Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be szeretném osztani a pénzünk...

Be szeretném osztani a pénzünk, de a feleségem nem partner ebben, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elküldtek a munkahelyemről, kaptam 3 havi végkielégítést. Munkára nincs kilátás, egyelőre...

A feleségem is munkanélküli, most a végkielégítésemből élünk hárman. Próbálom megfogni a pénzt, erre a nejem azt mondja, sóher vagyok, mit fillérezek?! Állandóan drága mosóporokat, csomó édességet venne, kinevet. Most egy hét alatt 62.000 Ft-ot költöttünk, úgy, hogy nincs munkám. Tegnap vettem egy pár cipőt, 5000 Ft-ért, erre óriási patáliát csapott.Három hónapig segélyt sem kapok. Normálisan mennek nálunk a dolgok?


2009. máj. 23. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg hogy most jobban be kell osztani a pénzt, hogy jusson mindenre. Esetleg ő is kereshetne munkát. Két

fizetésből könnyebben megélhettek, mint egyből.Sok szerencsét hozzá.

2009. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ajjaj...

üljetek le, higgadtan, kultúráltan magyarázd el neki, hogy igenis meg kell fogni a pénzt ebben a helyzetben, mert ha elköltitek 2 hónap alatt a 3 havi pénzt, akkor nagy bajba kerültök.

Van saját bankszámlád? Tedd be oda a pénzt, és te menj vásárolni.

2009. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kultúráltan elmagyarázni? Ha már a nő az aki költi a pénzt, a férfi hordhatja befele talicskával is, a nő ha akarja az ablakon dobálja kifele...


Itt kőkemény fellépés kell a részedről, nem kérni hanem utasítani kell különben rosszul jártok!


22L

2009. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt én a nő kezelem a pénz. Mivel én idegbajos vagok a csekkektől és a tartozásoktól, ezért vettem egy kis levélboriték méretű elössztó mappát. Minden közüzemi számlának külön ki van számolva a pénz, benne a rekeszbe amíg ki nem fizetjük. A fenmaradó összeg a kajáé, de ott is lehet számolni, hogy havi mennyit költötök, és mi a fontos. Ha ezen felül marad pénz az lehet ruhára költeni. A feleségednek megmondhatod az olsóbb mosópor is ugyan úgy tisztít mint a drága.

Egy másik variáció ha nem képes az együttműködére te tedd fére egy külön számlára a pénzt.

A harmadik és legrosszabb variáció, mert te is részese leszel. Tanuljon a kárából. De ezt ne várd ki.

Végezetül akárhogy sérteget a zsugoris miatt ereszd el a füled mellett. Közöld vele hogy az ő életmódja miatt nem ohajtasz tönkremenni. Ne feledd! Ha eladósodsz és máról holnapra élsz, lehet egy életre adós maradsz, mert folyton kölcsönkérsz. Sok sikert!

2009. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

anyáááám, hogy milyen idióta nőknek van férjük, a sok normális meg ott van társ nélkül....

hát barátom, vagy rosszul nősültél, vagy nagyon elkényeztetted!

2009. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást és a véleményeket! Ezentúl én kezelem a bankkártyát, én döntöm el, hogy valamit megveszünk-e vagy sem. Bevezetem a diktatúrát :-)

A végkielégítésemnek köszönhetően sikerült visszafizetni a 240.000Ft-os tartozásunkat, amit végül is a semmiért vettünk fel. Most hála az égnek jócskán plusszban vagyunk, csak még messze a november...

2009. máj. 23. 12:22
 7/8 tade ***** válasza:
100%
Szia. Igenis lepj fel erosen, magyarazd meg a felesegednek, hogy most meg jobban oda kel figyelnetek, hogy mire koltotok. En kulfoldon elek, es bar jol keresunk a parommal, mi megegyeztunk a bankkal, hogy minden fizetendo szamlat a bankszmlankrol veszik le. Ugyanakkor en a laptopomon nyitottam egy dokumentumot, es minden egyes dolgot bele irok amit veszek. Pl. egy nap veszek kenyeret vagy elmegyunk fagyizni, minden egyes erutot, centet beleirok, igy honap vegen tudom mennyit koltottem, es az elkovetkezo honapban tudom, hogy mire kell figyelnem, vagy mit lehetne elhanyagolni. En sosem veszek agyonreklamozott dolgokat, mert az olcsobba ugyanaz van. Bar nalunk parom kezeli a penzt mindig megbeszeljuk, hogy mire koltunk, ugyanakkor nem szol bele, ha egy honapban elkoltok cipokre es ruhakra 300 eurot, de tudom, hogy a kovetkezo honapban nem veszek semmit. Tehat minden a megalkuvason alapszik. Sajnos neha le kell mondani egyes dolgokrol....hogy meg tudjunk venni egy masikat, vagy sporolni valami fontosabbra.
2009. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
:) Aztán majd tudósíts minket a diktatúra eredményéről! :)
2009. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!