Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy szó nélkül...

Mit tegyek, hogy szó nélkül elviseljem a kétszínűséget, hazugságot a családon belül?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy az ember kitől mástól várná el az őszinteséget, mint a családtagjaitól. Én ezt nem kapom meg, és a családtagok egymással szemben sem őszinték.

Velem pedig az a baj, hogy ezeket a legkisebb mértékben sem tudom elviselni. Minden második mondatom ez: "Ne nekem mond, mond neki!"


Ebből gyakran veszekedés van.


2011. dec. 27. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy nagy, de altalanos tevhit. Az emberek feladattal születnek a vilagra (ertelme van, hogy itt vagyunk). Ha jobban megfigyeled, egyik feladatot megoldva belecsöppentel a következöbe (elethelyzetbe). Es mi mas adna a feladatot, vagy a feladatok "hatteret", mint a környezeted? Meghozza a közvetlen környezeted, mivel velük talalkozol a legtöbbet... Talan onnan ered, hogy a regi irodalomban olvassuk a Csaladi kört es hasonlokat, mintha akkor minden szep lett volna, es persze a mediabol, innen onnan, de szerintem az ilyen bekes idilli csaladi hatter kreaciok mögött felreertse all. Akkor lehetseges szerintem, ha a csaladtagokban belül is harmonia van, mindegyikben...


Kerdesedre: ne szolj szam, nem faj fejem... kiterö valasz, semleges hozzaallas...stb.

2011. dec. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem az ezotéria rovat, kedves első válaszoló :)


Én egyébként egy rettenetesen rosszul működő családban nőttem fel, ennek hála egy csomó dologban szeretnék még javítani a hozzáállásomon. Talán majd te is akkor nyugszol meg, ha lesz saját családod, ahol már normális elvek szerint állnak egymáshoz az emberek. Az őszinteség alapvető kellene, hogy legyen, ezt jól látod szerintem. Ezeket a dolgokat már nem hiszem, hogy meg tudod javítani, ez a szüleid feladata lett volna...

2011. dec. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk anyosom ilyen. Ha valamilyen konfliktus is van (akár a fiával) nem beszéljuk meg a dolgot. Csak az van, amit a fejébe vesz. Mindig ugy van elkonyvelve, hogy én vagyok a hibás, biztosan miattam van a dolog. Rá egy napra ha jonnek ugy tesznek, mintha semmi sem tortént volna. En nem értem az ilyet. Arra sem veszik a fáradtságot, hogy rákérdezzen a dologra. Ilyenkor nagyon sokáig tudok duhongeni. Nem tudom az ilyen viselkedést elfogadni.
2011. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!