Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Hogyan...

Mi a véleményetek? Hogyan kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés

Barátnőm szülei elváltak. Barátnőm és nővére az anyukájával él. A család egyetlen keresője bnőm anyukája, és nem keres olyan sokat. (100 körül) Pluszba emellé a nagyobbik lány (barátnőm nővére) felvette a diákhitelt, azért, hogy tudjon segíteni az anyjának. a nagyobbik lány OKJ-s képzésre jár, de ugy elvan magától, mintha rendes egyetemre járna. A problémák ott kezdődnek, hogy a nagylány a diákhitelét szórja rendesen, és amikor az anyja kér tőle pénzt akkor húzza a száját, illetve olyan megnyilvánulásai vannak, hogy "ha már az én pénzem akkor így meg úgy". a nagylánynak valaki azt mondta vagy valahol azt olvasta, hogy ha végez ezen az OKJ-s tanfolyamon akkor 3 millió forintot fog keresni havonta, emiatt mégnagyobb az öntudata. egyébként ez a képzés olyan hogy lovászként illetve állatgondozóként fog tudni elhelyezkedni majd.(utánanéztem havi max 150 ezer fizetés) Barátnőm nővérét a szülők válása megviselte, és azóta nem mernek neki ellentmondani a családban, nehogy megint mélydepresszióba essen.(de ezt szerintem ő már jól tudja és így irányítja a dolgokat) emiatt barátnőm anyukája állandóan jópofizik a nagylánnyal, és akármekkora baromságot találki a lány ami nagyon megterheli a családi költségvetést, anyuka nem mer nemet mondani. A nagylány természeténél fogva olyan hogy nincs barátja, emiatt irígy barátnőmre, és állandoan áztatja az anyja előtt, emiatt az anyja bunkó a barátnőmmel. ez engem nagyon zavar. szerintetek tegyek valamit, vagy inkább maradjak csendben?

(bocsi hogy ilyen hosszú voltam)


2012. jan. 11. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"a végez ezen az OKJ-s tanfolyamon akkor 3 millió forintot fog keresni havonta"

persze, dubajban ha lenyeli

2012. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:D
2012. jan. 11. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár magadénak érzed a problémát, én nem ártanám bele magam a helyedben családi ügyekbe. Nagyon hamar megkapod az "ehhez semmi közöd" kifejezést és igazuk lesz.

Jelen helyzetben egyetlen dolgod van vigasztalni és biztatni a barátnődet ha bármi miatt el van kenődve.

2012. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!