Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológus nélkül fel lehet...

Pszichológus nélkül fel lehet dolgozni a kudarcokat, amik értek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem sok ez nekem, ami az elmúlt 2-3 évben történt velem, és negatív hatással vannak a mindennapokra. Folyton eszembe jutnak és csak gyötörnek:(

Ezek a kudarcok mind párkapcsolati gondok. Nem tudom elfogadni és megemészteni, hogy elhagytak, kihasználtak, megaláztak és azt sem, hogy csak negatív tapasztalatom van férfi-női kapcsolatról. Még ezek után is sóvárgok utána, és nem tudom őt elengedni. A hangulatom függ tőle erősen.

Körbenéztem a környéken, a pszichológusok fizetősek. Így karácsony után szakemberre nincs pénzünk:(

A barátaim mind azt mondják, hogy majd lesz jobb, majd lesz jobb, de ez nem igazán vigasztal. Igazából szerintem már unják a nyavalygásomat, és inkább egy szót sem szólok már nekik.

21L


2011. dec. 25. 11:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nocsak, még egy huszonéves lányka, aki egy/több s*ggfejbe szeretett bele, majd szenved a saját hülyeségei miatt...


Lássuk csak, mi is állhat a háttérben:

Hmmm, erősen kapcsolatfüggő vagy, jobban félsz a magánytól, mint egy olyan kapcsolattól, amiben csak kihasználnak és sz@rba se néznek. Ebből jön, hogy valaki nem kapta meg azt a törődést fiatal/gyerekkorában, amire szüksége lett volna (70%-ban a szülők válása, majd az anyuka új párkapcsolata miatti "gyerekhanyagolása" áll háttérben), ezért szerencsétlen lányka keresett egy olyan típust, amiben a "erős védelmező" szerepét látta. Csak a csöppke agya azt a viselkedést értelmezi ennek, amiben a fiú lesz@rja és kihasználja (amit ennek értékel: "neki már egy teljes, jól felépített élete van, ami nélkülem és az elk*rt belső világom nélkül is működőképes, ezért én is ehhez a működő, biztonságos élethez akarok tartozni"). Ezért mindig ún. rosszfiúk karjaiban köt ki, mert a többi fiú kedvességét gyengeségnek értékeli, valamint nem szereti, ha valaki élete csak vele együtt lenne "teljes", mert az szintén a gyengeség jele, elvégre miért is lenne olyan mellett biztonságban, aki egyedül képtelen a fentebb említett teljes életet elérni?!


Ehhez még társulnak az önértékelési problémák ("egyedül egy senki vagyok"), amiket a korábbi és jelenlegi kapcsolati kudarcok csak tovább erősítenek. Ezért az aktuális s*ggfejnek egyre többet eltűr (vagy sóvárog utána), mert azt hiszi (a csökkent önértékelés miatt), hogy úgyse találna mást vagy a következő még nagyobb köcsög lenne... Gyakran az aktuális "pár" verbálisan ("Tőlem úgysem kapsz jobbat; Azt hiszed igen? Na menj, keress mást, tessék! Vagy ne pofázz!) ezt tovább erősíti szerencsétlen delikvensünkben.

Így a végén a páciens a prototípusa lesz annak a középkorú nőnek, akit rendszeresen elver az ura a kocsmából hazaérkezve, de fogatlanul is csak azt mondja, hogy "rendes ember ő" és még ő kezd neki mentségeket keresni ("csak mostanság feszült/iszik stb"), mert az önállóságot és önértékelést annyira kiirtják belőle, hogy képtelen az önálló döntésekre, inkább mindent lenyel a "párjának".

2011. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%
Csak a naív és gyenge embereket használják ki. Ezen pedig egyedül te tudsz változtatni. Ha egy szerelni csalódás ekkora lelki válságot okoz, akkor mi lesz veled ha tényleg komoly trauma fog érni, mondjuk egyik családtagod elvesztése miatt? A kudarcokból, csalódásokból erőt kell meríteni.
2011. dec. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%
Csalódásból erőt... Te aztán megmondtad a tutit xD
2011. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Miért? A csalódásból, kudarcból fel kell állni, és megerősödve tovább lépni. Persze ha valaki jobban szereti sajnáltatni magát, az nevethet ezen. Aztán majd minden egyes kudarc után hosszú időre magába süllyed.
2011. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
36%
De nem a csalódásból merít erőt...
2011. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
Persze hogy nem, mert sajnáltatja magát. Helyette gondolhatná azt is, hogy legközelebb okosabb leszek.
2011. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"4-es: Legalább írni tanulj meg, mielőtt elmondod a szöveged, aminek mellesleg semmi értelme. Begyöpösödött egy ember vagy, szűk látókörrel."


Koszonom a kioktatast, igerem ebbol is tanulni fogok!


A gepelesi hibaert meg elnezest kerek!


A velemenyem meg a sajat tapasztalatomon alapszik. Rengeteg nehez helyzetbe kerultem eletem soran, amit nem reszleteznek itt, de voltam olyan melyen is, hogy az eletnek semmi ertelmet nem lattam, sot ongyilkosagot is megkisereltem es csakis a sajat erombol lettem urra ezen, es iranyitottam az eletemet olyan mederbe, hogy kijojjek a godorbol. Most van szereto csaladom, gyonyoru kisfiam, munkam, es boldog vagyok minden nehezseg ellenere, es megtalaltam az eletem ertelmet amit azok jelentenek akiket szeretek, a felesegem es a kisfiam, akikert mindent megtennek, sot tulzas nelkul mondom, hogy a "vilag vegere is elmentem" mert a fold masik felen dolgozom eppen, hogy megelhetest biztositsak nekik ezekben a nehez idokben, es bar nagyon hianyoznak, igyekszem ennek is a jo oldalat nezni, megpedig azt, hogy amig masok otthon egyre nehezebb helyezetbe kerulnek, en tudok gondoskodni roluk, es epitem a jovonket. Ez begyoposodottseg?


A svajci pszichologusnak: dicseretes amit csinlasz, nem tudom, hogy otthon mennyire lehet ilyen szolgaltatast ingyenesen igenybe venni. A sajat tapasztalataim azt mutatjak, hogy a Tb-s egeszsegugyi ellatasban otthon semmi koszonet, ha azt akarod, hogy egy kicsit foglalkozzanak veled akkor a zsebedbe kell nyulnod, amit otthon sokan nem engedhetnek meg, es az helyett, hogy tobb 10 vagy 100 ezreket elkoltene valaki beszelgetesekre valaki vadidegennel inkabb probalja sajat magaban helyre tenni a dolgokat mert az egeszseges lelkulet es onertekeles az alapja a lelki bajokbol valo kilabalasnak es ezt akkor sem tudja mas megtenni az ember helyett akarmennyit fizet a legjobb orvosnak.

2011. dec. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!