Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akadályoz-e a pénzhiány a...

Akadályoz-e a pénzhiány a családalapításban?

Figyelt kérdés
Semmi komolya. Egy tanulmány félét írok a szegénységről.Arra lennék kíváncsi,hogy hányan vagyunk/vannak azok,aki az anyagi gondok miatt nem alapítanak családot. Vagy nem házasodnak.Kérlek,írd oda a nemed,a korod...és kérlek,minél bővebben fejtsd ki a véleményed,tapasztalatod! Köszönöm.

2012. jan. 16. 20:59
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
78%

még nem akadályoz, 18 éves vagyok és egyetemre készülök, de pár éven belül valószínűleg fog. a barátom is (akivel komoly terveink vannak, lehet lepontozni, itt gyk-n úgy látom örömmel húzzák le azokat, akiket már fiatalon lelkesít a családalapítás gondolata), tehát a barátom is egyetemista, mellette minimális pénzt keres. jövőre össze akarunk költözni egy kis panelba amit nagymamájától örökölt, tehát lakásunk lesz, de egyéb megélhetésünk nem. úgy meg nem vállalhatunk gyereket, hogy még a szülők tartanak el minket.

én kimennék külföldre egyetemre, de ő nem, mert a semmelweis (állítólag) külföldi viszonylatokban is minőségi oktatást nyújt. szóval ha most meg kimegyek, akkor minimum 5, ha nem több évet csúszik a közös jövő. mért kellett válságba születni? :/

2012. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 11:22-es!

Attól, hogy nem jár le a szerződés, és nem tesznek ki, nem egy egész életre szóló biztosított munkahely! Nem egy nagy vállalkozás, csak egy kis bolt, nem is milliós jövedelemmel! És különben se lehet tudni, hogy az adott termék hogy fog menni 2 vagy akárhány év után! most van egy jó munkahelyem, remélem sokáig így is marad! De a válaszomban nem azon volt a hangsúly, hogy azért a család az első, mert van egy családi vállalkozásunk, hanem mert ilyen körülmények között nőttünk fel! Nem álltunk mindig jól, de ha a szüleim csak azt nézték volna, hogy mennyi értékük, vagyonuk van, akkor itt se lennék! Nem voltunk gazdagok, mégis meg tudták adni, ami kell, fel tudtak nevelni, szeretetben!!

Nem volt autó, de volt család! kinek melyik a fontosabb!...

2012. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
21%

A válallkozásban dolgozónak:


Nem értetted meg ,amit mondtam. te leszóltad azt, aki nem vállal családot, mondván, mi a fontosabb, a tárgyak, vagy a család.

Én meg erre mondtam, ha nekem is tuti munkahelyem lenne, ráadásul azt is mondtad, h a lakásotok is adott, akkor én is bevállaltam volna 21 évesen a gyereket, mint ahogy te szeretnéd. Csak nekem mindez nem volt adott. Ezért ne szólj le mást, mi arra gyűjtögetünk évekig, ami neked eleve a feneked alá van tolva.

2012. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
26%
Hogy a témától kissé elkanyarodjak, megfigyeltem, hogy egyes vállalkozók minden mondatot felkiáltójellel írnak. Ez nyilván valamilyen személyiségbeli sajátosság lehet, és nem túl szimpatikus. Olyan, mintha élőben is folyton kiabálnának.
2012. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Igen. Nappalira járok egyetemre, e mellett heti 6-9 ezret tudok megkeresni (ez is változó, van olyan, hogy semennyit, van olyan is hogy később kapom meg a pénzt). Ennyiből magamat is nehezen tudnám fenntartani, nemhogy még egy vagy több gyereket. A Párom hasonlóan. Az esküvő fizetése szintén csak álom. Mondjuk a gyerekvállalással mindenképp várnák még, amíg lesz biztos munkahelyem, 26 alatt nem hiszem, hogy szülnék...A szüleim támogatásával élek meg havonta, és nem az ő pénzükből szeretném biztosítani a családalapítást.Hát ez van.

20/N

2012. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, senki nem értette meg pontosan a másikat. Első válaszomban leírtam, hogy sajnos nagyon sokan vannak, akik tényleg nem tehetik meg, mert persze az első a ház, megélhetőség. De én azokat "szóltam le", akiknek az értékek és a vagyon fontosabb a családnál, aki először vesz tárgyakat, jó kocsit, szép nagy házat, mint alapítana családot. Akiknek a tárgyak, értékek fontosabbak a gyereknél, családnál.

Ki hogy van vele, de az én véleményem az, hogy inkább kisebb házba, családdal, mint egy nagy házba, de egyedül vagy ketten. Kinek mi a boldogság!

2012. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Termeszeten jelentos szerepe van benne, ezert is ideztek elo mestersegesen valsagot, aminek kovetkezteben penzhiany alakult ki eleg sok helyen.Ez persze a tervezett nepessegcsokkentes elerese erdekeben, mivel h tul vagyunk nepesedve, amivel gondolom mindenki tisztaban van.Csak nem ertem h peldaul Magyarorszagon erre miert van szukseg? itt ahol amugyis fogyatkozoban van a nepesseg.Amugy ertem csak annak osszeeskuves-elmelet szaga lenne, es egybol hulyenek tartana mindenki.Igy meg el lehet gondolkozni vajon miert?, es nalunk eleg durvan hatott a valsag.vajon miert?
2012. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!