Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a testvéremmel...

Mit tegyek ha a testvéremmel kezdünk eltávolodni egymástól?

Figyelt kérdés
1 év van köztünk és nagyon jó testvérek voltunk mindig is, mindenhova együtt mentünk, mindent elmondtunk a másiknak, szóval tényleg ritka dolog ami köztünk volt/van. Az utóbbi 1 évben viszont egyre rosszabb a helyzet. Akkor kezdődött amikor összejöttünk a jelenlegi barátommal. Ő focista és sokat kell hozzá alkalmazkodnom. Ebből kifolyólag kevesebb időt töltöttem a testvéremmel amire a sajátos módján fel is hívta a figyelmemet. Próbáltam rajta változtatni, minél több helyre hívni és szerintem sikeresen meg is tettem, de tőle mindig azt kaptam h leszarom. A jót nem értékeli, a hibáimat meg folyton észreveszi. Mindig elvárta h ha ő és a barátom között kell válasszak őt válasszam. Sokszor ezt tettem de előfordult az is h nem. Én sosem kértem h válasszon engem a barátja helyett. Szerintem örülnie kéne annak ha én boldog vagyok, e helyett megnehezíti a dolgomat. Azt mondta h ezt majd még visszakapom tőle. Most van egy barátja, akivel semmi bajom, viszont ha mennek valahova engem tesóm nem hív magukkal, és közli h a saját gödrömbe estem bele, és h majd jövőre ha elmegy egyetemre én itt maradok egyedül....A lényeg...szeretnék javítani a helyzeten, de ő nem az a típus akivel le tud ülni az ember és meg tudja beszélni a problémákat. Még csak bocsánatot sem tud kérni. Szóval nehéz eset, de nagyon szeretem, és nagyon bánt h ennyit veszekszünk. Volt valaki már hasonló helyzetben? Ha igen mit javasoltok? :(

2012. jan. 13. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldódik ez majd. Lehet tesódnak önbizalomhiánya van, lehet ő a gyengébb közületek. Ahogy nő majd megérik és belátja, hogy ez az élet rendje, hogy más barátaitok lesznek stb. és ez így rendben van. Ettől nem kell eltávolodjatok. Legalábbis remélem egy szép napon rájön. De ahogy ő most elmegy, lehet elég hamar ráfog jönni erre. Próbálj azért beszélni vele, hogy ugye neki is van barátja és neked ez nem baj, de ettől még maradhattok jóban, ha kicsit kevesebb időtök is van egymásra. Mert ez egyre inkább így lesz ám, jobb ha tudjátok.
2012. jan. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!