Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok túl érzékeny vagy...

Én vagyok túl érzékeny vagy tényleg a férjemben van a hiba?

Figyelt kérdés

18 éve vagyunk együtt a férjemmel,nagyon rendes,dolgos,káros szenvedélyektől mentes,szinte már unalmasnak mondható ember.Szinte minden jót el lehet róla mondani és tudom,hogy nagyon szeret,bár szavakkal vagy tettekkel nagyon ritkán mutatja ki.Az évek alatt rengeteg "hülyeségemet" megbocsájtotta,nem féltékeny tipus,mindent meg lehet vele beszélni...

Nemrég volt egy kis kalandja ami pár hónapig tartott,inkább lelki megcsalás volt ez,nem testi.(pár csók volt köztük). Megbocsájtottam,sőt teljesen megértettem őt,hisz előtte sosem foglalkozott más nőkkel.

Azóta viszont minden nap eszembe jut,sokszor haragszom rá emiatt és már nem hiszek el neki szinte semmit.Rosszul esik minden amit tesz: estig dolgozik aztán ha hazajön eszik,alszik.Ha én nem szólok hozzá akkor ő sem,nagyon ritkán szexelünk,nem ad puszit,nem simogat,ha észre is veszi hogy fodrásznál voltam,akkor sem mondd semmit.....mindig úgy érzem hogy nem foglalkozik velem.

Másokkal elbohóckodik,szórakozik a nőkkel,nevetgél de hozzám egy kedves szava sincs.Azt mondja,hogy nagyon szeret de mindig fáradt,meg sok probléma van a nagyobbik lányunkkal.(kamasz)

Elfogadható indok ez vagy már elhidegült tőlem? Esetleg én lennék túl érzékeny?


2012. jan. 6. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy a kapcsolat elején sem mutatta ki szavakkal és tettekkel, hogy szeret. Ha már az elején sem volt puszi, simogatás, egyebek, akkor nem változott meg. Ő ilyen. Az én férjem sem szól, ha fodrásznál voltam, legfeljebb akkor, ha valami nagyon ronda frizurát csináltatok magamnak.

Ha azt mondja szeret, akkor az szerintem úgy is van. Azt nem tudom, mik a problémák a kamasz lánnyal, nincs még kamasz gyerekem, de ahogy látom a környezetemben az bizony elég ok lehet, a fáradtságra.

Szerintem várj egy kicsit, ha már nem lesz ennyi probléma a kamasszal, akkor mivé alakul a dolog.

2012. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"mindent meg lehet vele beszélni..."


Akkor szerintem ezt vele beszéld meg! :-)


Biztos megtudjátok oldani, de ehhez Ti kelletek, mi nem tudunk innen sokat segíteni. Ha azt mondja még szeret, akkor nagy baj nem lehet. Esetleg dobjátok fel a kapcsolatot valamivel, kikapcsolódás (főleg ha tudod, hogy fáradt), szórakozás...stb.

Akár igen, akár nem a válasz az utolsó két kérdésedre, akkor sem szabad ebbe beletörődni, mert könnyen lehet rajta segíteni.

2012. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Oka van annak is, hogy másfelé kacsintgatott, az pedig nem indok, hogy előtted nem volt senkije.

Nekem ebből nyilvánvaló, hogy valamit változtatnotok kell, mert ha minden a legnagyobb rendben lenne, nem történt volna ez meg. Ha nem változtattok semmit, jó úton haladtok affelé, hogy ismét megtörténjen, esetleg már komolyabb szinten is...

Üljetek le, beszéljétek át, mert így tényleg csak teljes elhidegülés lesz a vége.

2012. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mit vársz tőle. Szabad utat adtál neki a megcsalásra (akár lelki, akár fizikai), sőt, még támogatod is a dolgot a megértéseddel. 18 évig hűséges volt, utána ilyet művel és ez szerinted normális? Felvilágosítanálak, hogy nem az. 2 év de 20 év után sem érthető meg a megcsalás.

