Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológus nélkül fel lehet...

Pszichológus nélkül fel lehet dolgozni a kudarcokat, amik értek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem sok ez nekem, ami az elmúlt 2-3 évben történt velem, és negatív hatással vannak a mindennapokra. Folyton eszembe jutnak és csak gyötörnek:(

Ezek a kudarcok mind párkapcsolati gondok. Nem tudom elfogadni és megemészteni, hogy elhagytak, kihasználtak, megaláztak és azt sem, hogy csak negatív tapasztalatom van férfi-női kapcsolatról. Még ezek után is sóvárgok utána, és nem tudom őt elengedni. A hangulatom függ tőle erősen.

Körbenéztem a környéken, a pszichológusok fizetősek. Így karácsony után szakemberre nincs pénzünk:(

A barátaim mind azt mondják, hogy majd lesz jobb, majd lesz jobb, de ez nem igazán vigasztal. Igazából szerintem már unják a nyavalygásomat, és inkább egy szót sem szólok már nekik.

21L


2011. dec. 25. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egyszerű: ne hagyd magad kihasználni. Ha néha kifogsz ilyet, az egy dolog ,de ha sorozatban ,akkor ott valami nem stimmel veled.


Amúgy kihasználni csak azt lehet aki hagyja magát. Ne hagyd megad.

2011. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha minden ember aki csalódott az így fogná fel a dolgot ahogy te, akkor pszichológus hiány lenne az országban. Ne sajnáltasd már magad annyira. Ha továbbra is nyafogsz a barátaidnak, majd megunják és elfogynak mellőled. Nőlj fel az élethez!
2011. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

TB alapon azt hiszem, hogy van pszichológus.


Az én volt barátommal ~3 évig voltunk együtt úgy, hogy közben voltak szünetek. Nagyon agresszív lett, miután autóbalesete lett. Féltékeny is volt, pedig délelőtt suliban voltam, aztán egyből haza jöttem. Nem volt oka féltékenynek lennie. Bántott is rendesen. Az orrom vérzett, úgy megpofozott. Akkor lett jobb a helyzet, amikor elköltözött jó messzire, de gyakran jár vissza ebbe a városba, mert a rokonai itt laknak.

Mai napig nagyon rossz visszagondolni rá, de nem mentem orvoshoz.

2011. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
A pszivhologusok es az osszes hasonlo csak lehuzzak/atverik a gyenge embereket. Senki nem fogja megoldani a gondjaidat soha az eletben, csak te magad! Mindenkinek meg kell kuzdenie a sajat boldogulasaert es celjaiert, aki erre nem kepes az fizesse csak a tobb 10 ezres oradijat, aztan kapja be a tablettait, de az igazsag az, hogy attol semmi nem fog megvaltozni. A dolgokat csak TE tudod megvaltoztatni!
2011. dec. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

tanulj meg feldolgozni,elfogadni,tovabblepni...


a legnagyobb problemajuk a noknek,hogy nem tudnak elfogadni...

ha a parod ugy dontott hogy vege es normalis indokot is ad ra,akkor nem tehetsz mast,mintsem elfogadod...ha gorcsolsz,sovarogsz,azzal semmit nem oldasz meg cserebe onmagad teszed tonkre...

2011. dec. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, hogy pályakezdő pszichológus vagyok, bár nem otthon, hanem Svájcban.

Másfél éves aktív praxis alatt hét embert beszéltem le öngyilkosságról, és számtalannak segítettem, nem húztam őket le, mert én az országtól kapom a fizetést, nem tőlük (nyilvánvaló, ha egy doboz bonbont hoztak, azt elfogadtam, de ez nem hinném, hogy akkora bűn).


Szerintem érdemes egyszer elmenned szakemberhez, beszélgetni. Aztán ha úgy érzed, hogy hasznos lehet, akkor jársz hozzá továbbra is, ha nem, akkor megpróbálsz magadnak eszközölni valamit.

Nem véletlenül vannak a világon pszichológusok.

2011. dec. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha te úgy érzed jól esne elmenni pszichológushoz, akkor menj. Ehhez nem kell mások véleményét kikérni. Nem tudom, hogy a TB-re milyet kapsz és kellően foglalkozik-e veled. Én például voltam magán rendelésen, mert kiakartam adni valahogy és akármilyen jó barátaim is vannak, nem mindig elég, ha ők meghallgatnak. 5x-6x voltam csak, de már az nagyon jól esett a lelkemnek. Ez nem szégyen, csak Magyarországon gondolnak sok normális dolgot cikinek...Ha meg nem akarod nem mondod senkinek, hogy voltál.
2011. dec. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
4-es: Legalább írni tanulj meg, mielőtt elmondod a szöveged, aminek mellesleg semmi értelme. Begyöpösödött egy ember vagy, szűk látókörrel.
2011. dec. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem érdemes egyszer elmenned szakemberhez, beszélgetni. "


Ahhoz nem kell szakértelem.

2011. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
4 esnek meg tök igaza van.
2011. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!