Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 18-19 éves embernél mi...

Egy 18-19 éves embernél mi számít gyerekesnek?

Figyelt kérdés

Pl ha valaki 18-19 évesen gyerekes akkor az ÍRÁSBAN hogy valósul meg?

És milyen ha nem gyerekes?



És persze milyen beszédben?? Mit kell tenni ahhoz hogy valaki ne legyen gyerekes?


Én nem tudom magamról hogy az vagyok-e, persze nem akarok az lenni. Csak nem tudom, hogy miről lehet felismerni ÍRÁSBAN és BESZÉDBEN azt ha valaki 18-19 évesen gyerekes.


Szerintetek?:/


2011. dec. 29. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól flenőtt valaki, hogy felelősséget vállal a cselekedetei, szavai után.
2011. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt így körülírni. Én olyankor gondolok valakit gyerekesnek (ilyen idős korban), ha még nem rendelkezik kellő ismeretekkel egy bizonyos témában (pl. ez gyakran valami társadalmi vagy politikai kérdés esetében nyilvánul meg), de vannak részinformációi, és egy vita során ezeket a részinformációkat perdöntő érvként próbálja bedobni. Vagy ugyanígy mindenféle mendemondákra hivatkozik úgy, mintha tények lennének.

A másik, szintén viták esetén, a gyerekes szóhasználat. Ha kifogy az érvekből, és akkor előáll valami ovis szintű "visszavágással". De erre komolyan nehéz példákat írni, csak be lehet azonosítani adott helyzetben, hogy az illető még kissé gyerekesen áll a dolgokhoz.

Na meg ott van az a tipikus kamaszos hiperérzékenység :) Én nem mondom, hogy ez baj, hiszen ez életkori sajátosság, előbb-utóbb kinövi az ember, csak éppen lehetetlen úgy érdemben beszélgetni, ha a másik fél egy őt ért bírálatra (legyen az bármilyen finoman megfogalmazva) rávágja, hogy "tudod mit, akkor hagyjál békén".

2011. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Milyen a gyerekes szóhasználat?
2011. dec. 29. 10:30
 4/16 A kérdező kommentje:
Jah és fontos: milyen az aki egy párkapcsolatnál vagy ismerkedésnél gyerekes?:)
2011. dec. 29. 10:38
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz/akarsz helyesen írni, egy kérdőjel helyet teszel négyet, mindent egybeírsz, váltogatva a kis- és nagybetűket, nem tudod értelmesen kifejezni a gondolataidat, hangulatjeleket használsz ha kell, ha nem.


Beszédben sok múlik a hangsúlyon, szóhasználaton, nem utolsó sorban magán a témán, amiről fecsegsz.


19L


u.i.: nézz körül Facebookon(vagy akár itt, GyK-n), nem nehéz megállapítani, ki az abszolút éretlen. És ez vonatkozik a felnőttekre is, 25-35-45 évesen is tudnak összehordani olyan sületlenségeket, hogy szégyent hoznak vele az általános iskolai tanáraikra.

2011. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


A tökéletes éretlenség minden szempontból. Ebből aztán lehet okulni. 10:39 voltam

2011. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Ha ilyen hülyeségeket kérdez, akkor kissé gyerekes!
2011. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Azt ugyan úgy én sem bírom amikor valaki leírja a kérdőjelet 5-ször, vagy kismillió hangulatjelet használ (persze 1-2 még belefér, na de 5-6.....).

Megnéztem a linket, először én is azt hittem hogy 14 éves írta, ki se lehet igazodni rajta. Ezt kb 3-4szer kéne elolvasni ahhoz, hogy megértsem, de annyiszor meg nem fogom.


És amúgy viselkedésbe? Mondjuk ismerkedésnél...

2011. dec. 29. 11:06
 9/16 anonim ***** válasza:
Sokat segítene, hogy mi volt a kiváltó ok, amiért kiírtad ezt a kérdést? Egy fiú nevezett gyerekesnek, akivel ismerkedtetek?
2011. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is rögtön azt a kérdést akartam belinkelni amit előttem linkelt be a hatodik hozzászóló.

De találtam még egy kérdés ami szintén gyerekes.

Bár itt nem derült ki hogy a kérdező mennyi idős,de remélni tudom,hogy 14 éves,és nem 18

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!