Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a testvéremmel?

Mit lehetne tenni a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Megint összejött az exnőjével.

A kis Katicabogár kezdi ismét elmarni a családunkból. A bátyám egy jó nevű cégnél informatikus, jól keres, saját házat épít, ezért egyenlőre otthon lakik.

Azelőtt foglalkozott a húgaival, a keresztlányával, psontán meglátogatott minket, most egyszerűen nem bírom áthívni ebédre. Mert a Katicabogárnak nincs kedve lejönni a Kupiba. Affektál, nagyon szőrszálhasogató, többször csalta a bátyámat, háromszor szakított vele, most puncsolta vissza magát negyedszerre. Ami a furcsa, hogy most fog végezni az info szakközépben, sajnos fültanúja voltam, hogy nyafog a bátyámnak, hogy szerezzen a cégénél munkát.

Pumpolja pénzel stb.

Már édesanyánk is ott tart, pedig nem ilyen, hogy kitiltja a házból a lányt.


2012. jan. 16. 08:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Oké, lett egy két hibám.

A Kupi nem a lakásom állapotát jelzi, hanem a régi szolgálósoron van, ráragadt mév.

2012. jan. 16. 08:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál a barátnő hiányosságai, de hogy a családdal való kapcsolata megromlott a testvérednek, arról ő nem tehet. Értem én, hogy van világra szóló szerelem, de ha a bátyád egy értelmes ember (nyilván az), akkor neki tudnia kellene a helyes sorrendet.

Szerintem ilyenkor le kell ülni és szépen elbeszélgetni a bátyáddal, hogy miért hanyagolja a családját. Nem tanácsos a barátnőjét szidni, csak szimplán közölni vele, hogy nektek rosszul esik, hogy megváltozott és nem értitek az okát. Azt, hogy milyen érzelmek vannak a háttérben - hiába vagytok családtagok - sajnos nem tudhatjátok.

2012. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Én eg ynagy amcsi cégnél dolgoztam,ahol az IT részlegen dolgoztak vagy 100-an. Nos 99%-uk,teszetosza,anyukakedvence,málé p#cs,aki egy szeget nem tud beverni a falba,vagy egy almát meghámozni. Matekból meg számítógépecskéből hú de nagyon jó mind,de az életben egy nagy büdös 0 mind. Szerinted ?! Itt Neked és anyádnak kell lépnetek,takarítsátok el a ribit mihamarabb,mert mire kettőt pislogtok,a felépülő ház már félig a nevén lesz...
2012. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére a bátyám nem ilyen, mint amit leírtál, kedves utolsó. Nem egy vékonydongájú kocka, sőt. Rendszeresen fizikai munkát végzett, mikor még anno hajlandó volt otthon segíteni.

Annyit próbáltam megdumálni a testvéremmel, hogy csak úgy ne protezsálja be szerelemből a Katicabogarat, mert megszívhatja:

Ha a csaj rosszul dolgozik, rajta kérik számon, ha meg kirúgják abból ronda nagy sértődés lenne.

A másik okom saját tapasztalat: a férjemmel ugyanaz a szakmánk, egy osztályba jártunk (pék-cukrász). De ha bármit sütni kell, azt külön csináljuk, mert két dudás nem fér meg egy csárdában. Ha együtt próbálunk csinálni valamit, akkor max a másik keze alá dolgozunk az elején, de a végén mindíg összekapunk, mert nem értünk egyet.

Inkább szépen, külön.

2012. jan. 19. 08:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a kiscsaj nem szereti a bátyádat, sőt eszközként tekiint rá, aki melót keres neki, úgy, hogy a kisujját se kell megmozdítania és még zsebpénzt is kap... Nagyon kényelmes ez így a hercegnőcskének!

(U.i. Ha jó válaszokat kapsz, akkor nyomtasd ki őket, mutasd meg a bátyusnak, hátha észhez tér!)

2012. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!