Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom magam túltenni...

Miért nem tudom magam túltenni a történteken?

Figyelt kérdés
Anyám élettársa anno folyamatosan vert minket, engem állandóan kukkolt, önkielégítést végzett a látványomra, elitta/elqrvázta a pénzünket. Ennek lassan tíz éve, anyám élettársa is a múlté már, de én szinte mindennap átélem ezeket a borzalmakat újra és újra... Nem tudok a jövőmre, a férjemre, a kislányomra koncentrálni, folyamatosan emészt a múlt. Anno elmondtam anyámnak frissen a történéseket, de nem hitt nekem, ekkor elköltöztem otthonról. 16 évesen.
2012. jan. 9. 12:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tudod feldolgozni ,akkor el kell menni pszichológushoz.
2012. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindazért van, mert magadba zàrtad és nem tudod egyedül feldolgozni. Nekem is vannak ilyen magamba zàrt dolgok, mert azt éreztem, hogy nekem kell megoldanom,ami történik velem.Nem volt senki,aki igazàn megértette volna, hogy mégis mi az ami fàj nekem.
2012. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit irnék, próbàld leirni mindazt,ami benned van és akkor talàn sikerülni fog neked. Fel a fejjel!
2012. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bennem düh, harag és elkeseredettség tombol. És azért is dühös vagyok, mert nem tudok nem foglalkozni ezekkel a dolgokkal, és ezért sok értékes időt töltök olyan dologra, amin változtatni már nem tudok. Haragszom anyámra is, pedig pár éve nagyon teper nálam, én meg próbálom értékelni, de egyszerűen nem tudok neki megbocsátani. Elvette a gyerekkoromat.

2012. jan. 9. 12:17
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nézzük reálisan: történt veled valami, nagyon régen. Ezt még úgysem tudtad feldolgozni, hogy teljesen más lett az életed (férj, gyerek). Most már egyedül nem is fog sikerülni, ezt beláthatod. Új életet kezdtél, de nem ment. 1 megoldás van, amit írtak: pszichológus.
2012. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérj szaksegítséget, és kezdj el sportolni! V.mi küzdősport is lehet, vagy box. Ütöd a zsákot és kitombolod magad.
2012. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Off: Megkérdezhetem, hogy azóta milyen anyukáddal a kapcsolatod? Azóta elhiszi már?


Soha nem értettem az anyákat, akik ilyen esetekben nem hisznek a lányuknak. Persze egy kiskamasz nagyon sokféle dologra képes, hogy kiüsse a mostohát a nyeregből, de szerintem ilyet sosem lenne képes kitalálni, és hazudni.


Ha kételkedik is az anya, minimum egy szakemberhez el kellene vinni a gyereket, hogy valós eseményt mesél, vagy csak kitalációt. Amennyiben valós, úgy meg kell tenni a lépéseket a megfelelő hatóságok felé.


Hány kislány ment tönkre azért, mert az anyja nem hitt neki.

2012. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a testi-lelki terror a legfájdalmasabb az egészben, hanem az árulás. Akinek kutyakötelessége lett volna kiállni melletted, nem állt ki melletted. Kényelemből? Félelemből? A magadra hagyottság az, amit nem tudsz feldolgozni. Testi-lelki sérülések, amit az ellenségeink okoznak begyógyulnak idővel. A szeretteink által okozottakkal vannak inkább gondok, mert azt nem intézhetjük el egy kis lenézéssel, haraggal, gyűlölködéssel, mert az anyánk szeretete valahogy belénk van kódolva. Marad egyetlen gyógyírként a visszamenőleges megbocsátás. Felemészti az energiáidat és a szeretetet nem tudod megélni, amíg el nem engeded a múltat. Ne félj odaállni anyád elé, és megmondani , hogy" eddig nagyon fájt, hogy akkor nem védett meg, de már nem akarod, hogy fájjon. Ami megtörtént nem lehet meg nem történtté tenni, de nem akarsz tovább úgy élni, hogy a múlt eseményei az egész éledet megmérgezzék. " Én bízom benne, hogy a családod és a magad érdekében sikerül kiszabadítanod magad a múlt fogságából. Megértelek és ölellek szeretettel.
2012. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Kérd pszichológus véleményét. Megéri. Így nem élet az életed!
2012. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Két felnőtt asszony van egy problémához. Két felnőtt, értelmes nő, ráadásul anya és leánya. Ha ők nem tudják megoldani maguk közt, ők, akik tényleg mindent tudnak az adott problémáról, akkor egy kivülálló harmadik személy meg tudja oldani? Szerintetek? Nem kell ezt a gondot rátolni egy pszichológusra, meg kell oldani. Annyi.
2012. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!