Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom magam túltenni...

Miért nem tudom magam túltenni a történteken?

Figyelt kérdés
Anyám élettársa anno folyamatosan vert minket, engem állandóan kukkolt, önkielégítést végzett a látványomra, elitta/elqrvázta a pénzünket. Ennek lassan tíz éve, anyám élettársa is a múlté már, de én szinte mindennap átélem ezeket a borzalmakat újra és újra... Nem tudok a jövőmre, a férjemre, a kislányomra koncentrálni, folyamatosan emészt a múlt. Anno elmondtam anyámnak frissen a történéseket, de nem hitt nekem, ekkor elköltöztem otthonról. 16 évesen.
2012. jan. 9. 12:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ölelést! :)

A pszichológus dolog engem is elgondolkodtatott, de nem tartom megoldásnak, még sz@rabbul érezném magam, ha papírra is leírnák ezt, vagy igazából nem is tudom megfogalmazni hogy miért, csak egyszerűen nem akarom. Félek tőle, vagy nem tudom.

Anyámmal "rendeződött" a kapcsolatom, már ha ezt nevezhetem így. Nem beszélünk a történtekről. Sokáig próbáltam felhozni ezt, de mindig vitába torkollott, hogy most ő mi a francot csináljon, ha megtörtént hát megtörtént... Ilyen stílusban, durva kifejezésekkel tarkítva adta elő magát. A haragon nem tudom túltenni magam egyszerűen. Az a félelem amit akkoriban nap mint nap éreztem újra és újra előjön. Egyszer kb. 5 év után láttam egyszer a pasast, majdnem a mentő vitt el, leizzadtam, remegtem, kis híján sírva fakadtam, rosszul lettem ott az áruház parkolójában, pedig ő észre sem vett, csak én láttam.

Hiába próbálok anyámnak megbocsátani, és hiába próbálkozik már ő is bepótolni az elmúlt éveket. Nem tud nekem örömet okozni semmivel, egyből a régi dolgok kezdenek el mocorogni a fejemben, és felhúzom magam.

2012. jan. 9. 13:01
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Te végteleníted a gondot azzal, hogy újra és újra feltéped a sebeidet, de nem azzal a gondolattal, hogy gyógykezeld, hanem azért, hogy fájjon. Nézd,amikor lezuhant valamelyik amerikai űrrepülő , az összes amerikai tévéállomás azt mutatta. Többször egymás után, aztán szüneteket iktattak közbe, de gyakran megismételték. Tudod, miért? Mert az emberi psziché úgy működik, hogy először megdöbbensz, másodszorra már fáj, harmadszorra is fáj még, negyedik alkalommal dűhit, aztán egy idő után már közömbös leszel, már nem fáj. Nem véletlen, hogy pszichológusok is azért mondatják el veled többször a megélt traumát, hogy a lelkedet a közöny irányába elvihessék. Meglátásom szerint te ragaszkodsz ehhez a fájdalomhoz. No, de megéri-e, akkor is, ha már csak hátráltat a jövődet illetően. Arra is gondolj, hogy ha édesanyád is az örökös szemrehányást tapasztalja tőled, ő nem fogja-e feladni azt, hogy -ha lehet- újra egymásra találjatok. Lehet ezeket a sérelmeket életfogytig dédelgetni, de érdemesebb letenni, és új fejezetet nyitni. Lám, volt erőd családot alapítani, pedig ahhoz nagyobb elszántság kellett, mint lezárni egy ilyen ügyet.
2012. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

De miért nem tudom elengedni ezt? Elhihetitek, hogy marha rossz ám ezt átélni folyton. Nem akarom büntetni magam, ebben a történetben tudom hogy nem én vagyok a hibás.

A családomnak szeretnék élni, a saját magam által létrehozott családomnak! De egyszerűen nem tudom kitörölni ezt az egészet. Valószínűleg azért jön elő bennem újra és újra, mert keresem a megoldást rá tudat alatt, vagy nem tudom... De hát erre már nincs megoldás, nem igaz? Mi az ördög van velem?

2012. jan. 9. 13:32
 14/20 A kérdező kommentje:

Más is történt az életemben amit szintén nem tudok feldolgozni, de az megoldódott.

Anyám élettársának köszönhetően a nővéremet a nagyszülők egyszerűen magukhoz vették, így nem nevelkedtünk együtt, engem ott hagytak a sz@rban, soha nem is látogattak meg.

14 éves koromban megkerestem a testvéremet, azóta tartjuk a kapcsolatot. A nagyszülők tiltottak minket egymástól, de szerencsére tesómban feléledt a sosem volt testvéri szeretet. Ezért ez a dolog lezárult bennem gondolom. Persze visszagondolni ezekre is nagyon fáj...

