, a többit otthon konyhakertezném. De mondjuk én soha nem tudnám végignézni hogy "készül" a disznóhús, nálam senki nem ölne meg egy állatot sem, így ezeket biztos hogy boltban venném, csakúgy mint a lisztet, tejet, olajat, stb.

De nagy vágyam, hogy egy hatalmas vidéki telekre költözhessek és ott nyugalomban éljek alattam/fölöttem lakó nélkül.

2012. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is-is képzelem. Kis gyümölcs-zöldség a kertben, de egy közért a közelben :-)

Az nagyon jó a városban, hogy közel van orvos, kórház. Mivel van gyerekünk, ez nagyon fontos. Főleg télen. Nagyon félnék, hogy ha baleset történik, nem jutunk időben szakemberhez.

2012. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Én most tervezek venni egy közel 1 hektáros vidéki birtokot amin van egy kisház. Még fiatal vagyok, 21éves. Én ott akarom az életem felépíteni. Kukoricát, búzát, zöldségeket ültetni+gyümölcsfák, disznókat, tyúkokat tartani. Vizet a kútból, egyedül áramért kellene fizetnem. Még egy feleség kell majd, meg sok gyerek és más nem :)
2012. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéken, kisvárosban. Csendes, mint egy falu, de mégis minden közel van. 5-10 perc alatt eljutok a buszmegállóba, boltba, polgármesteri hivatalba.

Van nagy udvarunk sok gyümölcsfával és nagy kertünk, ahol rengeteg zöldséget ültetünk minden évben. Nekem ez a tökéletes hely, nem költöznék máshova. Kollégista vagyok, alig bírom ki a 4. emeleten 4 hétig.

20/L

2012. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát én egy érdekes helyzet vagyok, mert Pécs mellett élek egy faluban, de mindennap bejárok, plusz Budapestre is nagyon gyakran utazom. Ha választanom kellene, akkor egy Pécs formájú városban élnék :) van élet, de nincs tömeg, vannak már ismerős arcok, de mégis ismeretlenek és sosem unatkozom :) Tetszett Budapest is, meg tudnék is ott élni, de azért Pécs mégis csak nyugisabb egyel :)
2012. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem is gondoltam volna, hogy ennyien szeretnének tanyán élni:) Én is ezt a tábort erősítem, szeretnék állatokat, illetve azért ne legyen túl messze a várostól (max. 3
2012. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

bocsánat véletlenül elküldtem:


szal max 30 km-re, mert jó, ha nincs messze ez-az.

2012. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!