De, mivel te ezt másképp látod, és erről biztosítod is a drága férjed, hát ne várj mást.

2012. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a lelki megcsalás sokkal rosszabb. Hiszen akkor már látja magát az embert, a lelket, szellemet, nem csak egy darab hús neki. Nekem ez sokkal jobban fájna.


Azt írod, rengeteg hülyeségedet megbocsájtotta, lehet, hogy te is megcsaltad őt régebben, és akkor most törlesztett. Csak ebből senki sem jöhet jól ki.


És azt veszem még ki a szavaidból, hogy középkorúak, esetleg idősebbek vagytok, lehet, hogy nála most jött el a kapuzárási pánik ideje.

Sajnos azt is érzem a leírtakból, hogy elhidegült tőled, hiszen más nőkkel nevetgél, téged viszont szinte észre sem vesz.


Ha fontos neked a kapcsolatod, akkor beszéljétek át jó alaposan az egészet, lehet érdemes lenne egy szakember, kapcsolatterapeuta segítségét is kérni.

2012. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Te "szinte unalmas"-nak mondod őt, és valószínüleg ő is ezt gondolja rólad. egy hosszú kapcsolat elalszik, ha nem tartjátok életben.és ez mindkettőtök dolga.Mi lassan 25 éve vagyunk együtt, de ha unalmasnak tartanám a párom,a kapcsolatunk, ha nem érezném,hogy akarjuk egymást azonnal szakítanék.
2012. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Szeretjük egymást,eszünk ágában sincs szakítani,még ha akarnánk se tennénk mert 2 gyermekünk van.

Azt érzem problémának,hogy nem foglalkozik velem,olyan mintha már nem szeretne.Sokszor a fejéhez vágom,hogy magányos vagyok,erre szokta ő mondani,hogy sokat dolgozik és nincs ideje semmire,fáradt.Nem tudom ezt elfogadni de tény hogy már én sem annyira közeledek felé mint régebben de csak dacból nem teszem meg,azzal a kifogással,hogy "nehogy már én menjek utána"!!!

2012. jan. 6. 11:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 18 év után NAGYOBB bunkóság mással nyalakodni, mint 2 év után. Két év után ugyanis simán kihajítod, de 18 év után már nem olyan egyszerű, és ezt ő is tudja. Úgyhogy nem túlreagálás, ha mégiscsak rosszul esett! Persze, hogy most extra adag kedveskedésre lenne szükséged, bizonygatásra, hogy igenis Téged szeret, ő meg valamiért ezt nem adja meg - alapszinten sem.


Azt viszont nem értem, miért "szinte unalmas", aki rendes, dolgos., stb. Nagyon izgalmas lehet az élet egy munkakerülő alkoholistával, mit ne mondjak.

2012. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Üljetek le és beszéljétek meg. Más épeszű tanácsot nemigen lehet adni erre. Ti érzitek, hogy milyen a házasságotok. Mondjuk ha ő világ életében ilyen volt, akkor most ne várd, hogy elhalmozzon virágokkal, puszilgasson, simogasson. Van, aki nem tudja kimutatni, de attól még szeret. Nekem az a gyanúm, hogy Te nem bocsátottad meg azt a megcsalást mégsem! Ne áltasd magad azzal, hogy megbocsátottál. Ha megbocsátottál volna, akkor most hirtelen nem jönnének elő ezek a gondolatok, hogy nem foglalkozik veled. Tudat alatt félted a kapcsolatotokat, ami természetes is. Szóval beszéljétek meg!
2012. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

te elvárod, hogy foglalkozzon veled, de "nem mész utána"

én elérem,hogy foglalkozzon velem. nem utána megyek, de létrehozok olyan szituációkat amikor csak én vagyok a fontos számára.És a férjem is ezt teszi.

2012. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!