2012. jan. 9. 13:36
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Tök normàlis vagy! De tényleg nem fogod tudni egyedül feldolgozni, soha. Velem kislánykoromban (9-11) történtek dolgok, de 34 évesen még mindig nem bírtam túllépni rajta, kellett a pszichológus. Ne szégyelld magad, ők szakemberek, segíteni fognak.
2012. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül van a BTK-ban a megrontás, mint bűntett. Így tudja egyik ember aljassága a másik életét megrontani. Átível egy gaztett éveket, évtizedeket és megkeseríti még azt is, ami egyébként jó lehetne. Ne hagyd! Közelítsd meg ezt a kérdést egy másik szempontból. Tudod, az ember állandóan változik, fejlődik, átalakul, átlényegül. Változnak a tulajdonságai, ugyanúgy, ahogy a külseje. Hol van már az a kislány, aki akkor voltál? Aki megverhető, és megalázható, mert képtelen megvédeni magát? Nézz farkasszemet a nyomorúsággal, és rájössz, hogy már le is győzted. Te már nem az vagy, aki akkor voltál. Felnőttél, és pont a megélt nyomorúságok segítettek hozzá, hogy felnőhess. Érett lélek nem akar bosszút állni, és nem keresi a megtorlást. Odébbáll.
2012. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, nagyon aranyosak vagytok!

Amúgy a pszichológus mit tud tenni, hogy megszűnjenek a problémáim? Szerintem ha pszichológushoz mennék is, ott is nekem kéne "megdolgozni" a sikerért, tehát ha általa képes lennék rá, akkor egyedül is fel kell tudnom dolgozni! Nincs igazam? Próbálkozom, egyszer csak sikerül.

Nem kívánok bosszút állni, vagy megtorlást, én bízom abban, hogy a sors elrendezi azt helyettem is. Nem kívánom, nem remélem, nem akarom, egyszerűen hiszem. Mintegy tényként kezelve. És azt is hiszem, hogy amiért ilyen szörnyű dolgokat kellett átélnem, úgymond leróttam a fizetséget egy majdani boldogságért. Hülyeség ez szerintetek?

És azt is gondolom, hogy ez a boldogság csak akkor tudna érvényt szerezni, ha sikerülne lezárnom örökre ezt az egészet, nem gondolni rá soha többet.

2012. jan. 9. 21:33
 18/20 anonim ***** válasza:
Karakán csajnak nem lehet az életét tönkretenni. Padlóra kerül, de feláll és továbbmegy. Üdv.
2012. jan. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én is ezt tettem kedves utolsó, csak az elmém kicsit belerokkant a 14 évnyi terrorba. Ugyanis ennyi idegi tartott anyámék kapcsolata.

Próbálok normálisan élni, de az idegeim már nagyon rég feladták a harcot, ezért sem tudom elfelejteni ezeket a dolgokat. A türelem nem az én kenyerem, ez miatt nagyon sokat szenvedek.

2012. jan. 11. 09:31
 20/20 anonim válasza:
Remélem a leveled írása óta sikerült megoldást találnod,vagy legalábbis úton vagy a megoldás felé.Én is a pszichológust javasolnám, éppen azért,mert ő kívülálló, nincsen bevonódva a történésekbe,ezért teljesen pártatlanul látja a dolgokat és rá tudja nyitni a szemed olyanra,amire nem is gondoltál.Azért érzed kényelmetlenül magad a gondolatára,mert a kényelmi zónádon kívül esik, de semmi fejlődés nem történt még úgy,hogy nem kerültél konfrontációba magaddal.A kényelmetlenség és félelem megakadályoz,hogy valóban segítséget kérj és megoldást találj,mert a megszokott bajaink még ha fájnak is,bántanak is és rombolnak is - mégiscsak a mieink,megszoktuk őket és ragaszkodunk hozzájuk. Ilyen erős az újtól való félelem...mi lesz,ha elveszítem a berögzött fájdalmaimat,a szokásaimat...,mit fogok kezdeni magammal?Akkor inkább maradok a réginél....tudom,hogy akarod a megoldást,de akarni nem elég, hinni,elhinni is kell, hogy sikerülhet.Ebben viszont a pszichológusnak van technikája. Ne sokat agyalj, indulj neki,megéri.Nézz el a nyitottakademia.hu oldalra,ott olvashatsz jó írásokat és ha megtetszik valamelyik pszichológus,felveheted vele a kapcsolatot.
2012. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!