Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az elképzelések a jövőről...

Ha az elképzelések a jövőről nem egyeznek, de a jelenben minden remek, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk a barátommal a gyerekkorunkról, és hát szóbajött, hogy majd a gyerekeinket hogy fogjuk nevelni.


Ehhez tudni kell, hogy az én szüleim nagyrészt azért váltak el, mert az apám erőszakos volt(nem vert félholtra, de sokszor kaptunk többet mint kellett volna, kis hülyeségekért is) - én egyik nevelő célzatú verésért sem vagyok hálás, a majdani gyerekemnél a legtöbb amit el tudok képzelni, hogy a kezére csapok.


Az ő apja sajnos meghalt, mikor 13 éves volt a barátom, de mondta, hogy ő jó pár pofonért hálás és így utólag látja, hogy megérdemelte. És a majdani gyermekének is indokolt esetben(?!) jónak lát pár nevelőcélzatú pofont.


Ez eléggé megdöbbentett, nem néztem volna ki belőle, mert nem agresszív fajta, nem is ütött meg senkit mióta benőtt a feje lágya. Viszont nem tudom, hogy ezzel mit kezdjek, mert biztos, hogy nem tűrném el, hogy felpofozza a gyerekünk.(igazából nem is hiszem, hogy képes lenne rá)


Igyekeznék tanulni anyám hibájából, és hamarabb gondolkozni ezeken, nehogy késő legyen, de szeretem a párom és amúgy minden rendben van.


Várjam ki, hogy majd mi lesz, ha eljutunk a gyerekig, vagy beszélgessek vele most erről?


2 éve vagyunk együtt, huszonévesek vagyunk


2012. jan. 14. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két nevelő célzatú pofontól még nem lesz senki agresszív, és egyetértek pároddal, ha mértékkel is, de indokolt esetben igenis kell az a pofon.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is brutálisan erőszakos apám volt, vert mindannyiunkat.

Hidd el, a túl liberális nevelés nem vezet sehova. Ésszel kell gyereket nevelni, és fizikai "erőszakot" a legutolsó esetben bevetni, de ha indokolt, nem szabad megsajnálni, mert a gyerek látja később kárát.

23/N

2012. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két atyai pofon nem a gyerek félholtra verése!


Amúgy meg beszéljétek meg, felnőttek vagytok már!

2012. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy azok akik félholtra verik a gyerekeiket, szintén azt gondolják/mondják, hogy nevelő célzattal tették... Mi is kaptunk a tesóimmal nem keveset, tudom miről beszélek. Az eredményről is mesélhetnék...

Azért persze ne csomagolj mindjárt össze, de jó ha időnként beszélgettek róla, pl. hogy ki mit tart indokolt esetnek. Mert mondjuk ha egy gyerek leqrvázza az anyját, kezet emel a szüleire, akkor igen-nagyon indokolt egy (és szigorúan 1 darab!!!) jól irányzott atyai pofon. De sajnos amikor a szülő agyát elönti a tehetetlen düh, nem áll meg egynél... Ez is tapasztalat... Ráadásul számtalan apró-cseprő okot találnak a szülők, amiért elverhetik a gyereket, pl. egészen kicsi korban mindjárt a hiszti... Szóval szerintem jól teszed ha nyitva van a szemed, inkább most, mint utólag. Azt is elmondhatod neki, hogy mivel téged vertek, el sem tudod képzelni hogy nálatok ez megessen. Azután meglátod, mennyire közelítenek az álláspontok. De amúgy le a kalappal anyud előtt hogy ott tudta hagyni apukádat. Az enyém mindent eltűrt, mondván vannak sokkal rosszabbak is. Na ja.

2012. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!