Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érdemes élnem. Érez még...

Nem érdemes élnem. Érez még valaki így?

Figyelt kérdés

Kilátástalan helyzetemben már az öngyilkosságon gondolkozom.


Fiatal vagyok, pályakezdőnek számítok. Viszont munkám nincs, segélyen élek, a családommal nem tartom a kapcsolatot (élnek de nem találkozunk, nem is érdeklem őket, pedig szükségem lenne rá, és tuják, h nincs munkám, semmim, mégis hagynak éhen halni).

Van egy barátnőm, aki az egyetlen ember az életemben akiért még érdemes élnem.


De ha nem találok munkát hamarosan feladom úgy érzem. Céltalan az életem, nem érzem fontosnak magam. Legszívesebben tanulnék, van célom mi akarok lenni, csak hát a családom cserben hagyott, tehát erről le kéne tennem, hisz ha tanulnék még az a kis segély se járna ami most.

Másik dolog pedig, ha találnék is munkát, annak is mi értelme, ha nem olyan, ahol lenne előrejutási lehetőség, ahol csak szenvednék? Ahol nem érzem jól magam.

Úgy érzem sehogy sem jó most.


Más is van így ezzel?


2012. jan. 13. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
ne legyél már idióta. ne sajnáltasd magad.keress 1 rohadt melót és fizesd be a számlákat ,tartsd el magad. aztán röhögj bele a szüleid képébe.
2012. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan éreznek így manapság. A családok magára hagyják a felnőttkorú gyerekeiket, mert mi mást tehetnének. Azért, ha adódik valami munka, ne légy finnyás, fogadd el, semminél jobb. Aztán, tudod, tavaly is volt hideg, mégis kiteleltünk...
2012. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
:) hát, ja azt akarok, beleröhögni a szüleim képébe. Csak bár olyan könnyen menne az, hogy találok melót. Onnan már lenne valami kilátás, hogy továbblépjek, mittudomén. De sajnos tényleg semmi!
2012. jan. 13. 16:17
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Azt nem kalkulálod bele, hogyha tanulnál, egy rakás ösztöndíjban és támogatásban részesülhetnél...


Szóval, elmondom, mi a helyzet: adott egy önsajnálatban fürdő fiatal srác, aki nem tartja a kapcsolatot a családjával, viszont elvárja, hogy azok kinyalják a fenekét, holott elvileg felelősségteljes, felnőtt emberről beszélünk, aki képes gondoskodni magáról. Azt hiszed, más élete tökéletes?! Hát közlöm, hogy NEM! Azt hiszed, minden egyetemistát támogat a családja? Hát, közlöm, hogy NEM! De nekik van annyi vér a pucájukban, hogy kezdjenek magukkal valamit: korán végeznek a vizsgaidőszakkal, aztán mennek dolgozni, nyáron dolgoznak (idénymunka, akár mosogatás a gyorsétteremben, szórólapozás, bármi, amiből van egy kis pénz), szorgalmi időszak alatt tanulnak, hogy a vizsgaidőszakjuk könnyebb legyen, és ösztöndíjat kapjanak. Olcsó lakás = kollégium, jövedelem = ösztöndíj = jó eredmények = tanulás. Öneltartóként, ha elég csóró vagy, akár az egyetem által biztosított szociális támogatásban is részesülhetsz (bár ez többnyire az erősen idézőjeles, macbookkal és iphone-nal járkáló "hátrányosok" privilégiuma). Ha én, lány létemre képes voltam rá, hogy több száz kilométerre a családomtól a magam erejéből újrakezdjek mindent a nulláról, talán neked sem túl nagy megerőltetés. Hozzám képest annyi előnnyel indulsz, hogy neked van miért felemelned a feneked, és lépned: ott a barátnőd, akinek a valószínűleg benned is meglevő (létezik egyáltalán?) férfi büszkeség bizonyítani akar.

2012. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy nem találsz valami átmeneti melót. Nem egy állandó jó fizetőre gondolok, de poharas egy éjszakai klubban, árufeltöltő, stb...ilyen biztos, hogy van. Siránkozás helyett menj és melózz.
2012. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ma 16:19-es: Köszönöm, lelket öntöttél belém, de tényleg :)
2012. jan. 13. 16:34
 7/16 A kérdező kommentje:
ja, és lány vagyok...
2012. jan. 13. 16:34
 8/16 A kérdező kommentje:
meg, hogy egy kicsit mentsem magam, fizikai adottságaim miatt valószínű, hogy keményebb fizikai munkára nem vesznek fel (nem egyszer utasítottak emiatt vissza, mert törékeny testalkatú, alacsony csaj vagyok :/ )
2012. jan. 13. 16:36
 9/16 tetris ***** válasza:
Most, hogy már alaposan kisiránkoztad magad, ideje, hogy a tettek mezejére lépj. Tessél nekivágni, és keresni egy AKÁRMILYEN munkahelyet. Ez addig jó lesz, amíg meg nem találod azt, ami az elvárásaidnak tökéletesen megfelel.Az ember gyakran csak többszöri váltás után találja meg azt a helyet, ahol igazán jól érzi magát. De valamiből meg kell élni, úgyhogy öngyilkosság helyett inkább szedd össze magad, és nyomás munkát keresni. Reklámújság osztás, kutyasétáltalás, bejárónőség, mosogatólány, felszolgáló, cukrászdába eladó, stb.
2012. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Önsajnáló, gyenge, élhetetlen alak vagy. Ülj le magaddal, vállalj BÁRMILYEN munkát és irány külföld. Azért pedig tedd össze a 2 kezed, hogy van egy igaz barátnőd. A rinyálást pedig fejezd be.
2012. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!