Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy "zsidó...

Miért mondják hogy "zsidó feje" van? A barátomnak nagy az orra és a szüleim ezt mondták rá.

Figyelt kérdés
Azóta egyre többször hallom ezt a kifejezést,és nem csak a barátomra. Idegesít,hisz a a zsidó az egy vallás nem pedig egy népcsoport. A barátom egyébként katolikus keresztény.
2012. jan. 20. 18:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
81%
Azt mondták, hogy zsidó feje van, és? Már azt is tilos kimondani, hogy zsidó? Ha ez zavar téged, akkor nem akarod, hogy zsidónak tartsák a barátod, tehát bajod van a zsidókkal.
2012. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
90%

Attól, mert nagy az orra, még nem biztos, hogy zsidó.

Meg lehet ismerni a zsidókat, mert tagadhatatlanul van egy "zsidó arctípus", ahogy skandináv is, és germán is, és mediterrán is, de a nagy orr önmagában még nem zsidós.

Amúgy több típusú zsidó arc van.

Nekem apukámra mondták mindig, hogy úgy néz ki, mint egy "beduin", nem vicc, tényleg ezt mondták, ami igaz is.

Az anyukája ágán van benne zsidó vér, tehát mamámtól jön ez a mediterrános vonulat.

De ő például nem az a tipikus nagy orrú zsidó, mint pl. a vörös Kabos volt.

Úgyhogy a nagy orr önmagában nem utal zsidóságra.

2012. jan. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Az az érzésem, hogy ez megint vihar egy pohár vízben. Ha azt mondja valaki valakiről, hogy "olyan..zsidó feje van", semmi mást nem állít, mint hogy az illető egy közel-keleti embertípushoz tartozik, amely sok esetben markánsan elválik a többitől. Ne keressünk hátsó szándékot ott, ahol nincs. Hányszor megtörténik velem is, hogy rajta felejtem valakin a szememet, mert az jár a fejemben: "nocsak..egy hamisítatlan fenno-nordikus! - vagy egy valószínűleg kelet-balti/alpi kereszteződés.." Akkor ezzel "sértegetek" embereket? "Gondolatbűnöző" vagyok? Lassan már kóros állapotba jutunk, ha így folytatjuk. Van, akinek "zsidó feje" van..van, akinek cigány - és akinek örmény..és, ahogy mondják, "abból néz ki":-)
2012. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
2012. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Engem csak azért ideges mert én ugy tudtam h a zsidó az egy vallás. nem tudtam h népcsoport is....
2012. jan. 21. 10:40
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

A siketek jelnyelvében is kampós orr mutatásával jelölték a zsidókat: [link]


A tesóm gyerekének pedig olyan arca és ferde szeme van, mintha ázsiai lenne, pedig nincs ázsiai felmenője. Rá sokszor mondták, hogy tiszta kínai, mégsem sértődött meg rajta.

2012. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Az pedig semmit nem jelent, hogy a barátod katolikus keresztény, mert a zsidók közül sokan kikeresztelkedtek. Az ő leszármazottjaikat pedig már katolikusként keresztelték és tartották/tartják nyilván.
2012. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező...meg ne sértselek - de önkéntelenül is jön a kérdés: hány éves vagy..hol élsz? Úgy értem: kis- vagy nagyvárosban, egészen kis településen? Talán ennek sincs azonban különös jelentősége, hisz mindenütt ugyanúgy jelen van a média, az internet..

Ezt csak azért mondom, mert nagyon meglepett, hogy te a zsidósághoz tartozókat egyszerűen egy vallás híveiként "könyvelted el". Azon töprengek: hogy-hogy nem gondoltad, hogy ők valójában egy nép...az államuk határán kívül pedig népcsoport. Lehetséges, hogy ma Magyarországon van fiatal, aki ne tudna Izrael állam létezéséről, konfliktusos helyéről/helyzetéről a Közel-Keleten? Örülnék, ha választ kapnék tőled, mert tanácstalan vagyok...igazán. Előre köszönöm.

2012. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 fehér gandalf ***** válasza:
64%

mert nagy az orra és sok pénze van

a house sorozatban mindennapos a zsidó viccek

2012. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 fehér gandalf ***** válasza:
86%

elöbb volt népcsoport aztán vallás.

innen jön a különbség.


zsidóként mondom

2012. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!