Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy fiatalon ne...

Mit tegyek, hogy fiatalon ne legyek ennyire sóher?

Figyelt kérdés
Jó ideig ki se mozdultam szinte sehova, míg gyerek voltam, h ne költsem a szüleim pénzét, nyáron dolgoztam, de a pénzt inkább félretettem, csak keveset kölöttem el belőle, ha filléres dolgot veszek, már büntudatom van. Egy ideje kapok ösztöndíjat, de csak a sulira költöm, és ritkán kijárok haverokkal szórakozni, mennék én sok helyre, de sajnálom a pénzt színházjegyre, koncertre. Egy szóval nagyon sóher vagyok. Sokszor inkább amikor éhes vagyok, inkább éhezem, minthogy a büfében vegyek valamit.
2012. jan. 19. 11:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Még egyetemre is azért akartam ebbe a városba menni, hogy elmehessek egy koncertre, ahol 2900Ft a jegy. Aztán kitaláltam, hogy majd ha kapok ösztöndíjat. Utána kitaláltam, hogy majd év végén. Már harmadéves vagyok, tavaly az ösztöndíjam 10x ese volt a koncertjegynek, bővel félre tudtam tenni az árát, de nem mentem el. Tesóm egy hétvége alatt elkölti ennek a kétszeresét és Ő is az én pénzemből él, de neki nincs bűntudata.
2012. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nagy baj ez, mint gondolod. A véredben van a spórolás. Erre mondják, hogy skót vagy. Nincsen rá gyógyszer, meg nem is kell, mert pénzbe kerül. Ha lehet, hasonló lányt vegyél feleségül is, mert ellenkező esetben 2 hónapig sem húzzátok ki együtt.
2012. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
De, kihúzhatják, én egy pénznyelő vagyok, a párom elég sóher, de mivel jól keresek , így nem zavar, hogy ő állandóan félrerak. Bár ő kis dolgokra sajnálja, nagy dolgokra nem.
2012. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ez már beteges. Az embernek néha meg kell lepnie, jutalmaznia magát valami finomsággal vagy egy koncertjeggyel, nem attól a pár száz vagy ezer forinttól fogsz meggazdagodni. Talán ha párod lesz, neki is a járda mellől szedsz falevelet ajándékba?? Sok bajod lesz még az életben, ha ennyire spúr vagy. Jó dolog a spróolás, de minden egy garast a fogadhoz verni... Az már nevetséges.
2012. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Én is írtam, hogy sóher vagyok, de csak magammal. Mindenki másnak szívesen veszek ajándékot, csak magamtól sajnálom.
2012. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Én is neked írtam, hanem a kérdezőnek... Mit veszed magadra?
2012. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
bocs, *én nem is
2012. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ennyire ne légy sóher magadhoz. Nem rossz szokás a spórolás egyébként, de szoktasd magad egy kis kényeztetéshez, mert ha családod lesz nem veszik jó néven, ha a gyereknek aki megkíván egy kiflit megvonod tőle. Magaddal szemben is játékból állithatsz egy mércét. Csinálj ugy, hogy ha valamit megkívánsz akkor a felállitott értékrendhez viszonyítva azt mondod magadnak, hogy "ez még belefér". Jó légyszíves.
2012. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

én is sóher vagyok. ha hívnak inkább lemondom a találkozásokat mert sajnálok beülni valahova és elkölteni egy ezrest italra.

mondjuk nagyon csóri is vagyok, anyéméktól 1 hónapra 3000-t kapok, azt kell beosztanom. munkát próbáltam már keresni, de sehol sincs.

én is a sulira költöm a támogatást és a kajával ugyanígy vagyok hogy inkább nem eszem.

szerintem kezdetnek csináld azt hogy elmész a többiekkel, de mondjuk csak 1 pohár italt iszol, vagy olcsóbb helyre mész.

én ezt csinálom és igaz, hogy sajnálom mikor elköltöm a pénzt, de mostmár időnként rá tudom venni magam.

2012. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Fordítva gondolkozz:

Gyűjts valamire. Pl tűzd ki, hogy decemberig a bevételed 100e-ft lesz és szeretnél venni mondjuk egy 50ezres valamit. A maradék 50e ott van ugye feleslegben. Ez nem azt jelenti hogy tedd zsebre és irány szórjuk el, hanem ez az 50e arra van, hogy ha éhes vagyok, veszek magamnak enni: nem édességet, hanem egy finom szendvicset a büfében. Ez az 50e arra van, hogy a barátaimmal elmegyek sörözni, de nem úgy, hogy csak 1 sört iszom és mást nem mert a többi drága. Év végén pedig azt látod majd, hogy ott az 50e és esetleg még valamennyi, vagy a másik 50 ezerből nem maradt semmi sajnos, de nem mégis maradt valami: a szép emlékek: ó de jó volt a színházban az az előadás, de jót söröztünk a haverokkal, de szép helyen voltam nyaralni.

Lazítani kell. Különben becsavarodsz. És ahogy írták, az, hogy nem veszel meg egy szendvicset 300 ft-tól nem leszel gazdagabb, még ha mindennap meg is engeded magadnak.

2012. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!