Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyünkben?

Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
Férjemmel február elején kértünk kölcsön egy nagyobb összeget anyóséktól, hogy a lakásunk hitelének utolsó 1 millió 300 ezer forintját kifizessük, és majd eladás után egyösszegben visszaadjuk. azért mertük őket megkérdezni, mert bőven van pénzük. meglepetésünkre azonnal igéretet kaptunk, hogy ez csak természetes, jövő hónapban odaadják. mi február végén el is mentünk a bankba, kezdeményeztük az előtörlesztést, kifizettük a 60 e ft-os szerződésmódositási dijat, plusz befizettünk 300 e ft-ot és vállatuk, hogy máj.31.-ig befizetjük a hitel fennmaradó részét. Csakhogy (most jön a csavar)!!! anyósomék még mindíg csak ígérgetnek, hogy majd ekkor meg akkor adják oda. Kezdem úgy érezni, hogy csak le akarnak rázni minket a hitegetéssel, és végtelenül haragszom emiatt. Nem akarok követelőzni rajtuk, hiszen szivességet kértünk, de nagyon úgy néz ki, nem állják a szavukat, nekünk meg a határidő a nyakunkon. gondolom semmi sem történik, ha nem fizetjük ki, minden halad a régi kerékvágásban tovább, viszont az a 360 e ft bánja, mert azt nem fizettük volna be, ha tudjuk, hogy semmi sem lesz ebből. Rá kellene kérdeznünk, de annyira ciki. Tanácsokat várok, ki mit tenne ilyen esetben?
2009. máj. 27. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Egyszerűen mondjátok meg a határidőt. Mondjátok meg, hogy meddig kell befizenetek a pénzt. Ha ti úgy kértek, hogy "majd kell", akkor ők arra mondhatják, hogy "majd adok". Szerintem ebben semmi ciki nincs, tényeket közöltök.
2009. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Hát pedig egyértelmű, hogy ezt csakis anyósodékkal tudod megbeszélni és ahhoz fel kell hoznotok a témát. Ha úgy ismered őket, hogy komoly, felelősségteljes emberek, miért tennének veletek ilyet? Nem tudták, hogy ti már befizettétek ezt a 360 ezret emiatt? Szóból ért az ember, kár köntörfalazni ilyen esetben, mert az csak félreértésekhez vezethet. Én beszélnék velük...őszintén, mi mást tehettek? Az rendben van, hogy ez szívesség, de ha valaki valamit megígér, be illik tartani főleg ha ilyen következményekkel jár.
2009. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, bár, lehet, hogy jobb lenne pár nappal korábbi határidőt mondani, nehogy "épp" lecsússzanak róla...
2009. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de,miután megkérdeztük őket és rábólintottak, még azon a héten el is kezdtük intézni a dolgokat. tudják a határidőt, tudják azt is, hogy befizettük a pénzt. először ugye mondták, hogy márciusban, márciusban, hogy áprilisban....és így tovább......
2009. máj. 27. 12:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És ti erre mit mondtatok? Miért nem mondjátok meg az igazat, hogy ezt nem lehet már tovább halogatni, adjanak választ, hogy akkor vállalják-e vagy sem. Ennyi. Egyenes beszéd kell, nem cukormáz. Ha jópofizni próbáltok, abból nem fogják venni a lapot.
2009. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Én addig nem kezdtem volna el intézkedni, amíg nincs meg a pénzem rá (tehát amíg nem kapom meg a kölcsönt anyóséktól).

Ha a hitegetésük miatt 360 ezretek bánja a dolgot, akkor ezt a párodnak kell tudnia lerendezni a szüleivel.

Én egy darabig nem nyitnám rájuk az ajtót, az biztos.

2009. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Kedves mama!Bementünk a bankba elintézni a papírmunkát,mikor tudnátok a pénzt átutalni?Esetleg,ha valami közbejött,akkor természetesen megértjük.Csak sajnos sürget minket az idő,befizettünk x összeget,így ha ti mégse tudnátok segíteni,más lehetőség után kell néznünk.
2009. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Én ha tudnék valaki mástól kérni akkor azt választanám,ha nem akkor leülnék anyósékkal elbeszélgetni,hogy ezen tények tudatában tartsák be az ígéretüket.Aztán ha rendeződne a dolog soha az életben még egyszer nem kérnék sem szívességet tőlük,sem el nem fogadnék semmit tőlük.Így már nem 3 lépést tartanék velük,hanem sokkal többet.Eszembe nem jutna a családomként viszonyulni hozzájuk ezek után.Ha meg nem tartanák a szavukat,akkor többet semmilyen kapcsolatba nem lennék velük hajlandó lenni.Ezt a pofátlan nagy szemétséget nem tehetik meg veletek,ez undorító.Akkor miért nem mondták az mikor kértétek,hogy nem?
2009. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Egyenesen rá kell kérdeznih akkor adnak kölcsön vagy nem? Igen vagy nem? Ilyen egyszerű. Egyáltalán nem ciki megkérdezni, cikibb ha elbukjátok a 360 ezret.
2009. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ne erezzetek ezt egyaltalan cikinek!

A ferjed nem tudja ezt a sajat szuleitol megkerdezni??? Azert ez nagyon durva ne haragudjal. En nem azt mondom hogy te kerdezd meg toluk, ha ilyen 3 lepes tavolsagot tartatok anyosekkal, na de hogy a sajat fiuk ne tudjon atugrani hozzajuk, es megkerdezni, ezt nem ertem.

Menjetek el egyutt anyosekhoz, es mondjatok meg, hogy elinteztetek amit kell, 360 e befizettel, mikor tudnak oda adni a penzt amit megigertek.

Ne feljetek szolni nincs ebben semmi, hiszen ok igertek meg nektek!!!!!

Irjal hogy beszeltetek-e a mamaekkal.

2009. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!