Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem török, én magyar...

A férjem török, én magyar vagyok. Mi legyen a gyerek neve?

Figyelt kérdés

Két neve lesz a gyerkőcnek. A török nevet a párom választja, a magyart én. Olyasmit szeretnék, ami igazán magyar eredetű, vagy jelentésű. (Az Attila kilőve, mert az a törökben is van Atillaként.)


Lány és fiú nevek egyaránt jöhetnek.

Köszi.


2012. jan. 20. 12:27
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat! Igazatok van, a hangzás (kvázi összhatás) is nagyon fontos.

Ha ez segít, akkor fiúban a Harun, Aykut, Ismail jöttek szóba, lányban az Ceylin (dzs-vel), Leyla, Aylin, Zeynep. (Ha a Zeynepet választja, akkor főbe lövöm magam. Ezzel a lehetőséggel ne is számoljunk.)

2012. jan. 20. 13:12
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Harun Árpád

Aykut Zsigmond

Aylin Veronika

2012. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
68%

Leyla azért jó, mert magyarul is használható!


Leyla Boglárka

Leyla Réka

Leyla Írisz

Leyla Iringó

Leyla Pálma


Aylin Csenge

Aylin Pálma


Szerintem a Ceylin is szörnyű, kiejteném.


Ismail Áron


A többihez ötletem nincs

2012. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Leyla Mária
2012. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ezekhez egyáltalán nem illik magyar név. Pláne, hogy gondolom a vezetéknév is török lesz. Én inkább abban próbálnék vele megállapodni, hogy pl ha lány, én választom a nevet, ha fiú ő.
2012. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Köszi minenkinek! Nagyon jó tippeket adtatok.


Annak a hozzászólónak üzenem, akinek nem tetszik a Ceylin, hogy tulajdonképpen én még egy olyan török női nevet sem hallottam, ami kifejezetten tetszett volna. Amiket leírtam (pl. Ceylin) azok a "még elmennek" kategória. :)


De, hogy sokkoljalak, hallottam olyanokról, hogy Betül, Bülbül, Ülkü, stb... Uhh. Iszonyat.

2012. jan. 20. 13:26
 17/37 anonim ***** válasza:
92%

Ceylin Anna?


Csak eszembe jutott egy a Ceylin-hez is.


Szerintem amúgy a Leyla és az Aylin teljesen használható nevek, próbáld a Leyla felé terelgetni, mert az gyönyörű!

2012. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom szítani a feszültséget, de miért nem elég, ha a vezetékneve török? Mert az gondolom az lesz, így elég egy magyar keresztnév és egálban vagytok.
2012. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Azért karunk 2 nevet, mert így ő döntheti el, hogy melyiket használja. Hivatalosan kettő lesz, de majd ő dönti el, hogy melyiket használja bemutatkozáskor.

Ha Törökországban nem akar magyarázkodni, akkor csak a török nevét használja. De ha büszke lesz a magyar származására, akkor azt használja.

2012. jan. 20. 13:39
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben vagyok, csak nekem a férjem arab, nem török. Súlyosbítja a dolgot, hogy 37 hetes terhes vagyok és még nem tudtunk választani :D Viszont leszűkült a kör, lány név nekünk nem kell, mert tudjuk, hogy fiú lesz :)

Én letöltöttem az összes magyar fiúnevet, töröltem amiben van ékezet, dupla betű illetve arabul valami hülyeséget jelent. Nem akarom, hogy kint ne tudják soha kimondani szegénynek a nevét. Cserébe az arab neve is olyan lesz, aminek a kimondása itthon nem okoz nehézséget. Aztán töröltem ami abszolút nem tetszik. Maradt kb 2 oldalnyi. Ebből lehet illesztgetni az arab név mellé :)

Hát hajrá sorstárs :)

2012. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!