Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy egy...

Mennyire jellemző, hogy egy fiatal férfi más gyerekét akarja nevelni úgy, hogy ő nem gondolkodik sajáton?

Figyelt kérdés
A férjemmel elváltunk 4 éve, egy közös fiunk van, aki 8 éves. Megismertem egy férfit, akivel most már 1 éve együtt vagyunk. Szerencsére imádja a fiamat, neki is nagyon gyereklelke van, nem az a kemény, rideg férfitípus, simán eljátszik a fiammal és annak barátaival. Nagyon kötődnek egymáshoz. Én is szeretem őt, a volt férjemmel ellentétben ő érzékeny, sokoldalú és tisztel. Az egyetlen problémám, illetve félelmem az, hogy nem tudom, normális-e, hogy ennyire kötődjön más gyermekéhez úgy, hogy sajátot nem akar. Én már nem fogok még egyszer szülni, ezt ő is tudja, de csak 32 éves, mi van, ha egyszer mégis csak akar sajátot és ezért szakítani fog? Kevés az olyan férfi, aki ennyi idősen inkább választ gyerekes nőt, minthogy maga alapítson családot vele. Ti mit gondoltok erről?
2012. jan. 14. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem már a sajátjának tekinti a kicsiket.
2012. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is amikor elváltam a fiam 8 éves volt.A párom akivel összekerültem,imádja a fiamat.Valahogy mindig jól elvoltak.Mi együtt neveltük fel a fiamat.A páromnak teljesen természetes volt,hogy azért dolgozik,hogy a fiam jó iskolákba járhasson,mindene meglegyen.Nekem már 19 éves a fiam.Egyszer megkérdeztem a páromtól,hogy bántja-e,hogy nincs saját gyereke.Azt mondta,hogy végül is van egy fia akit felnevelt,és büszke rá.Sosem vágyott kisbabára,neki így jó ahogy van.31 éves a párom,de nagyon határozott abban,hogy nem kell neki kisbaba..(nekem sem)

Nálunk nincs gond ezzel,mert tudom,hogy nem fogja sosem megváltoztatni a véleményét.A gyereknevelésben benne volt,Át segített a fiam kamaszkorán is.Minden fontos eseménynél együtt voltunk--Voltaképpen a fiam is valahol az apjának tekinti,mert végig ő volt mellette..

2012. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem ezt a kérdést, azt látom, hogy az életben mindenre van példa, és az ellenkezőjére is. Hála Istennek.
2012. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A férfiak általában nem tudnak egy csecsemővel mit kezdeni. Nem kommunikál, nem lehet közös tevékenységet végezni vele.

Tehát egy "kész", már nagyobb gyerek igenis lehet neki előnyös. Gondolom tudnak közös programokat csinálni már.

2012. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Biztosan lehet ilyen férfit is találni. De az, hogy most így érez, semmi garancia nincs rá, hogy pár év múlva nem érez majd másként. Úgyhogy ettől ne tarts.

2012. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Soha nem fogja sajátjaként szeretni és tök igaza lesz amikor lelép mellőletek.
2012. jan. 21. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagy hülyeséget mondott. Érett és tapasztalt lehet.

Én is úgy mentem férjhez, hogy volt gyerekem, imádják egymást, a férjem 40 felett van és már nem is igazán akar sajátot, neki talán így jobb ahogy most van. Egy ideig úgy volt, hogy lesz közös baba, de mivel nem estem teherbe, már nem gondolkozunk ezen. Ha jön jön, szeretettel várjuk, de emiatt biztos, hogy nem fog lelépni, ahogy a kedves utolsó fogalmazott. Az exem az lelépett, pedig sajátja volt a gyerek...na, képzeld ilyen is van!

2012. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!